REKLAMA
Znaleziono 6286 wyników
Olbrzymie rządowe wsparcie na nową, wielką inwestycję zagraniczną w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Olbrzymie rządowe wsparcie na nową, wielką inwestycję zagraniczną w Polsce
Szykuje się nowa, olbrzymia inwestycja zagraniczna w Polsce. Amerykańska firma Ascend Elements zamierza wybudować fabrykę najnowocześniejszych materiałów do baterii do pojazdów elektrycznych. Zakład ma powstać na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest-Park". Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaoferowało Ascend Elements do 320 milionów dolarów (1,22 miliarda złotych) na wsparcie budowy zakładu produkcyjnego zrównoważonego prekursora katodowego materiału aktywnego (pCAM) w Polsce.
Amerykański inwestor uruchomił nową fabrykę w Wielkopolsceartykuł
Pokaż artykuł
Amerykański inwestor uruchomił nową fabrykę w Wielkopolsce
Maxcess Europe (należący do amerykańskiego koncernu Maxcess), lider w dziedzinie produktów i usług do zautomatyzowanej obsługi linii produkcyjnych, przenosi swój zakład produkcyjny, zwiększając zdolności opracowania nowych produktów i usług. Generalnym wykonawcą inwestycji o powierzchni ok. 13 000 mkw. była firma Dekpol Budownictwo. Projekt został zreazliowany na zlecenie Panattoni BTS.
[Wrocław] Biurowiec dawnych zakładów Mamut, ul. Żmigrodzkainwestycja
Pokaż inwestycję
[Wrocław] Biurowiec dawnych zakładów Mamut, ul. Żmigrodzka
Wrocław, Psie Pole
[Warszawa] Budynek 44inwestycja
Pokaż inwestycję
[Warszawa] Budynek 44
Warszawa, Praga-Południe, Mińska 39
Qemetica Soda Polska hibernuje produkcję w Janikowie. Będą zwolnienia grupoweartykuł
Pokaż artykuł
Qemetica Soda Polska hibernuje produkcję w Janikowie. Będą zwolnienia grupowe
QEMETICA Soda Polska ogłasza rozpoczęcie przygotowań do procesu hibernacji zakładu sodowego w Janikowie. Całkowite wygaszenie produkcji sody w zakładzie planowane jest do końca lipca 2025 roku.
[mazowieckie] Kozienice: Enea ubezpieczyła budowę nowego blokuartykuł
Pokaż artykuł
[mazowieckie] Kozienice: Enea ubezpieczyła budowę nowego bloku
Enea Wytwarzanie podpisała umowę na ubezpieczenie procesu inwestycyjnego budowy nowego bloku 1075 MW...
Zakończył się remont wschodniej rozety Kanału Piaseczyńskiego w Warszawie [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Zakończył się remont wschodniej rozety Kanału Piaseczyńskiego w Warszawie [ZDJĘCIA]
Zarząd Zieleni m.st. Warszawy zakończył remont wschodniej rozety Kanału Piaseczyńskiego. Zmiany służą poprawie jakości życia zwierząt na tym terenie, z jednoczesnym poszanowaniem tkanki historycznej miejsca.
Grupa Fortaco wybuduje fabrykę w Knurowie, w województwie śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Grupa Fortaco wybuduje fabrykę w Knurowie, w województwie śląskim
Kolejna duża inwestycja zagraniczna w województwie śląskim. Fińska Grupa Fortaco wybuduje zakład produkcyjny w Knurowie, w powiecie gliwickim. Polski oddział tej firmy otrzymał decyzję o wsparciu nowej inwestycji przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A. Inwestycja typu greenfield obejmuje wybudowanie nowej fabryki o pow. 34 tys. metrów oraz wyposażenie jej w nowy sprzęt. Prace budowlane rozpoczną się w najbliższych miesiącach, a uruchomienie działalności zaplanowano na połowę 2024 roku. Zakład zlokalizowany w Knurowie zatrudni do 250 nowych pracowników. Planowane nakłady inwestycyjne jakie poniesie inwestor na terenie Knurowa przekroczą 10 milionów euro.
211 osób straci pracę. Francuski Tarkett przenosi produkcję z Polski do Serbiiartykuł
Pokaż artykuł
211 osób straci pracę. Francuski Tarkett przenosi produkcję z Polski do Serbii
Francuski producent podłóg i nawierzchni sportowych – Tarkett – ogłosił decyzję o zamknięciu zakładu produkcyjnego w liczącym ponad 2,2 tysięcy mieszkańców Orzechowie (gmina Miłosław, powiat wrzesiński, woj. wielkopolskie). Do końca 2025 roku pracę straci 211 osób, a produkcja zostanie przeniesiona do serbskiego miasta Bačka Palanka. Zakład w Jaśle (woj. podkarpackie), drugi należący do Tarkett w Polsce, będzie kontynuował działalność bez zmian.
Ponad 272 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW na rozbudowę krakowskiej spalarni [ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
Ponad 272 mln zł dofinansowania z NFOŚiGW na rozbudowę krakowskiej spalarni [ZDJĘCIA]
17 maja 2023 r. odbyło się uroczyste podpisanie umowy na finansowanie rozbudowy Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów o Zakład Odzysku Energii – trzecią linię.
W Rybniku rusza budowa zakładu produkcyjnego CADesigner Engineering artykuł
Pokaż artykuł
W Rybniku rusza budowa zakładu produkcyjnego CADesigner Engineering
Kolejna nowa, duża inwestycja produkcyjna w województwie śląskim, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Polska firma CADesigner wybuduje nowy zakład produkcyjny w Rybniku.
Koreański LG Chem zwiększa inwestycję w fabrykę pod Wrocławiem. Zainwestuje ponad 800 mln euro!artykuł
Pokaż artykuł
Koreański LG Chem zwiększa inwestycję w fabrykę pod Wrocławiem. Zainwestuje ponad 800 mln euro!
LG Chem Ltd., największa spółka z branży chemicznej w Korei Południowej, podała właśnie oficjalnie w...
Wrocław: Amerykański koncern z branży chemicznej stawia na rozwój centrum B+R i fabrykiartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław: Amerykański koncern z branży chemicznej stawia na rozwój centrum B+R i fabryki
Amerykański koncern z branży chemicznej Stepan Company stawia na rozwój swojego centrum badawczo-roz...
Zbiornik Rzeszów na rzece Wisłok pomieści więcej wodyartykuł
Pokaż artykuł
Zbiornik Rzeszów na rzece Wisłok pomieści więcej wody
Zakończyła się realizacja zadania pn. "Odtworzenie pierwotnej pojemności zbiornika przystopniowego w Rzeszowie na rzece Wisłok". Dzięki inwestycji objętość zbiornika wzrosła dwukrotnie i wynosi obecnie ok. 1,2 mln m3.
Kolejne dwie firmy zainwestują w woj. śląskim, przy wsparciu KSSEartykuł
Pokaż artykuł
Kolejne dwie firmy zainwestują w woj. śląskim, przy wsparciu KSSE
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (KSSE S.A.) nie zwalnia tempa i wydaje kolejne nowe decyzje o wsparciu dla firm, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem otrzymały je spółki GRIMAR i LICO.
Holenderska firma Signify rozwija zaawansowaną produkcję w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Holenderska firma Signify rozwija zaawansowaną produkcję w Polsce
Signify uruchamia w Pile Fabrykę Druku 3D – nowy zakład oparty na zaawansowanych procesach wytwarzania obiektów trójwymiarowych poprzez nakładanie materiału warstwa po warstwie. Inwestycja wzmacnia rolę Polski w strukturach Signify oraz wspiera rozwój elastycznego, nowoczesnego i odpornego modelu produkcji, zdolnego szybciej odpowiadać na zmieniające się potrzeby rynku i klientów. Model ten opiera się na zaawansowanej produkcji addytywnej, która łączy elastyczność, możliwość daleko idącej personalizacji oraz odpowiedzialne podejście do zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym.
[Dolny Śląsk] Skrzynie biegów do hybryd i silniki benzynowe. Toyota inwestuje w dolnośląskie fabryki artykuł
Pokaż artykuł
[Dolny Śląsk] Skrzynie biegów do hybryd i silniki benzynowe. Toyota inwestuje w dolnośląskie fabryki
Produkcja nowoczesnych przekładni do napędów hybrydowych ruszy w fabryce Toyoty w Wałbrzychu pod kon...
Jawor: Będzie jeszcze jedna fabryka Mercedesa?artykuł
Pokaż artykuł
Jawor: Będzie jeszcze jedna fabryka Mercedesa?
Wczoraj oficjalnie poinformowano o drugiej inwestycji Mercedesa w Jaworze – fabryce bateri...
Koreańska firma AJU Steel inwestuje w Polsce. Wybrała Wielkopolskęartykuł
Pokaż artykuł
Koreańska firma AJU Steel inwestuje w Polsce. Wybrała Wielkopolskę
Kolejna duża inwestycji koreańska w Polsce. Firma AJU POLAND, należąca do południowokoreańskiego koncernu AJU Steel zbuduje w Bytyniu, w województwie wielkopolskim fabrykę wyrobów stalowych z blach powlekanych. Powstający w powiecie szamotulskim zakład zatrudni ponad 200 osób.
Ukraiński biznesmen kupił polski zakład. Zamiast zainwestować, zlikwidował goartykuł
Pokaż artykuł
Ukraiński biznesmen kupił polski zakład. Zamiast zainwestować, zlikwidował go
Ciąg dalszy sprawy przejęcia przez ukraińskiego biznesmena dawnej fabryki mrożonek polskiej spółki Calfrost w Kaliszu, w województwie wielkopolskim. Ten działający od ponad 1954 roku zakład produkcyjny nie będzie dalej działał. Zwolniono wszystkich pracowników, łącznie ponad 50 osób. Co więcej, teren dawnej fabryki został przez ukraińskiego biznesmena...wystawiony na sprzedaż.
REKLAMA