REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Warimpex stawia na Polskęartykuł
Pokaż artykuł
Warimpex stawia na Polskę
Warimpex, założona w 1959 roku spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, planuje kolejne inwestycje. Nowe projekty, na których koncentruje się aktualnie ten znany inwestor, skupiają się na budownictwie wielofunkcyjnym, tzw. „mixed-use”. Firma realizuje projekty głównie w obszarze nieruchomości biurowych i hotelowych, którymi zarządza samodzielnie do chwili, w której w wyniku sprzedaży możliwe jest uzyskanie najwyższej wartości dodanej.
Wysoka podaż na rynku biurowym w Katowicach – najemcy renegocjują umowyartykuł
Pokaż artykuł
Wysoka podaż na rynku biurowym w Katowicach – najemcy renegocjują umowy
Katowice pozostają w czołówce najszybciej rozwijających się miast w Polsce. O rosnącej atrakcyjności górnośląskiej stolicy świadczy nie tylko 2. miejsce w rankingu na najlepsze miasto do życia w Polsce wg portalu Business Insider, ale także dynamiczna sytuacja na rynku nieruchomości komercyjnych. W mieście aktualnie powstaje ponad 100 000 mkw. nowej powierzchni biurowej, co plasuje Katowice na 3. pozycji wśród miast regionalnych (po Wrocławiu i Krakowie) pod względem budowy biur.
Kolejne grunty w portfelu inwestycyjnym – znów głośno w branży o SATOIA S.A.artykuł
Pokaż artykuł
Kolejne grunty w portfelu inwestycyjnym – znów głośno w branży o SATOIA S.A.
Firma SATOIA S.A., znana z aktywności na rynku nieruchomości, kontynuuje swoją strategię działania. Po udanym projekcie sprzedaży 800 000 mkw. terenów w Kątach Wrocławskich, SATOIA S.A. z miesiąca na miesiąc powiększa swój portfel gruntów inwestycyjnych.
Kapitał wraca do Europy. Polska na radarze inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
Kapitał wraca do Europy. Polska na radarze inwestorów
W cieniu globalnej niepewności MIPIM 2026 przynosi jeden sygnał: Europa wraca do gry, a Polska zyskuje pozycję lidera. Tegoroczne targi MIPIM w Cannes odbywały się w wyjątkowo wymagającym momencie dla globalnych rynków. Powód jest oczywisty: inwestorzy mierzą się jednocześnie z geopolitycznym napięciem na Bliskim Wschodzie, skokami cen ropy, podwyższoną niepewnością wokół ścieżki stóp procentowych oraz ostrożniejszym podejściem do ryzyka.
Osiedle Modestainwestycja
Pokaż inwestycję
Osiedle Modesta
Rumia, Orle, Jeziorna
Nexler nowym najemcą kompleksu Łużycka Office Park w Gdyniartykuł
Pokaż artykuł
Nexler nowym najemcą kompleksu Łużycka Office Park w Gdyni
Gdyński kompleks biurowy Łużycka Office Park, za którego komercjalizację i zarządzanie odpowiadają eksperci Colliers, jest niemal w całości wynajęty. Do grona najemców dołączyła firma NEXLER, zajmując ok. 1000 mkw. Właścicielem Łużycka Office Park jest czeski otwarty fundusz nieruchomości INVESTIKA Realitni Fond, który jest zarządzany przez INVESTIKĘ.
[wielkopolskie] Deweloperzy budują zgodnie z planemartykuł
Pokaż artykuł
[wielkopolskie] Deweloperzy budują zgodnie z planem
Deweloperzy, którzy swoje inwestycje mają właśnie w budowie, są zadowoleni z tegorocznej zimy. Planu...
[Poznań] Komputronik uruchomił nowe centrum logistyczneartykuł
Pokaż artykuł
[Poznań] Komputronik uruchomił nowe centrum logistyczne
Komputronik S.A., czołowy dystrybutor branży IT i elektroniki w Polsce oraz operator sklepu internet...
[Wrocław] Wrocław najatrakcyjniejszym miastem  dla biznesu w rankingu artykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocław najatrakcyjniejszym miastem dla biznesu w rankingu
Wrocław zajął pierwsze miejsce w najnowszym rankingu „Miast atrakcyjnych dla biznesu” przygotowanym...
[pomorskie] Galeria Neptun poszerza ofertęartykuł
Pokaż artykuł
[pomorskie] Galeria Neptun poszerza ofertę
Trzy nowe umowy najmu na łączną powierzchnię ponad 1000 mkw. podpisał deweloper powstającej w Starog...
[Świdnica] Nagrodzono laureatów trzech rankingów samorządowych Newsweekaartykuł
Pokaż artykuł
[Świdnica] Nagrodzono laureatów trzech rankingów samorządowych Newsweeka
Pierwszy dzień III Ogólnopolskiego Kongresu Regionów w Świdnicy zakończyło wręczenie nagród w trzech...
[Wrocław] Wrocław chce być zieloną stolicą Europy. Dutkiewicz: będziemy kandydować do skutkuartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Wrocław chce być zieloną stolicą Europy. Dutkiewicz: będziemy kandydować do skutku
Wrocław będzie walczył o tytuł Zielonej Stolicy Europy w 2019 roku, przyznawany za działania w zakre...
Polski Rynek Magazynowy w I kw. 2022 r. [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Polski Rynek Magazynowy w I kw. 2022 r. [RAPORT]
Polski rynek nieruchomości magazynowych w I kw. 2022 r. zachowywał się stabilnie, z nieznacznym spadkiem obserwowanym w zakresie popytu wynoszącym 1,56 mln mkw. (-2,5% r/r). Po stronie podaży deweloperzy zrealizowali projekty o łącznej powierzchni ponad miliona mkw. (+44% r/r). W budowie pozostaje rekordowe 4,9 mln mkw., przy czym takie czynniki, jak inflacja oraz wzrost cen materiałów i wykonawstwa wpływają na stopniowe podnoszenie stawek czynszów. Nie bez znaczenia dla całego sektora pozostaje również napięta sytuacja geopolityczna za południowo-wschodnią granicą Polski, która w kolejnych kwartałach roku może wpłynąć na czasowe zwiększenie popytu najemców relokujących biznes ze wschodu Europy. AXI IMMO prezentuje wyniki polskiego rynku magazynowego w okresie styczeń – marzec 2022 r. w raporcie "Polski Rynek Magazynowy w I kw. 2022 r.".
Ostatni z trzech odcinków autostrady A2 Mińsk Mazowiecki – Siedlce gotowyartykuł
Pokaż artykuł
Ostatni z trzech odcinków autostrady A2 Mińsk Mazowiecki – Siedlce gotowy
Trzy miesiące przed terminem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) oddaje do ruchu ostatni z trzech odcinków autostrady A2 Mińsk Mazowiecki – Siedlce, pomiędzy węzłami Groszki i Siedlce Zachód. Tym samym mieszkańcy tego miasta i okolic zyskają połączenie autostradowe z Warszawą i siecią dróg szybkiego ruchu w Polsce i Europie.
Nobilia posadzi krzewy w ramach parku linearnego powstającego nad obwodnicą na Ursynowie [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Nobilia posadzi krzewy w ramach parku linearnego powstającego nad obwodnicą na Ursynowie [WIZUALIZACJE]
Sfinansowanie fragmentu większej całości – na takie działania we współpracy z Zielonym Funduszem dla Warszawy zdecydowała się Nobilia, marka, która od lat realizuje szereg działań z zakresu CSR. Tym razem Nobilia włączy się w nasadzenia zieleni niskiej, czyli krzewów, na terenie stolicy.
[Wrocław] Budżet miasta: spadają dochody ze sprzedaży majątku. A będzie jeszcze gorzejartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Budżet miasta: spadają dochody ze sprzedaży majątku. A będzie jeszcze gorzej
Miasto w 2012 roku zarobi na sprzedaży majątku, czyli m.in. budynków i działek, o ponad 110 mln zł m...
Niemiecka firma ZF Group otrzymała rządowy grant, realizuje nową inwestycję za 227,8 mln złartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma ZF Group otrzymała rządowy grant, realizuje nową inwestycję za 227,8 mln zł
Jeden z największych niemieckich inwestorów w Polsce, koncern ZF otrzymał od polskiego rządu grant na realizację swojej najnowszej inwestycji w Częstochowie. Wytwarzający komponenty dla motoryzacji międzynarodowy koncern ZF kosztem 227,8 mln zł rozbudowuje swój Zakład Elektroniki w Częstochowie. Utworzy w tym mieście co najmniej 50 nowych miejsc pracy. ZF Automotive Systems Poland deklaruje dalsze rozszerzanie produkcji w Polsce, w zakresie zaawansowanych technologii wspomagania kierowcy.
Veolia z nową inwestycją w Świeciuartykuł
Pokaż artykuł
Veolia z nową inwestycją w Świeciu
Kolejna inwestycja Grupy Veolia w Polsce. Tym razem w województwie kujawsko-pomorskim. 9 kwietnia 2025 roku wmurowano kamień węgielny pod budowę kotła biomasowego oraz dwóch silników kogeneracyjnych w ciepłowni w Świeciu. Tym samym Veolia Północ z Grupy Veolia term rozpoczęła kolejny etap procesu dekarbonizacji miejskiego systemu ciepłowniczego
S61 Via Baltica przejezdna na całej długościartykuł
Pokaż artykuł
S61 Via Baltica przejezdna na całej długości
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) udostępniła kierowcom jedną jezdnię obwodnicy Łomży. W ten sposób cała droga ekspresowa S61 jest przejezdna, a z centrum miasta wyprowadzony został uciążliwy tranzyt. Obwodnica Łomży w standardzie dwujezdniowej „eski” będzie gotowa w III kwartale przyszłego roku.
W Katowice Airport rozpoczyna się budowa czwartego hangaru do obsługi technicznej samolotówartykuł
Pokaż artykuł
W Katowice Airport rozpoczyna się budowa czwartego hangaru do obsługi technicznej samolotów
Pod koniec lutego 2025 r. Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. (GTL S.A.) – spółka zarządzająca Międzynarodowym Portem Lotniczym „Katowice” im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach – podpisało z firmą PROMUS Ruda Śląska sp. z o.o. umowę na budowę czwartego hangaru do obsługi technicznej statków powietrznych. Realizacja przedsięwzięcia potrwa dwanaście miesięcy, a gotowa infrastruktura zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2026 r. Najemcą hangaru H4 będzie linia lotnicza Wizz Air.
REKLAMA