Prace po obu stronach Wisły na toruńskim moście

Prace po obu stronach Wisły na toruńskim moście

Toruń
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na lewym i prawym brzegu Wisły trwają intensywne prace przy budowie nowego mostu w Toruniu. Trwa montaż dylatacji, osadzenie płyty pomostu na łożyskach, kończone są prace spawalnicze, prowadzone są roboty drogowe.

W tunelu znajdującym się w ciągu ulicy Wschodniej pod placem Daszyńskiego wykonywana jest nawierzchnia na kapach chodnikowych, układana jest również izolacja MMA na jezdniach. Równolegle prowadzony jest montaż barier energochłonnych.

 

Na prawobrzeżnej estakadzie, znajdującej się na terenie zalewowym, zakończono montaż barier i rozpoczęto układanie asfaltu lanego. Na razie układa jest warstwa wiążąca. Ten rodzaj nawierzchni pojawi się na wszystkich obiektach inżynierskich. Pierwszym z nich była estakada Żółkiewskiego, na której asfalt już wylano.

 

Natomiast na placu Daszyńskiego wciąż prowadzone są roboty drogowe i branżowe. Został ustawiona sygnalizacja świetlna, na wysokości zakładów Pacific kończy się budowa zatoki autobusowej i chodnika.

 

Z kolei na ulicy Wschodniej i Szosie Lubickiej po południowej stronie budowane są ekrany i ścieżka rowerowa. Poza pracami drogowymi, montowane są urządzenia mające zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom, czyli pieszym, rowerzystom i kierowcom.

REKLAMA

 

Na samym moście zakończono główne roboty spawalnicze. – Kończymy montaż dylatacji. Wcześniej zamontowaliśmy łożyska, co pozwoliło na osadzenie całej płyty pomosty na łożyskach docelowych – wyjaśnia Zbigniew Szubski, kierownik robót Strabag. Dodaje, że na moście trwają prace wykończeniowe i przygotowania do układania masy asfaltowej.

 

Na estakadzie na lewym brzegu układana jest żywica na kapach, montowane są bariery i balustrady. Zakończono prace związane z odwodnieniem, wykańczane są cokoły. Na wiadukcie kolejowym trwają roboty porządkowe, a obiekt jest niemal gotowy.

 

Z kolei w przejściu podziemnym w ciągu ulicy Rypińskiej układany jest chodnik i kable oświetleniowe. Roboty drogowe trwają na ulicy Rudackiej, gdzie układany jest chodnik. Natomiast na ulicy Kmicica trawą obsiewane są tereny zielone.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA