REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Powstaje kompleks ATAL Olimpijska z najwyższym budynkiem w Katowicach [FILM+WIZUALIZACJE] artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje kompleks ATAL Olimpijska z najwyższym budynkiem w Katowicach [FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
W centrum Katowic powstaje najwyższy budynek mieszkalny w woj. śląskim [ZDJĘCIA+FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W centrum Katowic powstaje najwyższy budynek mieszkalny w woj. śląskim [ZDJĘCIA+FILM+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
W woj. lubuskim powstanie nowa, duża inwestycja z branży automotiveartykuł
Pokaż artykuł
W woj. lubuskim powstanie nowa, duża inwestycja z branży automotive
W gminie Żagań (województwo lubuskie, południowo-zachodnia Polska) powstanie jedna z najważniejszych inwestycji przemysłowych ostatnich lat. We wsi Tomaszowo, kilka kilometrów od Żagania, powstanie zakład przetwarzania baterii litowo‑jonowych. Projekt realizuje firma z Korei Południowej działająca w branży automotive, a inwestycja otrzymała już decyzję środowiskową — pierwszy kluczowy krok umożliwiający rozpoczęcie budowy.
Powstaje ATAL Olimpijska z najwyższym wieżowcem w Katowicach [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje ATAL Olimpijska z najwyższym wieżowcem w Katowicach [ZDJĘCIA]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
Powstaje ATAL Olimpijska z najwyższym wieżowcem w Katowicach [FILMY+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Powstaje ATAL Olimpijska z najwyższym wieżowcem w Katowicach [FILMY+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
Budowa najwyższego budynku w Katowicach, 128-metrowego ATAL Olimpijska na finiszu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa najwyższego budynku w Katowicach, 128-metrowego ATAL Olimpijska na finiszu [ZDJĘCIA]
W ścisłym centrum Katowic dobiega końca budowa najwyższego budynku w województwie śląskim. Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.
ORLEN Neptun rozpoczyna przygotowanie w Kołobrzegu portu serwisowego dla morskiej farmy wiatrowej Baltic Westartykuł
Pokaż artykuł
ORLEN Neptun rozpoczyna przygotowanie w Kołobrzegu portu serwisowego dla morskiej farmy wiatrowej Baltic West
ORLEN Neptun zawarł umowę rezerwacyjną z Zarządem Portu Morskiego Kołobrzeg. Umowa ta obejmuje rezerwację terenu w Porcie Morskim Kołobrzeg, co umożliwi przygotowanie portu serwisowego do obsługi kolejnej morskiej farmy wiatrowej Grupy ORLEN realizowanej w ramach II fazy rozwoju morskiej energetyki wiatrowej - Baltic West.
Trwa kolejny remont Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Trwa kolejny remont Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie [FILM]
Trwa kolejny remont Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Prace związane z odtworzeniem historycznej kolorystyki poszczególnych elewacji tego zabytkowego kompleksu rozpoczęły się w 2023 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Mostostal Warszawa S.A.
Rynek Główny w Krakowie przejdzie zieloną transformację [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek Główny w Krakowie przejdzie zieloną transformację [FILM]
Coraz bliżej realizacji zwycięskiego projektu z budżetu obywatelskiego „Posadźmy drzewa na Rynku Głównym”. Naukowcy z Politechniki Krakowskiej rozpoczynają prace nad studium wykonalności i opracowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej aranżacji zieleni na płycie Rynku.
Rusza budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica 2 – największej inwestycji na Bałtyku i w historii polskiej energetyki odnawialnejartykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica 2 – największej inwestycji na Bałtyku i w historii polskiej energetyki odnawialnej
Rusza budowa Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica 2 – największej inwestycji na Bałtyku i w historii polskiej energetyki odnawialnej. Jej budowa nie tylko wzmocni polskie bezpieczeństwo energetyczne, ale też zasili w tanią energię około 2,5 mln gospodarstw domowych.
Polskie firmy wybudują gazociąg podmorski i nabrzeże wraz z lądową infrastrukturą sieciową dla FSRU [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Polskie firmy wybudują gazociąg podmorski i nabrzeże wraz z lądową infrastrukturą sieciową dla FSRU [FILM]
Znakomita wiadomość dla polskiej gospodarki i polskich firm. GAZ-SYSTEM uznaje za zakończone postępowanie przetargowe na wybór wykonawców części morskiej FSRU na Zatoce Gdańskiej. Potwierdzona została prawidłowość zawarcia umowy z polsko-tureckim konsorcjum. Konsorcjum zgłosiło, że udział polskich firm wśród podwykonawców realizujących również specjalistyczne roboty i dostawy wynosi na chwilę obecną 70 proc. Polskie spółki wykonają też całość części lądowej terminalu FSRU.
MRiT: startuje konkurs architektoniczny na projekty domów 120, 150 i 180 mkw.artykuł
Pokaż artykuł
MRiT: startuje konkurs architektoniczny na projekty domów 120, 150 i 180 mkw.
Z inicjatywy Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przeprowadza nowy konkurs architektoniczno-budowlany. Konkurs dotyczy domów o powierzchni zabudowy większej niż 70 mkw. – to jest 120, 150 i 180 mkw. W efekcie, jeszcze w tym roku, na stronie gunb.gov.pl pojawią się nowe, bezpłatne projekty do pobrania.
Wmurowano kamień węgielny pod budowę MLP Gorzów Wielkopolski [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Wmurowano kamień węgielny pod budowę MLP Gorzów Wielkopolski [WIZUALIZACJE + ZDJĘCIA]
W parku MLP Gorzów Wielkopolski odbyła się ceremonia wmurowania kamienia węgielnego. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, generalnego wykonawcy, czyli naszej firmy, najemcy oraz inwestora. Nowe centrum logistyczne dostarczy łącznie 56,7 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Jako pierwsza wprowadzi się firma Sunrise Medical, która będzie korzystać z 9,2 tys. mkw. Przekazanie gotowego obiektu planowane jest w lutym 2024 r. inwestycja zostanie poddana certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction, na poziomie Excellent.
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznieartykuł
Pokaż artykuł
ElectroMobility Poland zamierza pozyskać 4,5 mld zł z KPO na budowę polskiego hubu elektromobilności, rozwój lokalnych dostawców oraz fabrykę w Jaworznie
ElectroMobility Poland (EMP) złożyło wniosek o finansowanie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). Wniosek obejmuje m.in. 1,4 miliarda zł inwestycji w rozwój lokalnych dostawców oraz prace badawczo-rozwojowe. To kluczowy krok w kierunku realizacji największego w historii Polski projektu przemysłowego związanego z elektromobilnością. W Jaworznie powstanie nowoczesna fabryka samochodów elektrycznych, centrum badań i rozwoju oraz europejska marka motoryzacyjna z polską centralą.
[Sopot] Budynki komunalne w Sopocieinwestycja
Pokaż inwestycję
[Sopot] Budynki komunalne w Sopocie
Sopot
WPIP rozbudowało park logistyczny RSP Dąbrówka pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
WPIP rozbudowało park logistyczny RSP Dąbrówka pod Poznaniem
Park logistyczny należący do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Dąbrówka jest zlokalizowany przy ul. Polnej, na zachód od Poznania, w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. W ramach rozbudowy kompleksu powstała czteromodułowa hala magazynowo-produkcyjna o powierzchni 5,7 tys. mkw. oraz dwukondygnacyjny biurowiec (520 mkw.).
Gostyńska Invest IIinwestycja
Pokaż inwestycję
Gostyńska Invest II
Gdańsk, Gostyńska
Wyróżnienie prestiżowym tytułem "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2011 dla Amwinartykuł
Pokaż artykuł
Wyróżnienie prestiżowym tytułem "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2011 dla Amwin
Amwin - Projektant i wykonawca hal oraz biurowców, został po raz kolejny uhonorowany certyfikatem "P...
[śląskie] Śląskie inwestuje w budowę obwodnic i Drogowej Trasy Średnicowejartykuł
Pokaż artykuł
[śląskie] Śląskie inwestuje w budowę obwodnic i Drogowej Trasy Średnicowej
– Blisko 21 procent – o tyle w stosunku do roku ubiegłego wzrośnie kwota wydatków przeznaczonych na...
[mazowieckie] Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domu Zeroenergetycznego Green Powerartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Domu Zeroenergetycznego Green Power
W dniu 6 czerwca 2013 r. w podwarszawskim Józefowie miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia wę...
REKLAMA