REKLAMA
Znaleziono 4319 wyników
Lidl otworzy nowy sklep w Małopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Lidl otworzy nowy sklep w Małopolsce
Lidl kontynuuje swoją ekspansję w Polsce. W czwartek, 26 marca, zostanie otwarty nowy sklep sieci w Bochni, w województwie małopolskim. Obiekt zlokalizowany w parku handlowym przy ul. Pileckiego 2 to druga placówka Lidl Polska w tym mieście.
Modernizacja linii kolejowej Siedlce – Sokołów Podlaski przyspieszona o rok. Nowe miejscowości szybciej zyskają dostęp do koleiartykuł
Pokaż artykuł
Modernizacja linii kolejowej Siedlce – Sokołów Podlaski przyspieszona o rok. Nowe miejscowości szybciej zyskają dostęp do kolei
Modernizacja linii kolejowej nr 55 na odcinku Siedlce – Sokołów Podlaski rozpocznie się rok wcześniej, niż pierwotnie planowano. Dzięki temu cała inwestycja zakończy się już w IV kwartale 2027 roku, a nie – jak zakładano – dopiero w 2028. Projekt realizowany jest w ramach rządowego programu Kolej+, którego celem jest odbudowa lokalnych połączeń kolejowych w regionach przez lata pozbawionych dostępu do transportu szynowego.
Na Podkarpaciu powstanie bateryjny magazyn energii (BESS)artykuł
Pokaż artykuł
Na Podkarpaciu powstanie bateryjny magazyn energii (BESS)
GOLDBECK SOLAR Polska podpisał kompleksową umowę EPC na realizację systemu magazynowania energii w bateriach (BESS) o mocy 8 M W i pojemności 16 M Wh, zlokalizowanego w Przeworsku, w pobliżu Rzeszowa w południowo-wschodniej Polsce.
Zakończyła się modernizacja stacji Olkusz [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończyła się modernizacja stacji Olkusz [ZDJĘCIA]
Nowe perony wyposażone w nowoczesne elementy obsługi podróżnych i bezkolizyjne przejście pod torami z windą – to tylko niektóre z ważnych efektów inwestycji Polskich Linii Kolejowych S.A. na stacji Olkusz. Zakończyły się prace budowlane na olkuskiej stacji, pasażerowie zyskali lepszą dostępność i komfort. Finansowanie przedsięwzięcia za blisko 110 mln zł netto zapewniono ze środków budżetu państwa.
W Polsce uruchomiono 7 nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczychartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce uruchomiono 7 nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych
Siedem nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych włączono do krajowego monitoringu radiacyjnego, zarządzanego przez Państwową Agencję Atomistyki. Dane ze stacji udostępniane są na stronie PAA.
Kielce: Najchętniej wybierane osiedle na Ślichowicach ruszyło z II etapem! Nowa pula mieszkań już w sprzedaży [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Kielce: Najchętniej wybierane osiedle na Ślichowicach ruszyło z II etapem! Nowa pula mieszkań już w sprzedaży [WIZUALIZACJE]
Aż 69 nowych mieszkań trafiło do sprzedaży w ramach drugiego etapu osiedla Massalskiego Trust. Inwestycja realizowana przez Trust Investment powstaje na kieleckich Ślichowicach – jednej z najbardziej atrakcyjnych dzielnic miasta dla rodzin. Oferta obejmuje mieszkania o powierzchni od 25 do 69 metrów kwadratowych, rozbudowaną strefę wspólną oraz nowoczesne udogodnienia.
[Polska] Nowości w ofercie deweloperówartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Nowości w ofercie deweloperów
Jakie inwestycje przygotowują deweloperzy? W jakich cenach będzie w nich można kupić mieszkania? Son...
Moja Ochotainwestycja
Pokaż inwestycję
Moja Ochota
Warszawa, Włochy, Równoległa 7
Srebrzyńska Parkinwestycja
Pokaż inwestycję
Srebrzyńska Park
Łódź, Polesie, Srebrzyńska 42
Powstająca pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowa elektrociepłownia gazowa ma już nowoczesny akumulator ciepłaartykuł
Pokaż artykuł
Powstająca pod Wrocławiem za ponad miliard złotych nowa elektrociepłownia gazowa ma już nowoczesny akumulator ciepła
W Siechnicach pod Wrocławiem dobiega końca budowa nowej ekologicznej elektrociepłowni. Prace na placu budowy tej wielkiej, nowej inwestycji realizowanej przez Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE są już bardzo zaawansowane.
W Opolu powstaje nowy stadion miejski. Już robi wrażenie [FILM+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Opolu powstaje nowy stadion miejski. Już robi wrażenie [FILM+ZDJĘCIA]
Stadion Opolski powstaje na północno-zachodnich obrzeżach miasta, przy ulicy Technologicznej, za centrum handlowym Karolinka. W międzynarodowym konkursie na koncepcję areny zwyciężyło warszawsko-śląskie konsorcjum 90 Architekci i GMT, pokonując 10 innych zgłoszeń.
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Powstała nowa halaartykuł
Pokaż artykuł
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Powstała nowa hala
Warszawski City Point Targówek się powiększa. Spółka joint venture utworzona przez Partners Group oraz Peakside Capital Advisors zakończyła budowę hali C2 w kompleksie magazynowo-przemysłowym, zlokalizowanym przy ul. Matuszewskiej 14. Nowy obiekt City Point łączy elastyczność przestrzeni, technologie smart i elektromobilność.
Rusza budowa największego teatru muzycznego w Polsce [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Rusza budowa największego teatru muzycznego w Polsce [WIZUALIZACJE]
W sobotę, 28 czerwca 2025 roku, przy ul. Św. Marcin w Poznaniu, odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania placu budowy pod nową siedzibę Teatru Muzycznego firmie Dekpol Budownictwo Sp. z o.o. - Generalnemu Wykonawcy inwestycji. Będzie to największy i najnowocześniejszy tego typu obiekt w Polsce.
Pod Warszawą rusza budowa wielkiego centrum handlowo-rozrywkowego z aquaparkiem i kinem [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Pod Warszawą rusza budowa wielkiego centrum handlowo-rozrywkowego z aquaparkiem i kinem [WIZUALIZACJE]
Pod Warszawą powstanie wielkie centrum handlowe. Oprócz funkcji handlowych i usługowych, na terenie kompleksu powstanie aquapark i kino. Inwestor, firma Nhood Services Poland zrealizuje swoją inwestycję w miejscowości Góraszka (gmina Wiązowna, powiat otwocki) na wschód od Warszawy, wzdłuż drogi nr 17 w kierunku Lublina. Będzie to jedna z największych tego typu inwestycji w ostatnich latach w aglomeracji warszawskiej.
[Katowice] II Europejski Kongres MŚP w Katowicach już dziśartykuł
Pokaż artykuł
[Katowice] II Europejski Kongres MŚP w Katowicach już dziś
Wicepremier Waldemar Pawlak, minister Elżbieta Bieńkowska, Lech Wałęsa - to tylko część gości, którz...
[Wrocław] Pociągiem do Warszawy w 2 godziny, do Berlina w niecałe 4? Eksperci: to możliweartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Pociągiem do Warszawy w 2 godziny, do Berlina w niecałe 4? Eksperci: to możliwe
Podróż pociągiem z Wrocławia do Warszawy w nieco ponad 2 godziny wydaje się być mrzonką - zwłaszcza...
[Wrocław] Sejm przyjął ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Co dalej z Wroclavią?artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Sejm przyjął ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Co dalej z Wroclavią?
Od 1 marca 2018 roku zakupy zrobimy w dwie niedziele miesiąca, od 2019 r. w jedną, a od 2020 r. tylk...
Warszawa: Adgar Renaissance Tower z prestiżowym wyróżnieniem LEED Platinumartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa: Adgar Renaissance Tower z prestiżowym wyróżnieniem LEED Platinum
Warszawski budynek biurowy Adgar Renaissance Tower, należący od 2022 roku do Adgar Poland otrzymał certyfikat LEED Platinum. To najwyższy poziom certyfikacji, jaki można otrzymać w ramach systemu oceny budynków ekologicznych Leadership in Energy and Environmental Design. Spółka potwierdza tym samym zapowiadaną w ostatnim roku realizację ambitnych planów modernizacji biurowców, należących do jej portfela, obejmujących minimalizację ich wpływu na środowisko naturalne oraz efektywne zarządzanie energią.
W Warszawie pojawią się wiaty przystankowe przyjazne dla ptaków i owadówartykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie pojawią się wiaty przystankowe przyjazne dla ptaków i owadów
Zielone dachy z rozchodnika pojawią się w tym roku na wiatach 40 przystanków autobusowych w Warszawie. Zainstalowane zostaną w nich również szyby z oznaczeniami ostrzegającymi ptaki przed kolizją.
Wrocławski biurowiec Centrum Południe z kolejną nagrodąartykuł
Pokaż artykuł
Wrocławski biurowiec Centrum Południe z kolejną nagrodą
"Lider Dostępności" pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP co roku wyłania inwestycje wyróżniające się dostępnością architektoniczną. W 2022 roku do wąskiego grona wyróżnionych w ogólnopolskim konkursie dołącza Centrum Południe, wrocławski biurowiec Skanska. To już kolejna doceniona inwestycja dewelopera. Poprzednio nagrodę Lidera otrzymał inny biurowiec w stolicy Dolnego Śląska – Nowy Targ.
REKLAMA