REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
W Polsce powstanie jeden z największych bateryjnych magazynów energii elektrycznej w Europie. Wybrano wykonawcęartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie jeden z największych bateryjnych magazynów energii elektrycznej w Europie. Wybrano wykonawcę
PGE wybuduje w Polsce jeden z największych bateryjnych magazynów energii elektrycznej w Europie. Instalacja Gryfino o mocy 400 MW powstanie w Nowym Czarnowie w województwie zachodniopomorskim. Magazyn będzie w stanie dostarczyć energię elektryczną dla ponad 100 tys. gospodarstw domowych. Zakończenie inwestycji, której wartość można szacować na co najmniej 2 mld zł planowane jest w 2029 roku.
Plac Unii przyciąga kolejnych nowych najemców powierzchni biurowychartykuł
Pokaż artykuł
Plac Unii przyciąga kolejnych nowych najemców powierzchni biurowych
Kolejne firmy dotychczas prowadzące swoje biura w Placu Unii decydują się na przedłużenie swoich umów najmu. W ostatnim czasie do tego grona dołączyły iSpot Poland, Trigon Dom Maklerski oraz Ignitis Polska. Trzej najemcy zajmują łączną powierzchnię ponad 2 580 mkw. We wszystkich transakcjach właściciela biurowca reprezentowała firma doradcza Colliers.
W Łodzi powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
W Łodzi powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny [ZDJĘCIA]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILM]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
W Łodzi powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Łodzi powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Kozinyartykuł
Pokaż artykuł
Pod Łodzią powstaje podziemny tunel kolejowy z nowymi przystankami: Śródmieście, Polesie i Koziny
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią powstaje podziemny kolejowy tunel średnicowy [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią trwa budowa podziemnego kolejowego tunelu średnicowego [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Za prawie 1,5 mld złotych pod Łodzią trwa budowa podziemnego kolejowego tunelu średnicowego [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Co słychać na budowie kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Co słychać na budowie kolejowego tunelu średnicowego pod Łodzią? [FILMY]
Pod Łodzią powstaje podziemna linia kolejowa, która połączy dworce Łódź Fabryczna i Łódź Kaliska. Tunel średnicowy to kontynuacja budowy dworca Łódź Fabryczna, który z dworca końcowego stanie się przelotowym. Przez ścisłe centrum Łodzi będą mogły jechać pociągi regionalne i dalekobieżne na osi wschód-zachód, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Kaliska oraz na osi północ-południe, przez stacje Łódź Widzew, Fabryczna i Żabieniec.
Nowy przystanek Piła Fabryczna zwiększy dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Nowy przystanek Piła Fabryczna zwiększy dostęp do kolei
Mieszkańcy Piły zyskają dodatkowy przystanek Piła Fabryczna. Na kolejowej trasie Piła - Kutno lepiej będą dostosowane do potrzeb podróżnych stacje Białośliwie i Wyrzysk Osiek. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowy na wykonanie prac w ramach "Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025".
VIBE odsłania elewacje. Nawiązują do industrialnej historii Woli [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
VIBE odsłania elewacje. Nawiązują do industrialnej historii Woli [ZDJĘCIA]
Budowa biurowca VIBE u zbiegu ulic Kolejowej i Towarowej weszła w kolejny etap. Znikają rusztowania, a oczom przechodniów ukazują się fragmenty elewacji budynku, która nawiązuje do industrialnej historii Woli. Najnowszy budynek Ghelamco dostarczy przyszłym najemcom 15 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej i jako pierwszy w Polsce otrzyma swoje własne muzyczne DNA.
Nowe wieżowce w Warszawie Vartykuł
Pokaż artykuł
Nowe wieżowce w Warszawie V
Pierwszy to budowany u zbiegu Alei Jana Pawła Drugiego i ulicy Grzybowskiej Upper One.
Nowe autobusy dla MPK Łódź. Wiemy, kto dostarczy 63 pojazdyartykuł
Pokaż artykuł
Nowe autobusy dla MPK Łódź. Wiemy, kto dostarczy 63 pojazdy
Na początku 2025 roku na ulice w Łodzi wyjedzie ponad 60 nowych autobusów. Miejski przewoźnik wybrał właśnie najkorzystniejszą ofertę.
Znany niemiecki producent orzeszków, chrupek i chipsów inwestuje w Nysieartykuł
Pokaż artykuł
Znany niemiecki producent orzeszków, chrupek i chipsów inwestuje w Nysie
Kolejna wielka, zagraniczna firma inwestuje w województwie opolskim. Końcem roku 2023 firma Intersnack Poland, należąca do międzynarodowego, niemieckiego koncernu Intersnack Group GmbH & Co. KG otrzymała od Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST-PARK" decyzję o wsparciu dla planowanej, nowej inwestycji w Nysie.
 Niemiecka firma GKM Siebtechnik wybuduje fabrykę przesiewaczy w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma GKM Siebtechnik wybuduje fabrykę przesiewaczy w woj. mazowieckim
Kolejna zagraniczna inwestycja w województwie mazowieckim. Tym razem w Iłży pod Radomiem. Na terenie tamtejszej podstrefy SSE Starachowice swoją inwestycję zrealizuje niemiecka firma GKM Siebtechnik, światowy lider w przesiewie precyzyjnym iultraprecyzyjnym.
Niemiecki koncern Bahlsen po raz kolejny inwestuje w swoją fabrykę pod Krakowemartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecki koncern Bahlsen po raz kolejny inwestuje w swoją fabrykę pod Krakowem
Niemiecki koncern Bahlsen po raz kolejny inwestuje w rozbudowę swojej polskiej fabryki, zlokalizowanej w Skawinie pod Krakowem. Tym razem nie w część produkcyjną, a w zaplecze biurowo-socjalne na terenie zakładu.
Co dalej z wielką fabryką magazynów energii Northvolt w Gdańsku?artykuł
Pokaż artykuł
Co dalej z wielką fabryką magazynów energii Northvolt w Gdańsku?
Co dalej z wielką fabryką magazynów energii szwedzkiej firmy Northvolt w Gdańsku? Spółka zamierza ją sprzedać i obecnie intensywnie poszukuje inwestora dla swojego polskiego zakładu, który określany jest jako największa fabryka magazynów energii w Europie. Decyzja ta jest częścią szerszej strategii restrukturyzacji tej skandynawskiej spółki, mającej na celu poprawę stabilności finansowej.
Firma AQUER inwestuje w zakład produkcyjny w woj. małopolskimartykuł
Pokaż artykuł
Firma AQUER inwestuje w zakład produkcyjny w woj. małopolskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycję w województwie małopolskim, w liczącej niespełna 30 tysięcy mieszkańców Bochni. Kilka dni temu pisaliśmy na Investmap o rozbudowie fabryki firmy Werner Kenkel w tym małopolskim mieście, która otrzymała na realizację tej inwestycji wsparcie od Krakowskiego Parku Przemysłowego, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Oprócz tej spółki, decyzję przyznano także firmie AQUER Maciej Dyba, Jarosław Kram sp.j. z siedzibą w Mikluszowicach, która zwiększy zdolności produkcyjne istniejącego zakładu.
REKLAMA