Galeria Leszno zostanie rozbudowanaMateriały prasowe

Galeria Leszno zostanie rozbudowana

Orzech
Orzech
REKLAMA

Największe centrum handlowe w Lesznie – Galeria Leszno, zlokalizowana przy al. Konstytucji 3 Maja 12, doczeka się rozbudowy. 30 września inwestor (Leszno Retail Sp. z o.o.) otrzymał pozwolenie na rozbudowę budynku handlowo-usługowego oraz budowę budynku handlowo-usługowego wraz z niezbędną infrastrukturą.

Dzięki rozbudowie Galeria Leszno powiększy swoją powierzchnię handlową wynoszącą 39 500 mkw. o dodatkowe około 6000 metrów kwadratowych. W jednokondygnacyjnym budynku znajdować się będą sklepy o powierzchni od około 300 do około 1500 mkw.

– Cały rynek zauważył, że w parkach handlowych drzemie ogromny potencjał, a pokazały to przede wszystkim okresy kolejnych lockdownów w czasie pandemii koronawirusa. Znaczny wzrost odwiedzalności oraz obrotów najemców mogliśmy zaobserwować w istniejącym już w Galerii Leszno parku handlowym. Z naszych badań wynika, że miasto Leszno ma ogromny potencjał zakupowy stąd decyzja o rozbudowie naszej aglomeracji handlowej – informuje Monika Alicka, Country Director w ST Plaza Management, spółce zarządzającej Galerią Leszno.

Przewidywany termin ukończenia inwestycji to IV kwartał 2023 roku.

Nowy park handlowy Galerii Leszno obfitować będzie w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Zastosowana zostanie fotowoltaika oraz zielony dach, ponieważ ST Plaza Management zdaje sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach w szczególności należy stawiać na odnawialne źródła energii.

ST Plaza Management jest już na etapie rozmów z potencjalnymi najemcami dla nowobudowanego obiektu.

REKLAMA
Materiały prasowe

Galeria Leszno to nowoczesny obiekt handlowo-usługowy zlokalizowany w południowej części miasta przy drodze krajowej S5 Wrocław-Poznań. Posiada dogodną lokalizację oraz bezpłatny parking naziemny.

Na powierzchni 39 500 mkw. zlokalizowanych jest ponad 100 butików znanych marek, takich jak: H&M, Sinsay, Mohito, Reserved, Stradivarius, C&A, CCC i Smyk z ofertą mody i zabawek dla dzieci, a także market z materiałami budowlanymi i dekoracyjnymi Castorama oraz supermarket spożywczy Intermarche.

Galeria Leszno stanowi również centrum rozrywki – mieści się tu 4-salowe kino Multikino.

W czerwcu 2016 została otwarta nowa część centrum – Park Leszno. To jednopoziomowy budynek o powierzchni ok. 6500 mkw., z ofertą 8 wielkopowierzchniowych sklepów: Media Expert, Martes Sport, Hebe, KIK, Pepco, Action, Maxi Zoo oraz Black Red White.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA