REKLAMA
Znaleziono 3971 wyników
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcjęartykuł
Pokaż artykuł
Wielka inwestycja za ok. 600 mln zł! Nowa fabryka małego AGD dla BSH pod Rzeszowem rozpoczęła produkcję
BSH, producent AGD marek Bosch i Siemens, przeniósł produkcję do nowej i większej fabryki w Rudnej Wielkiej, nieopodal Rzeszowa. Zakład produkcji małego AGD wybudowała firma Panattoni. Całkowita wartość tego projektu wyniosła niemal 600 milionów złotych. Budowa rozpoczęła się na początku ubiegłego roku i została zrealizowana zgodnie z planem. Firma BSH właśnie przeniosła maszyny produkcyjne z dotychczasowej, pobliskiej lokalizacji.
Będzie więcej nowoczesnych dróg w Polsce Wschodniej – blisko 2,4 mld zł dofinansowania z Funduszy Europejskichartykuł
Pokaż artykuł
Będzie więcej nowoczesnych dróg w Polsce Wschodniej – blisko 2,4 mld zł dofinansowania z Funduszy Europejskich
Województwa Polski Wschodniej – podkarpackie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, świętokrzyskie i regionalne mazowieckie otrzymają 2 mld 379 mln zł na rozwój dróg wojewódzkich z programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej (FEPW). Celem inwestycji jest poprawa połączeń drogowych w regionie oraz lepsza łączność makroregionu z resztą kraju i Unią Europejską.
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Duża japońska firma z branży automotive zwolni wszystkich pracowników w Polsce
Kolejna zła wiadomość dotycząca branży motoryzacyjnej (automotive) w Polsce. Do grona firm, które przeprowadzą grupowe zwolnienia dołączyła firma TOHO Poland Sp. z o.o., będąca częścią japońskiej TOHO Group. Firma podjęła decyzję o likwidacji swojej fabryki w Polsce, zlokalizowanej w Radomiu, w województwie mazowieckim. Pracę straci cała załoga polskiej fabryki tego koncernu.
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogęartykuł
Pokaż artykuł
Duży amerykański koncern zamyka fabrykę w Wielkopolsce. Zwolni całą załogę
Kolejna dezinwestycja w Polsce. Tym razem w województwie wielkopolskim. Zakład produkujący urządzenia pod japońską, światową marką Toshiba, należący i zarządzany przez amerykański koncern Carrier Global Corporation, ogłosił plan zamknięcia swojej fabryki w Gnieźnie.
We Wrocławiu ruszyła budowa pierwszej w Polsce fabryki cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu ruszyła budowa pierwszej w Polsce fabryki cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]
W stolicy Dolnego Śląska ruszyła realizacja kolejnej, dużej inwestycji z branży najnowszych technologii. Inwestor, polska firma ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania buduje w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS. Inwestor otrzymał od rządu pomoc publiczną na realizację swojej inwestycji.
Galeria "Galaxy" (rozbudowa)inwestycja
Pokaż inwestycję
Galeria "Galaxy" (rozbudowa)
Szczecin, Aleja Wyzwolenia 18
Rozbudowa ulicy Traktorowejinwestycja
Pokaż inwestycję
Rozbudowa ulicy Traktorowej
Łódź, Polesie, Traktorowa
[Warszawa] Budowa „Hożej 55” zbliża się ku końcowiartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Budowa „Hożej 55” zbliża się ku końcowi
Prestiżowy projekt mieszkaniowy Yareal Polska, zlokalizowany w samym sercu stolicy, jest już prawie...
[Dolny Śląsk] Fabryka Dr. Schumacher w Lubaniu zwiększa zatrudnienieartykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Fabryka Dr. Schumacher w Lubaniu zwiększa zatrudnienie
19 lutego 2016 roku miało miejsce oficjalne otwarcie zakładu na terenie podstrefy Lubań Kamiennogórs...
Kolejny światowy gigant z branży spożywczej inwestuje na Dolnym Śląskuartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny światowy gigant z branży spożywczej inwestuje na Dolnym Śląsku
Następna wielka i znana światowa firma z branży spożywczej zdecydowała się zainwestować na Dolnym Śl...
Dolny Śląsk: Kolejna duża inwestycja w fabryce Mercedes-Benz w Jaworzeartykuł
Pokaż artykuł
Dolny Śląsk: Kolejna duża inwestycja w fabryce Mercedes-Benz w Jaworze
Najnowsza inwestycja obejmuje budowę bocznicy kolejowej w południowo-zachodniej części strefy ekonomicznej, podobszar Jawor/DSAG S3, oraz centrum logistycznego na terenie fabryki Mercedesa w Jaworze. Bocznica połączona będzie z linią kolejową nr 137 Kędzierzyn Koźle – Kamieniec Ząbkowicki – Legnica.
Fabryka Norblina otwiera kolejne lokale gastronomiczneartykuł
Pokaż artykuł
Fabryka Norblina otwiera kolejne lokale gastronomiczne
Gastronomiczna oferta Fabryki Norblina poszerzyła się o nowe restauracje. Łącznie funkcjonować tu będzie 37 konceptów gastronomicznych. Obecnie działa ich 31, w czerwcu dołączą kolejne dwa, a pozostałe cztery, na które są już podpisane umowy najmu, otworzą się dla gości w III i IV kwartale br.
Japoński gigant z branży tytoniowej JTI zwiększa inwestycje w Polsce do 1,3 mld dolarówartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant z branży tytoniowej JTI zwiększa inwestycje w Polsce do 1,3 mld dolarów
Kolejny wielki, światowy koncern z branży tytoniowej zdecydował się na zwiększenie swoich inwestycji w Polsce. Tym razem jest to Japan Tobacco International, który inwestuje w swoją fabrykę nowatorskich wyrobów tytoniowych w Starym Gostkowie pod Łodzią.
Krok od wielkiego otwarcia Fabryki Wody w Szczecinie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Krok od wielkiego otwarcia Fabryki Wody w Szczecinie [ZDJĘCIA]
Budowa Fabryki Wody w Szczecinie, najnowocześniejszego kompleksu basenowo-edukacyjnego w Polsce, weszła w ostatnią fazę. Generalny wykonawca, ALSTAL Grupa Budowlana, rozpoczął ostatni i najważniejszy etap inwestycji – rozruch technologiczny połączony z odbiorami prac.
Niemiecki koncern BSH inwestuje ponad 476 mln zł w swoje centra w Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern BSH inwestuje ponad 476 mln zł w swoje centra w Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowie
Niemiecki koncern BSH zainwestował w ostatnim czasie niemal pół miliarda złotych w Polsce, w swoje centra produkcyjne w Łodzi, Wrocławiu i Rzeszowie. BSH jest jednym z największych niemieckich inwestorów od lat działających w naszym kraju.
Koniec remontu kantoru fabryki Poznańskiego jest już coraz bliżej artykuł
Pokaż artykuł
Koniec remontu kantoru fabryki Poznańskiego jest już coraz bliżej
Wzniesiony pod koniec XIX w. kantor fabryki Poznańskiego przechodzi kompleksowy remont. Jak zmieni się ten zabytek? Co powstanie tu po modernizacji, której efekty już zachwycają?
MLP Group zwiększa skalę projektów spekulacyjnych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
MLP Group zwiększa skalę projektów spekulacyjnych w Polsce
MLP Group rozpoczyna w trzech parkach logistycznych budowę obiektów na zasadach spekulacyjnych, których łączna powierzchnia wyniesie około 75 tys. mkw. Będą gotowe do użytkowania już pod koniec tego i na początku przyszłego roku. Wszystkie inwestycje będą spełniały najwyższe standardy ekologiczne i zostaną poddane certyfikacji BREEAM.
Rynek deweloperski w aglomeracji śląskiej [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rynek deweloperski w aglomeracji śląskiej [RAPORT]
Konurbacja górnośląska jest obszarem szczególnym na terenie Polski. Równolegle do Katowic rozwijają się inne ośrodki konkurujące o kapitał inwestycyjny, produkcyjny, usługowy czy mieszkaniowy. Jak popyt na mieszkania wpłynął na wzmożoną aktywność inwestycyjną deweloperów w tej części kraju?
Dobiega końca modernizacja zabytkowej stacji w Bytomiu [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Dobiega końca modernizacja zabytkowej stacji w Bytomiu [FILMY]
Kolejarze dbają o zabytki, co potwierdza inwestycja realizowana na stacji w Bytomiu. Od połowy tygodnia podróżni będą mogli wsiąść do pociągów z nowego peronu przykrytego imponującą wiatą. Ta została odremontowana, zachowując swoje historyczne oblicze. Wartość prac na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie to ok. 1,4 mld zł, dofinansowanie pochodzi z funduszy unijnych.
Trwa modernizacja zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiuartykuł
Pokaż artykuł
Trwa modernizacja zabytkowej stacji kolejowej w Bytomiu
Kolejarze dbają o zabytki, co potwierdza inwestycja realizowana na stacji w Bytomiu. Od połowy tygodnia podróżni będą mogli wsiąść do pociągów z nowego peronu przykrytego imponującą wiatą. Ta została odremontowana, zachowując swoje historyczne oblicze. Wartość prac na odcinku Chorzów Batory – Nakło Śląskie to ok. 1,4 mld zł, dofinansowanie pochodzi z funduszy unijnych.
REKLAMA