Trwają prace po obu stronach mostu

Trwają prace po obu stronach mostu

Toruń
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na budowie mostu w Toruniu trwa ciągły ruch. Wykonawca buduje ekrany akustyczne, bariery energochłonne i chodniki. Trwa plantowanie, humusowanie, kładzenie drenaży, spawanie pomostów oraz przygotowania do wylewania asfaltu.

Na prawobrzeżu od ulicy Wschodniej trwa szalowani i betonowanie fundamentów ekranów akustycznych. Po południowej stronie jezdni Szosy Lubickiej, przy zapleczu promocyjnym budowy mostu drogowcy budują ciąg pieszo-rowerowy.

 

Natomiast pod estakadą Żółkiewskiego tereny zielone są plantowane i humusowane. Wykonawca pod koniec tego tygodnia zamierza wprowadzić zmiany w organizacji ruchu, co oznacza, że pojazdy zostaną puszczone górą, nową estakadą. Prowadzone są też prace związane z montowaniem urządzeń bezpieczeństwa ruchu, są to bariery energochłonne oraz oznakowanie poziome i pionowe.

 

Po drugiej stronie Wisły przy rondzie na ulicy Łódzkiej i przy Rudackiej powstają chodniki. Na lewobrzeżu wylewane są także fundamenty pod bramownice i trwają roboty kanalizacyjne na ostatnim odcinku ulicy Lipnowskiej. W rejonie ulicy Łódzkiej montowane są bariery energochłonne.

 

REKLAMA

Na obiektach inżynierskich również sporo się dzieje. Na wiadukcie nad linią kolejową zakończono próby obciążeniowe, z pozytywnym skutkiem. Natomiast w przejściu podziemnym przy ulicy Rypińskiej trwają prace wykończeniowe obejmujące plantowanie skarpy i układanie drenaży.

 

Na lewobrzeżnej estakadzie kładzione są kapy chodnikowe i izolacja przeciwwodna. Powstają bariery i balustrady i być może jutro robotnicy wyleją tam asfalt. Podobne prace są wykonywane na prawobrzeżnej estakadzie z tym, że asfalt pojawi się tam później.

 

Z kolei na samym moście podniesiono już wszystkie sekcie pomostu i aktualnie trwa spawanie styków. Układane są też krawężniki i izolacja przeciwwodna. Ponadto, wykonywane są zabezpieczenia antykorozyjne styków.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA