Ulica Reymonta zostanie przebudowanaFot. facebook.com/wroclawskieinwestycje

Ulica Reymonta zostanie przebudowana

Orzech
Orzech
REKLAMA

Jedna z ważniejszych ulic w stolicy Dolnego Śląska doczeka się przebudowy. Chodzi o przebiegającą przez wrocławskie osiedle Kleczków ulicę Władysława Reymonta, prowadzącą ze Śródmieścia w kierunku północnej części miasta.

Trzy firmy projektowe chcą przygotować dokumentację obejmującą przebudowę ulicy Reymonta. Główny trakt wrocławskiego Kleczkowa to kolejna ważna arteria, która ma być objęta inwestycją we Wrocławiu.

Najniższa oferta w przetargu to 1,56 mln zł. Druga w kolejności zaproponowanej ceny to 1,77 mln zł. Bardzo dobrą informacją dla budżetu miasta jest fakt, że obie złożone w przetargu oferty, są niższe niż kwota jaką inwestor, miejska spółka Wrocławskie Inwestycje przeznaczyła na realizację zadania.

Projektant zajmie się 400-metrową jezdnią ze skrzyżowaniami z ul. Kleczkowską, ul. Kraszewskiego oraz wybrzeżem Korzeniowskiego i torowiskiem tramwajowym.

Zaprojektowana zostanie nowa droga dla rowerów. W ramach planowanej przez miasto Wrocław inwestycji wybudowane zostaną przejazdy rowerowe, przejścia dla pieszych, przystanki tramwajowe i autobusowe – tak, aby wszyscy użytkownicy ruchu drogowego mogli czuć się bezpiecznie.

REKLAMA

Projektant będzie miał w miarę możliwości uzupełnić w dokumentacji szpaler pięknych ponad 100-letnich dębów rosnących przy tej ulicy. Podczas prac projektowych wykonawca przygotuje kompleksową dokumentację sieci podziemnych potrzebnych do przebudowy, w tym XIX-wiecznych fragmentów kanalizacji, przebiegających pod tą ulicą.

Fot. facebook.com/wroclawskieinwestycje
Fot. facebook.com/wroclawskieinwestycje
Fot. facebook.com/wroclawskieinwestycje

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA