REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Należąca do Dino Polska S.A. firma Agro-Rydzyna buduje nowy, duży zakład uboju i przetwórstwa mięsa w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Należąca do Dino Polska S.A. firma Agro-Rydzyna buduje nowy, duży zakład uboju i przetwórstwa mięsa w Wielkopolsce
Kolejna inwestycja Dino Polska S.A. Tym razem jednak nie będzie to nowe centrum logistyczne, tylko nowy, duży zakład uboju i przetwórstwa mięsa. Buduje go spółka Agro-Rydzyna, należąca do Dino.
Zabytkowe famuły przy ul. Ogrodowej 24 nie do poznania. Będą tu hostel, biura, mieszkania i restauracje [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowe famuły przy ul. Ogrodowej 24 nie do poznania. Będą tu hostel, biura, mieszkania i restauracje [ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
Przy ulicy Ogrodowej 24 trwa wielki remont zabytkowych famuł. Za 2 lata powstanie tam wielofunkcyjny obiekt z mieszkaniami na wynajem oraz lokalami usługowymi. Niedawno zaczął się kolejny etap prac – specjaliści odnawiają ceglaną elewację budynków od strony ulicy.
II linia metra: Powstają wejścia na stacje Metra Karolin, Chrzanów i Lazurowa, tarcze TBM dochodzą do C03 [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
II linia metra: Powstają wejścia na stacje Metra Karolin, Chrzanów i Lazurowa, tarcze TBM dochodzą do C03 [FILM]
Jak wygląda obecnie budowa ostatniego odcinka II linii warszawskiego metra? Jakie pracę są w tej chwili wykonywane? Jaki jest stopień zaawansowania tej wielkiej warszawskiej inwestycji?
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Polska kolej z szansą na pociąg bez maszynisty. PKP S.A. w projekcie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego
Polskie Koleje Państwowe S.A. uczestniczą w projekcie mającym na celu uruchomienie autonomicznego pojazdu kolejowego do ruchu pasażerskiego. 11 marca podczas konferencji „Telekomunikacja i informatyka na kolei”, odbywającej się w Wiśle, podmioty reprezentujące branżę kolejową, naukę i biznes podpisały porozumienie, w którym zobowiązują się do prac nad innowacyjnym rozwiązaniem. Projekt realizowany będzie pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
Budowa drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka nabiera tempa. Pierwszym odcinkiem pojedziemy już w przyszłym roku [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Budowa drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka nabiera tempa. Pierwszym odcinkiem pojedziemy już w przyszłym roku [FILMY]
Powstaje nowy "kręgosłup komunikacyjny" południowej części Dolnego Śląska. Budowa drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka postępuje zgodnie z planem. Już w drugiej połowie przyszłego roku kierowcy pojadą pierwszym fragmentem — odcinkiem Wrocław – Łagiewniki.
Farmy offshore Bałtyk 2 i Bałtyk 3, wkraczają w fazę bezpośrednich przygotowań do prac instalacyjnych na morzu [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Farmy offshore Bałtyk 2 i Bałtyk 3, wkraczają w fazę bezpośrednich przygotowań do prac instalacyjnych na morzu [ZDJĘCIA]
Bałtyk 2 i Bałtyk 3, farmy offshore realizowane przez Equinor oraz Polenergię, wkraczają w fazę bezpośrednich przygotowań do prac instalacyjnych na morzu. W holenderskim Vlissingen, w zakładach Smulders, tzw. topside, czyli główna część morskiej stacji elektroenergetycznej dla farmy Bałtyk 3 została właśnie wyprowadzona z hali produkcyjnej i ustawiona na placu zewnętrznym. To konstrukcja o wymiarach 51 × 38 × 43 metry, porównywalnych do 15 piętrowego budynku.
Białystok wraca do budowy hali widowiskowo‑sportowej. Po 14 latach rusza przetarg na obiekt dla 6,4 tys. widzówartykuł
Pokaż artykuł
Białystok wraca do budowy hali widowiskowo‑sportowej. Po 14 latach rusza przetarg na obiekt dla 6,4 tys. widzów
Białystok ogłosił przetarg na budowę długo wyczekiwanej hali widowiskowo‑sportowej przy ul. Ciołkowskiego. To inwestycja, o której po raz pierwszy mówiono już w 2012 roku. Teraz miasto czeka na oferty wykonawców do 30 kwietnia 2026 roku, co potwierdza lokalny portal Poranny.pl.
Inwestycja za 1,2 mld złotych. Postęp prac na modernizowanych liniach kolejowych od Sandomierza do Padwi i Stalowej Woliartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycja za 1,2 mld złotych. Postęp prac na modernizowanych liniach kolejowych od Sandomierza do Padwi i Stalowej Woli
Inwestycja obejmująca linie kolejowe nr 25, 74 i 78 na odcinku Stalowa Wola – Tarnobrzeg – Sandomierz – Ocice – Padew nabiera tempa. Już widoczne są nowe elementy torowiska, peronów, sieci trakcyjnej oraz obiektów inżynieryjnych i przejazdów kolejowo-drogowych. Dzięki przedsięwzięciu podniesiona zostanie sprawność tras, zwiększy się dostępność komunikacyjna, umożliwione zostaną bezpośrednie połączenia kolejowe od Sandomierza do Padwi.
Polpharma Biologics S.A. rozpocznie w Gdańsku produkcję substancji do leków biologicznych, stosowanych w leczeniu nowotworów i chorób rzadkichartykuł
Pokaż artykuł
Polpharma Biologics S.A. rozpocznie w Gdańsku produkcję substancji do leków biologicznych, stosowanych w leczeniu nowotworów i chorób rzadkich
Polpharma Biologics S.A. rozpocznie w Gdańsku produkcję substancji do leków biologicznych, stosowanych w leczeniu nowotworów i chorób rzadkich. Na ten cel spółka uzyskała blisko 17 mln zł dofinansowania z Funduszu Wsparcia Technologii Krytycznych, w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG). Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisały dzisiaj Polpharma Biologics S.A. z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).
Kolejny milowy krok w realizacji największej inwestycji PKP PLK. Tunelami pod górami: z Podhala i Sądecczyzny do Krakowaartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny milowy krok w realizacji największej inwestycji PKP PLK. Tunelami pod górami: z Podhala i Sądecczyzny do Krakowa
Kolejny milowy krok w realizacji największej inwestycji Polskich Linii Kolejowych SA. Wszczęliśmy postępowanie przetargowe na budowę nowej linii kolejowej od Kasiny Wielkiej do Szczyrzyca oraz łącznicy Porąbka-Stróża. To serce całego projektu „Podłęże-Piekiełko”. Na tym odcinku nowa trasa z podkrakowskiego Podłęża na południe, łączyć się będzie z modernizowaną w nowym śladzie linią kolejową nr 104. Dzięki temu zapewniony zostanie sprawny transport w regionie i szybkie połączenie stolicy Małopolski z Nowym Sączem i Zakopanem.
OPmobility Lighting zainwestuje 186,8 mln zł w nową fabrykę pod Lublinem. Powstanie centrum produkcji elektroniki do oświetlenia samochodowegoartykuł
Pokaż artykuł
OPmobility Lighting zainwestuje 186,8 mln zł w nową fabrykę pod Lublinem. Powstanie centrum produkcji elektroniki do oświetlenia samochodowego
Kolejna duża inwestycja produkcyjna na wschodzie Polski. Spółka OPmobility Lighting Kraków (należąca do francuskiej grupy OPmobility), zrealizuje jedną z największych inwestycji przemysłowych w województwie lubelskim. Spółka otrzymała publiczne wsparcie od polskiego rządu (Ministerstwa Rozwoju i Technologii) na projekt wart co najmniej 186,8 mln zł, który obejmuje budowę nowego zakładu produkcyjnego w miejscowości Niemce pod Lublinem (powiat lubelski). Dzięki inwestycji powstanie co najmniej 50 nowych miejsc pracy, w tym znacząca część dla specjalistów z wyższym wykształceniem.
W tegoroczne lato pasażerowie będę mieli do dyspozycji rekordową liczbę połączeń PKP Intercity - aż 560 połączeń w dobie!artykuł
Pokaż artykuł
W tegoroczne lato pasażerowie będę mieli do dyspozycji rekordową liczbę połączeń PKP Intercity - aż 560 połączeń w dobie!
W tegoroczne lato pasażerowie będę mieli do dyspozycji rekordową liczbę połączeń PKP Intercity - aż 560 połączeń w dobie! To aż o 46 połączeń więcej niż w ubiegłe lato. Popularny skład Pendolino będzie kursować z Bielska-Białej do Ustki. W rozkładzie znajdą się nowe połączenia do turystycznych miejscowości nad morzem, w górach czy na Warmii i Mazurach. Wakacyjny rozkład wchodzi w życie od niedzieli 14 czerwca.
Dworce w Dolinie Popradu służą pasażerom i turystom artykuł
Pokaż artykuł
Dworce w Dolinie Popradu służą pasażerom i turystom
Polskie Koleje Państwowe S.A. udostępniły podróżnym 12 dworców kolejowych w Dolinie Popradu, zmodernizowanych oraz zbudowanych od podstaw w ramach Programu Inwestycji Dworcowych. Obiekty te idealnie wpisują się w malowniczy zakątek Małopolski – przepiękne wzgórza Beskidu Sądeckiego.
280 mln zł dla czterech polskich miast z Funduszy Szwajcarskich. Wkrótce piętnaście kolejnych umówartykuł
Pokaż artykuł
280 mln zł dla czterech polskich miast z Funduszy Szwajcarskich. Wkrótce piętnaście kolejnych umów
Hrubieszów, Końskie, Kraśnik i Starachowice - to pierwsze miasta, które podpisały umowy o dofinansowanie projektów ze Szwajcarsko - Polskiego Programu Rozwoju Miast. Czyste powietrze, nowoczesny transport, wsparcie przedsiębiorczości, a także młodzieży w wyborze zawodu staną się atutami tych miast. W Kraśniku powstanie Akademia Rozwoju i Centrum Przedsiębiorczości, a Hrubieszów wybuduje tężnie solankową i Centrum Edukacji Ekologicznej.
[Polska] Nieruchomości komercyjne w Polsce – raport RICS za II kwartał 2015 r.artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nieruchomości komercyjne w Polsce – raport RICS za II kwartał 2015 r.
Nadpodaż dostępnej powierzchni kładzie się cieniem na nastrojach najemców i inwestorów mimo silnego...
[łódzkie/śląskie] Zbudują ostatni, brakujący odcinek autostrady A1artykuł
Pokaż artykuł
[łódzkie/śląskie] Zbudują ostatni, brakujący odcinek autostrady A1
Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zapowiada przyśpieszenie realizacji ostatniego, braku...
[Wrocław] Hotele, biurowce i mieszkania. Wokół placu Wolności zaroiło się od inwestycjiartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Hotele, biurowce i mieszkania. Wokół placu Wolności zaroiło się od inwestycji
Budowa Narodowego Forum Muzyki i przebudowa ulicy Zamkowej dały impuls do rozwoju całej okolicy wokó...
Jest siedmiu chętnych na przebudowę kolejnych 16 kilometrów autostrady A18 z Berlinaartykuł
Pokaż artykuł
Jest siedmiu chętnych na przebudowę kolejnych 16 kilometrów autostrady A18 z Berlina
Newralgiczny fragment trasy łączącej Berlin z Wrocławiem zyska wkrótce nową jezdnię i wreszcie zosta...
Hotel Mövenpick Zakopane z pozwoleniem na budowę [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Hotel Mövenpick Zakopane z pozwoleniem na budowę [WIZUALIZACJE]
Nowa inwestycja hotelarska w Zakopanem. Przy ulicy Oswalda Balzera 1, powstanie Hotel Mövenpick. Kompleks będzie się składał z dwóch budynków, mniejszego, już istniejącego i nowego, znacznie większego.
Igepa Polska z nową umową najmu w Panattoni Park Poznań IXartykuł
Pokaż artykuł
Igepa Polska z nową umową najmu w Panattoni Park Poznań IX
Igepa Polska od ponad 30 lat dostarcza na polski rynek produkty i rozwiązania z kilku pokrewnych kategorii, w tym: materiały opakowaniowe, poligrafia, media dla reklamy i papiery dla biura. Aby sprawnie obsługiwać klientów, spółka zatrudnia ponad 150 pracowników i wykorzystuje 4 magazyny o łącznej powierzchni niemal 15 000 mkw. Imponująco w liczbach prezentują się również usługi wykonywane dla klientów – każdego roku firma docina ok. 1 mln mb. płyt, serwisuje też 800 ploterów. Igepa Polska jest częścią Igepa Group – europejskiego dystrybutora, który działa w branży od 60 lat.
REKLAMA