Kraków: Przebudowa ulicy Kocmyrzowskiej jeszcze w tym rokufot. Damian Daraż

Kraków: Przebudowa ulicy Kocmyrzowskiej jeszcze w tym roku

Damian Daraż
Damian Daraż
Ulica Kocmyrzowska
adresKraków, Kocmyrzowska
inwestorZIM Kraków
projektantProgreg Sp. z o.o.
REKLAMA
Przebudowa ulicy Kocmyrzowskiej jest najbardziej wyczekiwaną przez kierowców inwestycją drogową w Krakowie. W dniu 19 lutego Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę na realizację inwestycji.

Za niespełna kilka lat dziurawa, wąska i wiecznie zakorkowana droga wylotowa z Krakowa zmieni się w szeroką i bezpieczną arterię. W dniu 19 lutego 2018 roku Zarząd Inwestycji Miejskich podpisał umowę z firmą Budimex S.A. na zaprojektowanie i przebudowę ulicy Kocmyrzowskiej, która pełni rolę północno-wschodniej wylotówki w stronę Proszowic. Stroną podpisanej w magistracie umowy o wartości ok. 97 mln zł jest również Zarząd Dróg Wojewódzkich, ponieważ kontrakt przewiduje również przebudowę fragmentu drogi wojewódzkiej nr 776 na terenach gminy Kocmyrzów, w miejscowości Prusy, chodzi o  do czterech pasów 160-metrowego odcinka drogi.
Zadanie polega na rozbudowaniu po stronie Krakowa trzykilometrowego odcinka ulicy Kocmyrzowskiej, od ul. Darwina do granicy miasta. Nowy fragment tej drogi będzie miał po dwa pasy w każdym kierunku. Dobudowana zostanie druga jezdnia, przebudowane istniejące skrzyżowania, wymieniona infrastruktura techniczna, oświetlenie, sygnalizacja świetlna. przebudowane będą zatoki autobusowe, perony przystankowe, chodniki. Wybudowane zostaną również ścieżki rowerowe oraz kładka dla pieszych.
REKLAMA
Projekt przebudowy zakłada także remont pętli tramwajowej wraz z częścią torowiska. Tuż obok pętli powstanie terminal autobusowy. Przebudowywana część tramwajowa inwestycji będzie prowadzona przy współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad odpowiedzialną za budowę wschodniej obwodnicy miasta S7.
Harmonogram

Wykonawca inwestycji, Budimex S.A., rozpocznie prace od przygotowania dokumentacji projektowej i złożenia wniosków o wydanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Decyzja powinna być wydana po wakacjach, co pozwoli firmie rozpocząć prace jeszcze w tym roku. Przebudowaną ulicą Kocmyrzowską kierowcy będą mogli pojechać pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA