Trwa wyburzanie dawnego wieżowca Gazowni Łódzkiej (PGNiG) Fot. Jakub Zazula

Trwa wyburzanie dawnego wieżowca Gazowni Łódzkiej (PGNiG)

FILM+ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
Biurowiec PGNiG
adresŁódź, Uniwersytecka 2/4
REKLAMA

Z krajobrazu Łodzi znika kolejny wysoki budynek. Przy ulicy Uniwersyteckiej 2/4 trwa wyburzanie dawnego biurowca Gazowni Łódzkiej (PGNiG). Budynek miał 14 kondygnacji nadziemnych, 1 kondygnację podziemną i oferował 8,1 tys. mkw. powierzchni użytkowej.

W 2022 roku Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo i Polska Spółka Gazownictwa sprzedało ten budynek spółce RDG6 należącej do znanego łódzkiego dewelopera Real Development Group.

Pierwotnie nowy właściciel planował przebudować ten biurowiec na mieszkania. Jednak ostatecznie zadecydował o całkowitym jego wyburzeniu i budowie w tym miejscu od podstaw nowego budynku z mieszkaniami.

Na razie deweloper nie zaprezentował jeszcze jego wizualizacji ani nie podał szczegółowych informacji o nowej inwestycji w tym miejscu.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
REKLAMA
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Historia biurowca Gazowni Łódzkiej:

Wybudowany w latach lat 60-tych ubiegłego wieku, 52-metrowej wysokości budynek został przebudowany w latach 1998-1999, dzięki której zyskał szklane elewacje i stał się jednym z pierwszych nowocześnie prezentujących się wysokich budynków w Łodzi. Od początku lat 90-tych ubiegłego wieku budynek stał się siedzibą Gazowni Łódzkiej. Znajduje się na działkach o łącznej powierzchni prawie 4,4 tys. mkw., które znajdują się w użytkowaniu wieczystym.

fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA