REKLAMA
Znaleziono 3632 wyników
Zagraniczni inwestorzy przeniosą do Polski wiele zakładów produkcyjnychartykuł
Pokaż artykuł
Zagraniczni inwestorzy przeniosą do Polski wiele zakładów produkcyjnych
Firmy doradcze na rynku nieruchomości, podobnie jak Polska Agencja Inwestycji i Handlu, są przekonane o gotowości Polski do przyjęcia dużej części produkcji przenoszonej z Azji. Wiele procesów związanych z nearshoringiem już ruszyło, są to jednak działania bardzo czasochłonne i wymagają skomplikowanych przygotowań.
Stellantis rozpoczął produkcję modelu Jeep Avenger 4xe w zakładzie w Tychachartykuł
Pokaż artykuł
Stellantis rozpoczął produkcję modelu Jeep Avenger 4xe w zakładzie w Tychach
Zakład samochodów osobowych Stellantis w Tychach uruchomił 28 marca produkcję Jeepa Avengera 4xe z napędem na cztery koła, a jako pierwszy został wyprodukowany egzemplarz z ekskluzywnej serii specjalnej The North Face Edition, która powstanie w limitowanej liczbie tylko 4 806 egzemplarzy, nawiązującej do wysokości góry Mont Blanc, najwyższego szczytu w Europie. Jeep Avenger 4xe łączy ponadczasowy wygląd i możliwości terenowe Jeepa z bardziej ekologicznym napędem na wszystkie koła i zaawansowaną technologią, zapewniając niezrównane wrażenia z jazdy. Z kolei edycja specjalna nawiązuje do idei odkrywania i eksploracji, odzwierciedlając wartości obu marek.
Energa podsumowała inwestycje CCGT w 2023 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Energa podsumowała inwestycje CCGT w 2023 roku
Energa z Grupy ORLEN podsumowała stan realizacji inwestycji dwóch nowoczesnych bloków energetycznych powstających w Grudziądzu i Ostrołęce. Zaawansowanie wspomnianych inwestycji – obejmujące prace projektowe, budowlane, a także zakupy i dostawy – na koniec grudnia 2023 r. wyniosło w przypadku CCGT Ostrołęka 59,5%, a CCGT Grudziądz – 64,1%.
Akademia Górniczo-Hutnicza rozbudowuje centralną część kampusu w Krakowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Akademia Górniczo-Hutnicza rozbudowuje centralną część kampusu w Krakowie [WIZUALIZACJE]
Akademia Górniczo-Hutnicza rozpoczyna ostatni etap wieloletniej inwestycji budowlanej zainicjowanej w 2018 roku. W centralnej części kampusu uczelni powstanie siedziba m.in. sektora IT związana z zarządzaniem systemami informatycznymi wspomagającymi obsługę AGH oraz rozwojem usług informatycznych. W nowym obiekcie realizowane będą działania z obszarów sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, technologii bezpieczeństwa oraz działalności krakowskiego akceleratora DIANA i Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH.
W Łodzi powstanie największe saunarium w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstanie największe saunarium w Polsce [WIZUALIZACJE]
W Łodzi planowana jest budowa największego saunarium w Polsce. Już w marcu Aquapark Fala rozpocznie realizację swojego flagowego projektu, czyli rozbudowy i modernizacji strefy saun. Pierwszy etap to wzniesienie dwupoziomowej przeszklonej strefy relaksu i rozbudowa szatni. W planach na ten rok jest też postawienie sauny dla 60 osób.
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznychartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Ponad 200 mln zł dla KGHM na budowę 4 farm fotowoltaicznych
• Planowane do budowy przez KGHM farmy fotowoltaiczne powstaną na terenach w całości należących do Spółki
Amerykański koncern Collins Aerospace rozbudowuje fabrykę pod Rzeszowemartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański koncern Collins Aerospace rozbudowuje fabrykę pod Rzeszowem
Collins Aerospace, spółka należąca do grupy RTX, rozbudowuje swój zakład produkcyjny w Tajęcinie pod Rzeszowem, w województwie podkarpackim. Systemy podwozia tej firmy wykorzystywane są w samolotach cywilnych i wojskowych na całym świecie. Polski oddział będzie największym poza Stanami Zjednoczonymi.
Schavemaker rozbudowuje i modernizuje terminal intermodalny pod Wrocławiem [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Schavemaker rozbudowuje i modernizuje terminal intermodalny pod Wrocławiem [FILM+ZDJĘCIA]
Holenderska firma Schavemaker konsekwentnie inwestuje w swój polski terminal intermodalny zlokalizowany na terenie województwa dolnośląskiego, w Kątach Wrocławskich pod Wrocławiem. Na jego terenie zakończyły się prace, dzięki którym bocznica dostosowana została do obsługi pociągów o długości 740 m. Dzięki realizacji tej inwestycji możliwości operacyjne terminalu zwiększyły się o 25%.
Pomorskie: DK22 między Malborkiem i Królewem zostanie przebudowanaartykuł
Pokaż artykuł
Pomorskie: DK22 między Malborkiem i Królewem zostanie przebudowana
Ministerstwo Infrastruktury podpisało aneks do Programu inwestycji na rozbudowę blisko 3,5-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 22 od Malborka do Królewa. To jedno z zadań w ramach programu poprawy bezpieczeństwa na tej trasie w woj. pomorskim.
Polska Grupa Biogazowa rozbuduje biogazownię Dzierżkiartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Biogazowa rozbuduje biogazownię Dzierżki
Rozbudowa biogazowni Dzierżki to kolejny projekt biogazowy realizowany przez Polską Grupę Biogazową, która od marca 2023 roku jest częścią TotalEnergies. Pierwsze prace nad rozbudową biogazowni rozpoczną się w październiku 2024 r., zakończenie prac planowane jest na czwarty kwartał 2025 r.
Pierwszy w Polsce terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych w Świnoujściu zostanie rozbudowanyartykuł
Pokaż artykuł
Pierwszy w Polsce terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych w Świnoujściu zostanie rozbudowany
Pierwszy w Polsce terminal instalacyjny dla morskich farm wiatrowych, uruchomiony w czerwcu 2025 r., już po roku działalności ugruntował swoją pozycję jako strategiczny element rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej w tej części Morza Bałtyckiego. Obiekt, który stanowi kluczowe zaplecze Grupy ORLEN dla realizacji projektów drugiej fazy morskiej energetyki wiatrowej – Baltic East i Baltic West – już dziś obsługuje również zewnętrznych operatorów, w tym partnerów zagranicznych w tej części Morza Bałtyckiego, odpowiadając tym samym na rosnące zapotrzebowanie na infrastrukturę logistyczną w regionie.
Zabytkowa fabryka Wigencja przy OFF Piotrkowska w Łodzi jest już po rewitalizacji [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zabytkowa fabryka Wigencja przy OFF Piotrkowska w Łodzi jest już po rewitalizacji [ZDJĘCIA]
W Łodzi dobiegła końca rewitalizacja 100-letniej fabryki Wigencja przy ul. Sienkiewicza 75/77 w dzielnicy Śródmieście. Rok 2023 to pora na to, by do przestrzeni łączącej industrialny charakter z nowoczesnością wprowadzili się pierwsi kulturalni lokatorzy.
Z zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni wyjechał 500 000 samochódartykuł
Pokaż artykuł
Z zakładu Volkswagen Poznań we Wrześni wyjechał 500 000 samochód
W zakładzie we Wrześni produkowane są modele dwóch marek: Volkswagen Crafter i MAN TGE, w tym również ich wersje elektryczne eCrafter i eTGE. Dzięki doświadczonym pracownikom oraz przemyślanej organizacji linii produkcyjnych te dwa modele produkowane są w ponad 60 wersjach zabudowy różniących się np. długością, wysokością, ilością drzwi i okien. A to wszystko z możliwością wyboru jednej z sześciu jednostek napędowych, które współpracują z manualną lub automatyczną skrzynią biegów.
Znany niemiecki producent orzeszków, chrupek i chipsów inwestuje w Nysieartykuł
Pokaż artykuł
Znany niemiecki producent orzeszków, chrupek i chipsów inwestuje w Nysie
Kolejna wielka, zagraniczna firma inwestuje w województwie opolskim. Końcem roku 2023 firma Intersnack Poland, należąca do międzynarodowego, niemieckiego koncernu Intersnack Group GmbH & Co. KG otrzymała od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" decyzję o wsparciu dla planowanej, nowej inwestycji w Nysie.
 Niemiecka firma GKM Siebtechnik wybuduje fabrykę przesiewaczy w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma GKM Siebtechnik wybuduje fabrykę przesiewaczy w woj. mazowieckim
Kolejna zagraniczna inwestycja w województwie mazowieckim. Tym razem w Iłży pod Radomiem. Na terenie tamtejszej podstrefy SSE Starachowice swoją inwestycję zrealizuje niemiecka firma GKM Siebtechnik, światowy lider w przesiewie precyzyjnym iultraprecyzyjnym.
Kolejna polska firma ze wsparciem od Katowickiej SSE zainwestuje w fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma ze wsparciem od Katowickiej SSE zainwestuje w fabrykę w woj. śląskim
Kolejna polska firma zainwestuje w rozbudowę mocy produkcyjnych swojej fabryki zlokalizowanej na terenie województwa śląskiego. Inwestycja będzie możliwa dzięki wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE).
Niemiecki koncern Bahlsen po raz kolejny inwestuje w swoją fabrykę pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Bahlsen po raz kolejny inwestuje w swoją fabrykę pod Krakowem
Niemiecki koncern Bahlsen po raz kolejny inwestuje w rozbudowę swojej polskiej fabryki, zlokalizowanej w Skawinie pod Krakowem. Tym razem nie w część produkcyjną, a w zaplecze biurowo-socjalne na terenie zakładu.
Co dalej z wielką fabryką magazynów energii Northvolt w Gdańsku?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z wielką fabryką magazynów energii Northvolt w Gdańsku?
Co dalej z wielką fabryką magazynów energii szwedzkiej firmy Northvolt w Gdańsku? Spółka zamierza ją sprzedać i obecnie intensywnie poszukuje inwestora dla swojego polskiego zakładu, który określany jest jako największa fabryka magazynów energii w Europie. Decyzja ta jest częścią szerszej strategii restrukturyzacji tej skandynawskiej spółki, mającej na celu poprawę stabilności finansowej.
Firma AQUER inwestuje w zakład produkcyjny w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma AQUER inwestuje w zakład produkcyjny w woj. małopolskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycję w województwie małopolskim, w liczącej niespełna 30 tysięcy mieszkańców Bochni. Kilka dni temu pisaliśmy na Investmap o rozbudowie fabryki firmy Werner Kenkel w tym małopolskim mieście, która otrzymała na realizację tej inwestycji wsparcie od Krakowskiego Parku Przemysłowego, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Oprócz tej spółki, decyzję przyznano także firmie AQUER Maciej Dyba, Jarosław Kram sp.j. z siedzibą w Mikluszowicach, która zwiększy zdolności produkcyjne istniejącego zakładu.
W Poznaniu rusza budowa apartamentowca Kolejova1 z 55-metrową wieżą [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Poznaniu rusza budowa apartamentowca Kolejova1 z 55-metrową wieżą [FILM+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE]
W stolicy Wielkopolski rusza nowa, duża inwestycja na terenie tzw. "Wolnych Torów". Przy ulicy Kolejowej 1, na Łazarzu swoją nową inwestycję Kolejova1 zamierza zrealizować firma Novaform Polska.
REKLAMA