REKLAMA
Znaleziono 653 wyników
Nowe inwestycje za 1,7 mld zł zapewnią ciepło mieszkańcom Warszawy i Pruszkowaartykuł
Pokaż artykuł
Nowe inwestycje za 1,7 mld zł zapewnią ciepło mieszkańcom Warszawy i Pruszkowa
PGNiG TERMIKA S.A. i Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie podpisały umowy, w ramach których powstaną jedne z największych instalacji pomp ciepła na ściekach w Unii Europejskiej. Będą one współpracować z Elektrociepłowniami Siekierki, Żerań oraz Pruszków.
PSEW: Nowe turbiny i stabilne źródło energii dla Polskiartykuł
Pokaż artykuł
PSEW: Nowe turbiny i stabilne źródło energii dla Polski
Morska energetyka wiatrowa (MEW) w Polsce staje się jednym z kluczowych źródeł wytwórczych w systemie elektroenergetycznym. Wykorzystanie najnowszych technologii sprawia, że nowoczesne morskie farmy wiatrowe mogą osiągać współczynnik wykorzystania mocy na poziomie 40–50% w zależności od lokalizacji i warunków wietrznych, co jest bardzo dobrym wynikiem na tle innych źródeł OZE. Te dane pozwalają obalić największe mity jakie na temat MEW pojawiają się w przestrzeni publicznej.
Lubelskie: OX2 zakończył prace fundamentowe na budowie Farmy Wiatrowej Annopol [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Lubelskie: OX2 zakończył prace fundamentowe na budowie Farmy Wiatrowej Annopol [ZDJĘCIA]
OX2, wiodący deweloper odnawialnych źródeł energii, kontynuuje realizację farmy wiatrowej Annopol o mocy 40 MW, zlokalizowanej na terenie gmin Annopol i Gościeradów, w województwie lubelskim. Projekt osiągnął kolejne ważne etapy budowy.
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilności
Czołowe firmy z branży elektromobilności, nowych technologii i Legnicka Strefa tworzą Zachodni Klaster Elektromobilności. Nowe konsorcjum, Zachodni Klaster Elektromobilności, powołała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z 11 partnerami: strefami ekonomicznymi, organizacjami oraz najważniejszymi firmami z branży elektromobilności i nowych technologii: Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności, Ekoenergetyką Polska, Royal Bees Recycling, E-Mobility Work Hub, SEHON Innovative Lackieranlagen GmbH i Innovation AG. List intencyjny został właśnie podpisany w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
PepsiCo otworzyło w województwie dolnośląskim nową fabrykę za ponad miliard złotych [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
PepsiCo otworzyło w województwie dolnośląskim nową fabrykę za ponad miliard złotych [FILM]
PepsiCo otworzyło w Świętem k. Środy Śląskiej w województwie dolnośląskim piąty zakład produkcyjny w Polsce. Inwestycja o wartości ponad 1 mld zł przyczyni się do rozszerzenia asortymentu oraz zwiększenia skali produkcji skierowanej docelowo na 20 rynków europejskich. Jest to najbardziej zrównoważony środowiskowo, zaawansowany technologicznie i innowacyjny obiekt PepsiCo w Unii Europejskiej. To największa inwestycja w dotychczasowej historii Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracują nad bateriami nowej generacjiartykuł
Pokaż artykuł
Naukowcy z Politechniki Warszawskiej pracują nad bateriami nowej generacji
Pięcioro naukowców z Wydziału Chemicznego PW uczestniczy w międzynarodowym projekcie badawczym ANGeLiC, finansowanym przez program Horyzont Europa. Projekt skupia się wokół rozwoju technologii baterii i wsparcia transformacji Europy w kierunku neutralności klimatycznej w transporcie. Bierze w nim udział 13 wiodących partnerów z 10 krajów, a prace potrwają do końca 2028 roku. Koordynatorem projektu jest estońska organizacja pozarządowa CIVITTA Foundation, będąca częścią grupy doradczej CIVITTA Group.
TAURON przeznaczył w ostatnich miesiącach ponad pół miliarda złotych na energetyczny rozwój Dolnego Śląskaartykuł
Pokaż artykuł
TAURON przeznaczył w ostatnich miesiącach ponad pół miliarda złotych na energetyczny rozwój Dolnego Śląska
TAURON S.A. przeznaczył na inwestycje na terenie Dolnego Śląska w 2021 roku ponad 500 mln złotych. Prowadzona modernizacja i rozbudowa sieci energetycznej poprawia pewność zasilania klientów spółki, umożliwia przyłączanie nowych i skraca czas trwania awarii energetycznych. Największe inwestycje realizowane są w okolicach Wrocławia i Wałbrzycha.
PGNiG i Grupa Equinor podpisały pakiet kontraktów na dostawy gazu do Baltic Pipeartykuł
Pokaż artykuł
PGNiG i Grupa Equinor podpisały pakiet kontraktów na dostawy gazu do Baltic Pipe
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA oraz spółki z grupy Equinor ASA zawarły umowy kupna-sprzedaży gazu ziemnego wydobywanego na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. Łączny wolumen podpisanych kontraktów to 2,4 mld m sześc. gazu rocznie przez 10 lat. Dostawy gazu trafią do Polski dzięki gazociągowi Baltic Pipe.
Energa inwestuje setki milionów złotych w województwie pomorskimartykuł
Pokaż artykuł
Energa inwestuje setki milionów złotych w województwie pomorskim
W latach 2020-2022 spółki zależne Energi z Grupy ORLEN wydały na inwestycje w woj. pomorskim blisko 650 mln zł. Największe nakłady inwestycyjne – ok. 590 mln zł – przeznaczono na segment dystrybucyjny.
Zielona energia w magazynach to kierunek przyszłościartykuł
Pokaż artykuł
Zielona energia w magazynach to kierunek przyszłości
Na koniec czerwca zainstalowana w Polsce moc w fotowoltaice przekraczała 14 GW, co oznacza blisko 37-procentowy wzrost względem pierwszej połowy 2022 roku, natomiast w farmach wiatrowych 8,7 GW (17-procentowy przyrost) – wynika z raportu Agencji Rynku Energii. Zrównoważony rozwój stał się jednym z priorytetów oraz elementem strategii dla przedsiębiorstw na całym świecie. Obszarem, w którym dokonuje się ogromnych postępów w dążeniu do bardziej ekologicznych praktyk, są magazyny.
TAURON uruchomił w Mysłowicach swoją największą farmę fotowoltaicznąartykuł
Pokaż artykuł
TAURON uruchomił w Mysłowicach swoją największą farmę fotowoltaiczną
TAURON zakończył pierwszy etap budowy farmy fotowoltaicznej w Mysłowicach – Dziećkowicach. Farma o mocy 37 MW powstała na zrekultywowanym składowisku odpadów paleniskowych, a jej moc docelowa sięgnie 100 MW. Uruchomienie farmy w Mysłowicach oznacza, że moc zainstalowana w zielonych aktywach TAURONA przekroczyła 600 MW.
Wspólnie o małych reaktorach jądrowych – KGHM podpisał list intencyjny z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomicznąartykuł
Pokaż artykuł
Wspólnie o małych reaktorach jądrowych – KGHM podpisał list intencyjny z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną
Współpraca przy projektach badawczo-rozwojowych oraz inicjatywach inwestycyjnych związanych z technologią małych reaktorów jądrowych (SMR) – KGHM podpisał w tej sprawie list intencyjny z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Sygnatariusze dokumentu będą rozmawiać o możliwościach potencjalnego wspólnego zaangażowania w realizację projektów inwestycyjnych w zakresie SMR.
Dobre czasy dla magazynów w Polsce – trendy na 2023 rokartykuł
Pokaż artykuł
Dobre czasy dla magazynów w Polsce – trendy na 2023 rok
Bardzo wysokie zainteresowanie najemców nowoczesną powierzchnią magazynową utrzymujące się kolejny rok z rzędu, przekłada się na dynamiczny rozwój rynku magazynowego w całej Polsce. Całkowity wolumen wynajętej powierzchni w 2022 roku był drugim najwyższym wynikiem na polskim rynku magazynowym w historii i wyniósł imponujące 6,8 mln mkw. Odpowiedzią deweloperów na utrzymujący się wysoki popyt na powierzchnię magazynową jest oddanie do użytku w 2022 roku rekordowego wolumenu nowej podaży.
Siemens Gamesa Renewable Energy został wybrany dostawcą turbin dla jednego z etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Balticaartykuł
Pokaż artykuł
Siemens Gamesa Renewable Energy został wybrany dostawcą turbin dla jednego z etapów Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica
Ørsted i Grupa PGE podpisały umowę z Siemens Gamesa Renewable Energy na dostawę turbin wiatrowych dla projektu Baltica 2 o łącznej mocy ok. 1,5 GW. To największy jak dotąd realizowany w Polsce projekt energetyczny oparty o odnawialne źródła energii. Baltica 2 będzie produkować zieloną energię elektryczną pozwalającą zaspokoić potrzeby ok. 2,4 mln polskich gospodarstw domowych. Ørsted i PGE spodziewają się uruchomienia projektu Baltica 2 do końca 2027 roku.
WSSE "INVEST-PARK" kolejny rok na podium najlepszych specjalnych stref ekonomicznych w Polsce!artykuł
Pokaż artykuł
WSSE "INVEST-PARK" kolejny rok na podium najlepszych specjalnych stref ekonomicznych w Polsce!
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna odnotowała kolejny udany rok osiągając jednocześnie najwyższe wyniki finansowe w całej 26-letniej historii Spółki. WSSE zakończyła miniony okres na pozycji wicelidera w zakresie pozyskanych nakładów inwestycyjnych (3,3 mld zł) i utworzonych miejsc pracy (1163). Również dwie z trzech największych inwestycji w ubiegłym roku powstaną na terenach Invest-Parku.
Warszawski biurowiec Skyliner powiększa grono najemcówartykuł
Pokaż artykuł
Warszawski biurowiec Skyliner powiększa grono najemców
Warszawski biurowiec Skyliner powiększa grono najemców. Już niebawem w inwestycji Grupy Karimpol swoje nowe siedziby będą mieć – dom maklerski Noble Securities, dostawca sprzętu i rozwiązań do diagnostyki medycznej Werfen Polska oraz działający na rynku energii odnawialnej Greenville. Ich biura zajmą w sumie 1358 mkw. powierzchni.
Equinor uruchomił nową farmę fotowoltaiczną w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Equinor uruchomił nową farmę fotowoltaiczną w Polsce
Trzecia farma fotowoltaiczna należąca do Equinor w Polsce i znajdująca się w Lipnie, rozpoczęła właśnie produkcję testową. Tym samym moc lądowych odnawialnych źródeł energii zwiększyła się do 200 MW umacniając pozycję Equinor na jednym z najszybciej rozwijających się rynków energii odnawialnej w Europie.
Nowe, duże centrum serwisowe PKP Intercity w Przemyślu coraz bliżej ukończenia [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Nowe, duże centrum serwisowe PKP Intercity w Przemyślu coraz bliżej ukończenia [ZDJĘCIA]
W Przemyślu powstaje jedno z kluczowych zapleczy technicznych PKP Intercity w południowo-wschodniej Polsce. Inwestycja jest już gotowa w około 70 proc., a docelowy układ torowy wraz z elementami konstrukcyjnymi sieci trakcyjnej wykonano w około 80 proc. Całkowite zakończenie prac budowlanych planowane jest w bieżącym roku.
Strategiczna inwestycja: Port Gdynia podwoi przepustowość terminala paliwowegoartykuł
Pokaż artykuł
Strategiczna inwestycja: Port Gdynia podwoi przepustowość terminala paliwowego
Kolejna ważna, strategiczna dla Polski inwestycja w Trójmieście. Port Gdynia podwoi przepustowość terminala paliwowego. Jego rozbudowę i modernizację przeprowadzi polska firma Budimex S.A. z Warszawy.
Powstanie kolejna wielka morska farma wiatrowa w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Powstanie kolejna wielka morska farma wiatrowa w Polsce
Ocean Winds, międzynarodowa spółka działająca w sektorze morskiej energetyki wiatrowej, powstała jako joint venture 50/50 EDP Renewables i ENGIE, pozyskała około 2 miliardy euro w ramach project finance i sfinalizowała etap zamknięcia finansowego dla swojej pierwszej morskiej farmy wiatrowej na Morzu Bałtyckim. To osiągnięcie stanowi kluczowy kamień milowy, potwierdzający gotowość projektu do przejścia z fazy rozwoju do etapu budowy.
REKLAMA