Rusza największa inwestycja mieszkaniowa w warszawskim Wawrzeźródło: Materiały inwestora

Rusza największa inwestycja mieszkaniowa w warszawskim Wawrze

Warszawa
Kajtman
Kajtman
REKLAMA
W najbardziej zielonej dzielnicy Warszawy rozpoczęła się budowa osiedla Miasteczko Wawer. To pierwszy na tak dużą skalę projekt deweloperski w tej części stolicy – w ramach inwestycji docelowo ma powstać nawet 1000 mieszkań. Zakończenie budowy I etapu planowane jest na przełomie września i października 2017 roku. Wyróżnikiem Miasteczka Wawer będą przestronne, słoneczne mieszkania z widokiem na las.
O wyjątkowości Miasteczka Wawer świadczy przede wszystkim jego położenie. Osiedle powstanie u zbiegu ulic Bysławskiej i Poezji, w najbardziej zielonej dzielnicy Warszawy, której aż 1/3 powierzchni stanowią grunty leśne. Dopełnieniem tej nadzwyczaj spokojnej i zielonej okolicy jest sąsiedztwo lasu i niskiej zabudowy domów jednorodzinnych. To idealne miejsce dla rodzin z dziećmi oraz osób ceniących ciszę i spokój, pragnących uciec od zgiełku miasta i odpocząć po pracy. Miłośnicy sportu i aktywności na świeżym powietrzu znajdą tam m.in. niemal 60 kilometrów tras rowerowych i liczne ścieżki spacerowe.
Miasteczko Wawer powstaje w pobliżu ważnych arterii komunikacyjnych. Stacja SKM Falenica znajduje się w odległości 3 minut jazdy samochodem. Bliskość kolejki gwarantuje dotarcie do centrum miasta w ciągu 25 minut oraz wygodne połączenie z pobliskimi miejscowościami – Józefowem czy Otwockiem. Dzięki nowopowstającej obwodnicy z mostem Południowym przyszli mieszkańcy łatwo dostaną się do każdej części Warszawy również samochodem.
Miasteczko Wawer to unikalny projekt w Wawrze. Bezpośrednie sąsiedztwo lasów gwarantuje niezmienność otoczenia i widoków z okien mieszkań. Bliskość przyrody daje również szereg możliwości aktywnego wypoczynku, a rozwinięta infrastruktura – dostęp do usług codziennego użytku. Jesteśmy przekonani, że nowe osiedle w sposób znaczący przyczyni się do rozwoju dzielnicy i stanie się jej wizytówką – mówi Robert Żurawski, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Mera-Pnefal SA, inwestor projektu. 
Rozpoczęła się już budowa i sprzedaż I etapu inwestycji, który obejmie łącznie 63 mieszkania, liczące od 1 do 4 pokoi. Mieszkania będą mieć powierzchnię od 36 do 89 m². Średnia cena za m² wynosi 6100 zł. Deweloper przewiduje możliwość skorzystania z opcji wykończenia pod klucz.
REKLAMA
Zaprojektowanie Miasteczka Wawer stanowiło dla nas duże wyzwanie. Naszym zadaniem było opracowanie koncepcji osiedla z poszanowaniem otaczającej go natury. Ponadto, poprzez odpowiednie rozmieszczenie budynków, uzyskaliśmy dużą – nieprzeciętną jak na współczesne budownictwo mieszkaniowe – przestrzeń, dzięki czemu każdy z właścicieli ogródków na parterze czy też przestronnych balkonów lub tarasów na wyższych kondygnacjach będzie mógł korzystać z nich w komfortowy sposób. W budynkach zaplanowane zostały kameralne klatki schodowe, hala garażowa i komórki lokatorskie, a na terenie osiedla – miejsca postojowe oraz place zabaw. W pierwszym, czterokondygnacyjnym budynku wyróżnikiem są duże przeszklenia i zielona ściana o starannie zaaranżowanej roślinności – mówi Mariusz Ścisło, prezes zarządu pracowni architektonicznej FS&P Arcus, odpowiedzialnej za projekt osiedla.
Realizacja I etapu ma się zakończyć na przełomie września i października 2017 roku. Inwestor ma pozwolenie na budowę następnych 370 mieszkań, które łącznie z pierwszymi 63 powstaną na działce o powierzchni ok. 28 tys. m². Firma rozpoczęła już prace zmierzające do uzyskania pozwolenia na budowę kolejnych 570 mieszkań, które zajmą grunt o powierzchni 35 tys. m². Docelowo w ramach inwestycji planowanych jest 11 budynków 4-9-kondygnacyjnych – łącznie ok. 1000 mieszkań.
Miasteczko Wawer to duży i długoterminowy projekt. Nasza firma wykonała z powodzeniem szereg tego typu inwestycji. Jesteśmy dobrze przygotowani do realizacji tego przedsięwzięcia – mówi Mariusz Pałka, prezes firmy Totalbud, która jest generalnym wykonawcą inwestycji. 
Deweloperem realizującym inwestycję jest Spółka Miasteczko Wawer należąca do Grupy Kapitałowej Mera-Pnefal SA. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna FS&P Arcus, a na generalnego wykonawcę wybrano firmę Totalbud.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA