Torus Logistics z pozwoleniem na budowę kompleksu Gdynia City Logistics Materiały inwestora

Torus Logistics z pozwoleniem na budowę kompleksu Gdynia City Logistics

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Gdyni przy ul. Północnej, zaledwie 9 km od centrum miasta, niecałe 30 minut jazdy od lotniska i 10 minut od portu powstanie nowy, miejski obiekt magazynowy. Firma Torus w ramach dywersyfikacji działalności pod szyldem Torus Logistics i we współpracy z BTV Real Estate uzyskała pozwolenie na budowę swojego najnowszego projektu Gdynia City Logistics.

Gdynia City Logistics zaoferuje około 23,5 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej i biurowej. Inwestycja jest realizowana w duchu zrównoważonego rozwoju i przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Proekologiczne rozwiązania zapewnią energooszczędność i znacząco obniżą koszty użytkowania.

Przemysłowa i magazynowa mikrolokalizacja sprawia, że projekt nadaje się do wielu rodzajów operacji, w tym usług portowych, logistyki wewnątrzmiejskiej / logistyki ostatniej mili i e-commerce. Planowana Droga Czerwona oraz Obwodnica Północna Aglomeracji Trójmiejskiej (OPAT) zapewnią bezpośrednie połączenie Portu Gdynia z siecią dróg krajowych, w tym z trasą ekspresową S6, umożliwiając płynne dostawy w obrębie Trójmiasta i dalej Polski.

– Konsekwentnie dywersyfikujemy naszą działalność deweloperską w Trójmieście, równolegle realizując inwestycje w segmencie biurowym, logistycznym, a także mixed-use. Gdynia City Logistics będzie magazynowym odzwierciedleniem naszego podejścia do biznesu – świetna lokalizacja w obrębie miasta, doskonałe skomunikowanie i funkcjonalność, które mogą wpisywać się w potrzeby różnorodnych najemców. Do tego szereg nowoczesnych rozwiązań i certyfikacja obiektu w systemie BREEAM, które będą gwarantem jakości i spełniania wyśrubowanych norm środowiskowych, zgodnie z zasadami ESG – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus.

Torus Logistics oraz BTV to renomowane firmy, które łączą swoje doświadczenie i wizję, aby stworzyć Gdynia City Logistics – projekt, który jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rynku logistycznego.

– Mamy bogate doświadczenia z innych inwestycji magazynowych czy biurowych, co tutaj zaprocentuje i znajdzie odzwierciedlenie m.in. w funkcjonalności obiektu czy też jego certyfikacji. Gdynia City Logistics cechuje wybitna lokalizacja, w obrębie miasta, która – jestem przekonany – szybko znajdzie potwierdzenie w zainteresowaniu rynku – dodaje Sławomir Gajewski.

REKLAMA

– Gdynia City Logistics to nie tylko nowoczesne centrum logistyczne, ale także wyraz naszego zobowiązania do tworzenia innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań dla dynamicznie rozwijającego się rynku logistycznego. Jako Development Manager wspólnie z Torus Logistics dążymy do stworzenia miejsca, które nie tylko spełnia, ale nawet przewyższa oczekiwania naszych klientów, zapewniając im efektywność, oszczędność i odpowiedzialność środowiskową – mówi Tomasz Puch, Współzałożyciel, Partner Zarządzający w BTV.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora

Obiekt będzie posiadał proekologiczne rozwiązania takie jak panele fotowoltaiczne i pompy ciepła, które zapewnią energooszczędność i znacząco obniżą koszty użytkowania. Magazyn zostanie również wyposażony w świetliki dachowe, zapewniające dostęp do naturalnego światła oraz w oświetlenie LED. Na terenie inwestycji znajdą się także wiaty rowerowe oraz zewnętrzna strefa relaksu z siłownią, jak również ładowarki do samochodów elektrycznych, łąki kwietne, domki dla owadów oraz ule. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom obiekt przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent.

Obiekt zostanie oddany do użytku w III kwartale 2024 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA