Wybrano wykonawcę obwodnicy Giżycka, w ciągu DK59GDDKiA

Wybrano wykonawcę obwodnicy Giżycka, w ciągu DK59

Orzech
Orzech

Komisja przetargowa zakończyła ocenę ofert w postępowaniu na projekt i budowę obwodnicy Giżycka w ciągu drogi krajowej nr 59. Jako wykonawcę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) wskazała firmę Unibep z Bielska Podlaskiego, która zaproponowała wykonanie zadania za 109,4 mln zł. Umowa z wybraną firmą zostanie podpisana po upływie czasu na złożenie ewentualnych odwołań.

Obecny przetarg to ponowne postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy obwodnicy. Pierwsze postępowanie GDDKiA unieważniła, ponieważ złożone oferty przekroczyły nasz budżet. W obecnym przetargu, tak jak w poprzednim, złożone oferty przekroczyły zakładany przez GDDKiA budżet, który wynosił 59 437 500,00 zł. Najniższą cenę 109,4 mln zł zaproponowała firma Unibep z Bielska Podlaskiego, najwyższą 137,3 mln zł, firma Trakcja z Warszawy.

GDDKiA podjęła jednak decyzję, że tym razem nie będzie unieważniać postępowania i po sprawdzeniu ofert wystąpiła o przyznanie dodatkowych środków na realizację zadania. Minister Infrastruktury zatwierdził aneks do Programu inwestycji zwiększający finansowanie zadania i GDDKiA mogła przystąpić do wyboru wykonawcy.

REKLAMA