Osiedle Czarnieckiego z pozwoleniem na użytkowanie

Osiedle Czarnieckiego z pozwoleniem na użytkowanie

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Budowa pierwszego etapu Osiedla Czarnieckiego na poznańskiej Wildzie jest już zakończona. Budynek w grudniu uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Inwestycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem poznaniaków – przeszło 80 proc. lokali znalazło nowych właścicieli jeszcze na etapie budowy obiektu. Część z klientów odebrała już klucze do swoich nowych mieszkań.

 

Pierwszy etap inwestycji Unidevelopment SA, zlokalizowanej u zbiegu ulic Czarnieckiego i Roboczej w Poznaniu, obejmował realizację 185 mieszkań oraz 6 lokali usługowych o łącznej powierzchni użytkowej 9,3 tys. mkw. Budowa osiedla rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku i została zakończona w zaplanowanym terminie. Generalnym wykonawcą kompleksu mieszkaniowego była firma Unibep SA., a sam projekt osiedla powstał w poznańskiej pracowni Archikwadrat. I etap Osiedla Czarnieckiego okazał się prawdziwym sprzedażowym hitem. W ciągu ośmiu miesięcy nabywców znalazło 160 lokali czyli ponad 80 proc. wszystkich mieszkań w inwestycji. – Tak wysokie tempo sprzedaży potwierdza, że Osiedle Czarnieckiego doskonale wpasowało się w oczekiwania klientów. Wpływ na to miały m.in. korzystna lokalizacja, odpowiednia struktura mieszkań, oraz atrakcyjna cena, która umożliwiała klientom skorzystanie z dopłat rządowych w ramach programu Mieszkanie dla Młodych – mówi Piotr Kasprowicz, prezes poznańskiej spółki Monday Development, która odpowiedzialna jest za sprzedaż mieszkań na Osiedlu Czarnieckiego.

 

REKLAMA

Zrealizowana na Wildzie inwestycja to bardzo dobrze przemyślany projekt. Dzięki nowoczesnej bryle i interesującej architekturze, zabudowa osiedla doskonale wpisuje się w istniejącą tkankę miejską i ma realną szansę by stać się wizytówką dzielnicy i wyznaczyć nowy rytm miejskiego życia w tej części Poznania. Wewnątrz osiedla, pomiędzy stylowymi pięciopiętrowymi budynkami znalazło się zielone patio dostępne tylko dla mieszkańców inwestycji. Docelowo powstanie na nim miejsce do wypoczynku i kameralny plac zabaw dla dzieci. Z uwagi na komfort mieszkańców inwestor przewidział miejsca postojowe zarówno w hali garażowej pod budynkiem, jak i na terenie osiedla. W samym obiekcie znalazły się też lokale pod punkty usługowe.


To, co prócz architektury inwestycji stanowi magnes przyciągający do Osiedla Czarnieckiego, to jego lokalizacja. Kompleks mieszkaniowy ulokowany został w północnej części Wildy, bezpośrednio przylegającej do ścisłego centrum Poznania. Łatwo dostać się stąd do historycznych uliczek Starego Miasta jak i nowo powstałych obiektów, w tym galerii Poznań City Center. Łączność z centrum zapewnia dobrze rozwinięta komunikacja publiczna. W pobliżu są dworce PKS i PKP, a także wiele punktów usługowych.

 

Ogromne zainteresowanie tą lokalizacją sprawiło, że Unidevelopment już w grudniu br. rozpoczął budowę II etapu osiedla ze 188 mieszkaniami. Łącznie w zaplanowanych 3 etapach Osiedla Czarnieckiego powstanie ponad 500 mieszkań. Za ich sprzedaż również odpowiedzialny będzie lokalny partner Unidevelopment – poznańska firma Monday Development SA.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA