[Poznań] Na Wildzie powstaje Osiedle Czarnieckiego

[Poznań] Na Wildzie powstaje Osiedle Czarnieckiego

Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Oferta mieszkań w poznańskiej dzielnicy Wilda wzbogaciła się o kolejną inwestycję. Od początku lutego klienci mogą rezerwować lokale na Osiedlu Czarnieckiego. Projekt spółki Unidevelopment S.A., powstaje u zbiegu ulic Stefana Czarnieckiego i Roboczej. Realizowany jest przy współpracy z poznańskim partnerem – Monday Development S.A., który pełni funkcję inwestora zastępczego oraz prowadzi sprzedaż mieszkań.

 

Projekt zakłada budowę przeszło 480 mieszkań, a jego realizacja podzielona została na trzy etapy. Wykonanie pierwszego z nich rozpoczęło się w listopadzie ub.r. – W I etapie osiedla wybudowanych zostanie 185 mieszkań o powierzchni od 23 do 77 mkw. Większość z nich zaprojektowano tak, aby miały duże okna i obszerne balkony bądź tarasy. W ofercie znajdują się zarówno lokale z aneksami kuchennymi, jak i z wydzielonymi kuchniami – mówi Piotr Kasprowicz, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Monday Development S.A. – Od początku tego miesiąca umożliwiliśmy klientom dokonywanie rezerwacji mieszkań. Zainteresowanie jest ogromne, na co niewątpliwie wpływ ma dobra lokalizacja oraz niezwykle atrakcyjne ceny. Najtańsze nieruchomości można nabyć już od 4.900 zł brutto za mkw. Niewątpliwym atutem jest również możliwość skorzystania z rządowych dopłat do kredytu w ramach programu MdM – dodaje.


Na terenie Osiedla Czarnieckiego powstaną budynki o wysokości pięciu pięter. We wszystkich znajdą się ciche, nowoczesne windy. Budynki zostaną wyposażone w instalację domofonową, internetową i telewizyjną. Prócz wspomnianych wcześniej lokali z balkonami lub tarasami, na parterze znajdą się mieszkania z przylegającymi do nich zielonymi ogródkami. Całe osiedle będzie ogrodzone, wyposażone w nowoczesny system monitoringu i przystosowane do całodobowej ochrony. Projekt przewiduje stworzenie na patio przyjaznej przestrzeni z zielenią, miejscami wypoczynku i placem zabaw dla dzieci. Warto dodać, że inwestycja będzie posiadała również lokale usługowe, których łączna powierzchnia we wszystkich trzech etapach wyniesie 1 882 mkw. Ponadto, pod budynkami znajdzie się hala garażowa, a dodatkowe miejsca postojowe zostaną zaprojektowano na terenie osiedla.


Na uwagę zasługuje usytuowanie inwestycji. Osiedle Czarnieckiego powstaje w północnej części dzielnicy Wilda, oddalonej zaledwie o kilkanaście minut drogi od samego serca Poznania – Starego Rynku. Nieopodal realizowanej inwestycji znajduje się galeria handlowa Poznań City Center, a nieco dalej Centrum Sztuki, Handlu i Biznesu Stary Browar. Dodatkowym atutem tej lokalizacji jest dobry dostęp do infrastruktury miejskiej, w tym komunikacji publicznej. W pobliżu przebiegają trasy linii autobusowych i tramwajowych. Łatwo też dostać się stąd do Poznania Głównego – zintegrowanego centrum komunikacyjnego z dworcami PKP i PKS. Ponadto w sąsiedztwie znajdziemy pływalnie, kino, a także wszystkie niezbędne sklepy i usługi.

 

Osiedle Czarneckiego to kolejny poznański projekt realizowany przez Unidevelopment przy współpracy z Monday Development. Pierwszą, właśnie ukończoną inwestycją, jest zlokalizowane na Grunwaldzie Osiedle Hevelia. Powstały tam 174 mieszkania o powierzchni od 24 do 93 mkw. Większa część z nich została już sprzedana, ale w ofercie znajdują się jeszcze atrakcyjne lokale, które można obejrzeć w godzinach otwarcia biura sprzedaży znajdującego się na terenie inwestycji.
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Nowy przystanek Boguszów-Gorce Dzikowiec w woj. dolnośląskim zwiększy dostęp do kolei
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na budowę przystanku na trasie Boguszów-Gorce Wschód...
Niemiecki koncern Bayer zatrudni 400 specjalistów IT w Warszawie
Do 2022 roku niemiecki Bayer chce  zatrudnić 400 specjalistów w swoim warszawskim Digital Hubie...
Wrocław: Trwa rewitalizacja zabytkowego budynku farmacji na Starym Mieście. Powstanie w nim biurowiec [FILM + ZDJĘCIA]
Spółka Luni Sp. z o.o. rozpoczęła w sierpniu 2020 roku przebudowę budynku (wpisanego do gminnej ewid...
Wille Miejskie na Swojczycach – Działoszyńska od PROFIT Development
Wrocław to metropolia tętniąca życiem. Dobrzej jest jednak mieć tu swoje miejsce, w którym będzie mo...
W centrum Wrocławia powstaje 56-metrowy biurowiec MidPoint 71 [FILM + ZDJĘCIA]
W centrum Wrocławia, przy ulicy Powstańców Śląskich powstaje nowy biurowiec MidPoint 71. Budowa biur...
Kraków: Radni nie godzą się na podziemny tramwaj
Podczas środowej sesji rady miasta przestawiono radnym wyniki studium dla budowy szybkiego bezkolizy...
We Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle na terenach PKP realizowane w ramach programu Mieszkanie Plus
Jak poinformował PFR Nieruchomości we Wrocławiu powstanie pierwsze osiedle w ramach rynkowej części...
ID Logistics uruchomiło magazyn w Zgorzelcu. Pracę w nim znajdzie ponad 700 osób
ID Logistics, specjalista w zakresie dedykowanych rozwiązań logistyki kontraktowej otworzył oficjaln...
Wrocław: Kolejna firma z branży IT wynajmuje powierzchnię biurową w Quorum
Największy projekt mixed-use na Dolnym Śląsku będzie nową siedzibą studia deweloperskiego z branży g...
Leroy Merlin otworzy swój market w Głogowie
Leroy Merlin otworzy w Głogowie swój pierwszy market. Będzie to już dziewiąty sklep tej francuskiej...