Kraków: Jest nowy wykonawca Północnej Obwodnicy Krakowa

Kraków: Jest nowy wykonawca Północnej Obwodnicy Krakowa

Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Po odwołaniach, jakie miały miejsce po rozstrzygnięciu przetargu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, wybrała nowego wykonawcę Północnej Obwodnicy Krakowa.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w siedzibie GDDKiA ponownie dokonano wyboru najkorzystniejszej oferty na projekt oraz budowę Północnej Obwodnicy Krakowa, czyli drogi ekspresowej S52. Będzie to konsorcjum firm tureckiej Gulermak i polskiej Mosty Łódź S.A., które wyceniły zadanie na kwotę 1 mld 428 mln złotych.
Wybrany wykonawca nie jeszcze ostateczny, gdyż od piątkowego rozstrzygnięcia ofert jest 10 dni na ewentualne odwołania.
Wykonawca Północnej Obwodnicy Krakowa będzie miał za zadanie przygotować projekt, wybudować trasę oraz uzyskać pozwolenie na użytkowanie, a wszystko to w ciągu 47 miesięcy od dnia podpisania umowy. Przy pracach budowlanych nie będzie wliczany okres zimowy od 15 grudnia do 15 marca, ale nie dotyczy on prac projektowych.
REKLAMA
W ramach inwestycji powstanie droga ekspresowa S52 o długości około 12,5 kilometrów od węzła Modlnica, wraz z jego rozbudową, do węzła Kraków Mistrzejowice. Trasa będzie miała po trzy pasy ruchu w każdym kierunku.
W ramach Północnej Obwodnicy Krakowa powstaną 4 węzły: Modlnica wraz z dobudową czterech łącznic, Zielonki wraz z zespoleniem z dwoma rondami, Węgrzce wraz z skrzyżowaniem drogi krajowej S7 i alei 29 Listopada, a także węzeł Batowice.
Północna Obwodnica Krakowa będzie miała wiele obiektów inżynieryjnych: 27 obiektów mostowych, 4 kilometry murów oporowych, 20 km dróg dojazdowych. POK to także tunele: pod rzeką Prądnik o długości 870 metrów, pod wzgórzem w Batowicach – 653 m, pod wzgórzem Syberia – 98 m.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA