W oczekiwaniu na nowy most

W oczekiwaniu na nowy most

Toruń
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na placu Daszyńskiego montowane są ekrany akustyczne i bariery ochronne. W najbliższych dniach wykonane zostanie oznakowanie poziome i pionowe. Powstało już połączenie tunelu z ulicą Wschodnią. W samym tunelu kładziony jest asfalt lany.

 

W tym rejonie wykonywane jest także połączenie między tunelem i estakadą prawobrzeżną. Roboty mają zakończyć się w najbliższych dniach. Zaawansowane są w znacznym stopniu prace na estakadzie prawobrzeżnej. Asfalt ułożono na większej części obiektu.

 

REKLAMA

W całości wykonano już nawierzchnię na moście. Andreas Adamiec, dyrektor techniczny z ramienia firmy Strabag mówi, że teoretycznie samochody już teraz mogłyby jeździć po obiekcie, jednak wcześniej konieczne jest wykonanie prób obciążeniowych, te zaplanowano na drugi tydzień listopada.

 

Na lewym brzegu powstały wszystkie obiekty inżynierskie, w tym wiadukt nad torami o długości 110 m i szerokości 9 m oraz przejście podziemne dla pieszych i rowerzystów. Próby obciążeniowe są wykonywane na 830-metrowej estakadzie lewobrzeżnej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA