Wrocław: Altus Palace – Torus zrealizuje pięciogwiazdkowy hotel w zabytkowym pałacu Leipzigera źródło: materiały inwestora

Wrocław: Altus Palace – Torus zrealizuje pięciogwiazdkowy hotel w zabytkowym pałacu Leipzigera

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
W pałacu przy ulicy Wierzbowej 15, w którym przez lata miało siedzibę Przedsiębiorstwo Geologiczne Proxima, spółka Torus Sp. z o.o. zrealizuje inwestycję hotelową z 91 pokojami. Pierwsi goście mają pojawić się za nieco ponad rok.
Firma Torus Sp. z o.o., jeden z wiodących trójmiejskich deweloperów, specjalizujący się w budowie i wynajmie powierzchni biurowo-usługowych, złożył 20 grudnia wniosek o pozwolenie na przebudowę i nadbudowę na cele hotelu budynku znajdującego się przy ul. Wierzbowej 15, w sąsiedztwie Parku Staromiejskiego. Stoi na działce nr 18 o powierzchni prawie 2,5 tys. mkw.
materiały inwestora
Inwestor ma w swoim dorobku także obiekty hotelowe, do których dołączy przedsięwzięcie we Wrocławiu.
W centrum Starego Miasta mieści się zabytkowy pałac Leipzigera, którego wnętrza zdobią złocenia oraz zachowane do dnia dzisiejszego marmurowe elementy. Zamierzamy wykorzystać potencjał drzemiący w dawnym pałacu do stworzenia w nim pięciogwiazdkowego obiektu hotelowego, funkcjonującego pod nazwą Altus Palace – wyjaśnia nam Edyta Korycka, dyrektor działu planowania inwestycji w firmie Torus.
materiały inwestora

91 ekskluzywnych pokoi planowo już w przyszłym roku

Inwestor czeka na rozpatrzenie wniosku o pozwolenie na budowę. Jak mówi Edyta Korycka, pierwsi goście mają planowo skorzystać z usług hotelu w pierwszej połowie 2019 roku. Za projekt odpowiada Anna Kościuk z Pracowni Projektowej Archikon Sp. z o.o.
REKLAMA
fot. investphoto.pl
Kluczowym aspektem jest dla nas rewitalizacja obiektu, który docelowo będzie dysponował 91 pokojami oraz wzbogacenie go o salę konferencyjną, restaurację z barem i strefę SPA – tłumaczy Korycka.
fot. investphoto.pl

W planach trzy hotele pod jedną marką

Pod szyldem Altus Hotel mają powstać trzy obiekty w Polsce. Oprócz pięciogwiazdkowego we Wrocławiu, jest zaplanowane na II kwartał 2018 roku otwarcie trzygwiazdkowego hotelu w Poznaniu w kompleksie Alfa. Znajdzie się w nim 109 pokoi i 5 sal konferencyjnych na 370 miejsc.
W 2019 roku, podobnie jak we Wrocławiu, możemy spodziewać się realizacji hotelu w Warszawie. W kamienicy przy ul. Pankiewicza ma być dostępnych około 110 pokoi.
Wszystkimi obiektami ma zarządzać firma Dobry Hotel Leszek Mięczkowski.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA