REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
 Repolonizacja gospodarki: więcej polskich firm w drugiej fazie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtykuartykuł
Pokaż artykuł
Repolonizacja gospodarki: więcej polskich firm w drugiej fazie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku
15 września w Warszawie odbyło się forum "Energia z Polski - Local First" poświęcone łańcuchom dostaw dla sektora morskiej energetyki wiatrowej, w którym uczestniczyli m.in. Premier Donald Tusk oraz Minister Aktywów Państwowych Wojciech Balczun. W czasie wydarzenia szef MAP oraz przedstawiciele największych spółek Skarbu Państwa podpisali deklarację w sprawie zwiększenia udziału polskich firm w drugiej fazie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku.
W Gliwicach otwarto innowacyjne laboratorium automatyki przemysłowejartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach otwarto innowacyjne laboratorium automatyki przemysłowej
Na Wydziale Elektrycznym Politechniki Śląskiej w Gliwicach otwarto innowacyjne laboratorium automatyki przemysłowej. Wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę dostępną na rynku ma pomóc przyszłym automatykom w zdobywaniu praktycznych i kluczowych dla ich zawodu umiejętności. Za wzbogacenie oferty dydaktycznej uczelni odpowiada firma Eaton, która jest patronem pracowni.
ALTA S.A. planuje wykorzystanie potencjału posiadanych aktywów o wartości ponad 220 mln złartykuł
Pokaż artykuł
ALTA S.A. planuje wykorzystanie potencjału posiadanych aktywów o wartości ponad 220 mln zł
Notowana na Głównym Rynku GPW ALTA S.A. planuje rozszerzenie działań poza dotychczasowy, kluczowy projekt Miasteczka Siewierz Jeziorna. Po latach konsekwentnego budowania wartości w segmencie land development, spółka planuje rozszerzenie działalności w nowych obszarach i wykorzystanie potencjału posiadanych aktywów o wartości ponad 220 mln zł, do realizacji projektów o jeszcze większym potencjale wzrostu i budowy wartości. ALTA analizuje obecnie kilka scenariuszy rozwoju, obejmujących zarówno energetykę, segment self-storage, jak i nowe projekty deweloperskie w innych lokalizacjach, które w przyszłości moją stać się kolejnymi filarami wzrostu i źródłem trwałych przychodów.
Koreański LG Electronics wygasza produkcję lodówek pod Wrocławiemartykuł
Pokaż artykuł
Koreański LG Electronics wygasza produkcję lodówek pod Wrocławiem
Szykują się kolejne zwolnienia grupowe w dużej, znanej, globalnej firmie, posiadającej fabrykę w Polsce. Koreański LG Electronics planuje zakończenie produkcji lodówek w fabryce w Biskupicach Podgórnych (gmina Kobierzyce) pod Wrocławiem do końca 2025 roku. Decyzja może skutkować zwolnieniem nawet 180 pracowników. Firma tłumaczy zmiany optymalizacją struktury produkcyjnej, jednak konsumenci i związkowcy alarmują: to efekt presji taniej konkurencji z Chin i brak transparentności wobec klientów.
AutonomyNow uruchamia w Lublinie produkcję seryjną systemów AI dla branży motoryzacyjnejartykuł
Pokaż artykuł
AutonomyNow uruchamia w Lublinie produkcję seryjną systemów AI dla branży motoryzacyjnej
Polska firma technologiczna AutonomyNow uruchomiła produkcję seryjną systemów AI dla branży motoryzacyjnej. Spółka, za którą stoją Michał Wendeker, Konrad Kostrzewa i Konrad Słoniewski, zamierza podbić jeden z najbardziej innowacyjnych i perspektywicznych rynków – przyszłość motoryzacji, czyli technologie sztucznej inteligencji wspierające czy wręcz wyręczające kierowców. Start-up AutonomyNow opracowuje zaawansowane systemy autonomiczne AI i właśnie rusza z ich produkcją w fabryce w Lublinie.
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotychartykuł
Pokaż artykuł
Popyt na Zielone Obligacje Polenergii przekroczył miliard złotych
Największa polska prywatna grupa energetyczna po raz pierwszy w historii wyemituje 5-letnie Zielone Obligacje. Zainteresowanie ofertą Polenergii przewyższyło oczekiwania spółki. Kwota popytu ze strony inwestorów przekroczyła 1 miliard złotych. W odpowiedzi na nadsubskrypcję Polenergia zdecydowała o zwiększeniu kwoty emisji z 500 do 750 milionów złotych. Większość środków pozyskanych z Zielonych Obligacji zostanie przeznaczona na finansowanie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. To największa prywatna inwestycja energetyczna w Polsce.
Ponad 10 mln zł na rozwój technologii kwantowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Ponad 10 mln zł na rozwój technologii kwantowej w Polsce
Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk (ICHB PAN) otrzyma od Ministerstwa Cyfryzacji dotację w wysokości ponad 10 mln zł. Środki te wesprą tworzenie nowoczesnych programów edukacyjnych i szkoleń, które przygotują specjalistów do pracy z komputerami kwantowymi. Dotacja zostanie przyznana do końca 2025 roku i ma na celu zwiększenie kompetencji cyfrowych w obszarze inżynierii kwantowej.
Niemal 500 mld zł. Tyle wartych jest 300 największych inwestycji energetyczno-przemysłowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Niemal 500 mld zł. Tyle wartych jest 300 największych inwestycji energetyczno-przemysłowych w Polsce
Jak wynika z raportu firmy badawczej Spectis zatytułowanego „Budownictwo energetyczno-przemysłowe w Polsce 2025-2030”, aktualna wartość 300 realizowanych i planowanych największych inwestycji energetyczno-przemysłowych to 495 mld zł.
PKP Intercity ogłosiło pierwszy w Polsce przetarg na pociągi o prędkości powyżej 300 km/h!artykuł
Pokaż artykuł
PKP Intercity ogłosiło pierwszy w Polsce przetarg na pociągi o prędkości powyżej 300 km/h!
PKP Intercity ogłosiło postępowanie na zakup 20 elektrycznych zespołów trakcyjnych mogących poruszać się z prędkością 320 km/h. To pierwszy w Polsce przetarg na tak szybkie pojazdy. Pociągi dużych prędkości wprowadzą nową jakość podróży na trasach krajowych oraz międzynarodowych, a także pozwolą PKP Intercity budować przewagę konkurencyjną.
Panattoni sprzedaje flagowe, zautomatyzowane centrum dystrybucji e-grocery sieci Auchan pod Warszawąartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni sprzedaje flagowe, zautomatyzowane centrum dystrybucji e-grocery sieci Auchan pod Warszawą
Panattoni sfinalizowało sprzedaż wysoko zautomatyzowanego centrum dystrybucji e-grocery wynajętego przez Auchan w regionie warszawskim. Nabywcą jest francuski fundusz inwestycyjny CORUM XL, zarządzany przez CORUM Asset Management. Wartość transakcji to 30,2 mln euro, co potwierdza silne fundamenty pierwszorzędnych aktywów logistycznych w stołecznym regionie Polski.
Primark planuje otwarcie czterech kolejnych sklepów w Polsce. Znamy lokalizacjeartykuł
Pokaż artykuł
Primark planuje otwarcie czterech kolejnych sklepów w Polsce. Znamy lokalizacje
Irlandzki gigant odzieżowy wrzuca wyższy bieg. Polska na dobre stała się jednym z najważniejszych i najbardziej perspektywicznych rynków dla globalnej sieci Primark w regionie Europy Środkowo-Wschodniej (CEE). Marka oficjalnie ogłosiła kolejny etap spektakularnej ekspansji. Do końca 2027 roku sieć zamierza otworzyć cztery zupełnie nowe sklepy, wkraczając do kolejnych dużych miast. Po sfinalizowaniu tych inwestycji nadwiślański rynek wysunie się na absolutne prowadzenie w tej części kontynentu, oferując klientom unikatowe doświadczenia zakupowe.
Topiel 18inwestycja
Pokaż inwestycję
Topiel 18
Warszawa, Śródmieście, Topiel 18
[T00572] Tadeusza Kościuszki 2inwestycja
Pokaż inwestycję
[T00572] Tadeusza Kościuszki 2
Września, ul. Tadeusza Kościuszki 2
metraż
3 605 m2
cena
1 510 000
Regionalne rynki biurowe w Polsce w II kwartale 2025 r. [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Regionalne rynki biurowe w Polsce w II kwartale 2025 r. [RAPORT]
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała dane dotyczące rynku powierzchni biurowych na ośmiu głównych rynkach regionalnych w Polsce (Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Szczecin) za drugi kwartał 2025 roku. Źródłem informacji są firmy doradcze działające na rynku nieruchomości komercyjnych (Avison Young, Axi Immo, BNP Paribas Real Estate Poland, CBRE, Colliers, Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank, Newmark, Savills), a podsumowanie dotyczy istniejących zasobów nowoczesnej powierzchni biurowej, nowych obiektów oddanych do użytku, wielkości transakcji wynajmu oraz ilości powierzchni niewynajętej.
[Polska] Czy ceny nowych mieszkań spadną?artykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Czy ceny nowych mieszkań spadną?
Deweloperzy wprowadzają do sprzedaży coraz więcej mieszkań. Czy popyt będzie tak duży by zrównoważyć...
[Polska] Pokolenie Y chwalicie, ich rodziców nie doceniacieartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Pokolenie Y chwalicie, ich rodziców nie doceniacie
Według szacunków GUS w 2050 r. co trzeci Polak będzie miał 65 lat lub więcej. Obecnie tylko 9% obywa...
[Polska] Jaką strategię działania przyjęli deweloperzy na najbliższe lataartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Jaką strategię działania przyjęli deweloperzy na najbliższe lata
Jakie plany rozwoju mają firmy deweloperskie, budujące mieszkania na nadchodzące miesiące i kolejne...
MRiT: startuje konkurs architektoniczny na projekty domów 120, 150 i 180 mkw.artykuł
Pokaż artykuł
MRiT: startuje konkurs architektoniczny na projekty domów 120, 150 i 180 mkw.
Z inicjatywy Ministra Rozwoju i Technologii Waldemara Budy, Główny Urząd Nadzoru Budowlanego przeprowadza nowy konkurs architektoniczno-budowlany. Konkurs dotyczy domów o powierzchni zabudowy większej niż 70 mkw. – to jest 120, 150 i 180 mkw. W efekcie, jeszcze w tym roku, na stronie gunb.gov.pl pojawią się nowe, bezpłatne projekty do pobrania.
[T04356] Stefana Czarnieckiego 14ainwestycja
Pokaż inwestycję
[T04356] Stefana Czarnieckiego 14a
Ostróda, ul. Stefana Czarnieckiego 14a
metraż
2 436 m2
cena
1 530 000
[T05565] Powstańców Wlkp. 4cinwestycja
Pokaż inwestycję
[T05565] Powstańców Wlkp. 4c
Lubsko, ul. Powstańców Wlkp. 4c
metraż
1 152 m2
cena
700 000
REKLAMA