W centrum Katowic powstaje najwyższy budynek mieszkalny w woj. śląskim Fot. Materiały inwestora

W centrum Katowic powstaje najwyższy budynek mieszkalny w woj. śląskim

ZDJĘCIA+FILM+WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
ATAL Olimpijska
adresKatowice, Olimpijska
inwestorATAL S.A.
REKLAMA

Jeden z największych deweloperów w Polsce ATAL S.A. buduje wielki kompleks ATAL Olimpijska w Katowicach. Projekt przewiduje realizację trzech wysokich apartamentowców z wydzieloną przestrzenią handlowo-usługową, z których najwyższy będzie miał 36 kondygnacji i 128 metrów wysokości. Stanie się tym samym najwyższym apartamentowcem w całej Aglomeracji Śląskiej. Dwa pozostałe wieżowce składać się będą z 18 kondygnacji. Za projektem inwestycji stoi Wojciech Wojciechowski Architekt.

Dwa pierwsze budynki kompleksu ATAL Olimpijska, w tym najwyższy, osiągnęły swoją docelową wysokość w ubiegłym roku. Obecnie trwa montaż fasady aluminiowej i sporych rozmiarów tafli szkła. Kształtu nabiera także taras widokowy, który będzie zwieńczeniem nowego katowickiego wieżowca i atrakcją dla jego mieszkańców oraz ich gości.

Jak informuje inwestor, zakończenie robót konstrukcyjnych dla ostatniego z trzech budynków planowane jest na lipiec br. W II połowie 2024 roku będą kończone poszczególne elewacje.

GALERIA ZDJĘĆ:

Komentarz do inwestycji ATAL Olimpijska
Orzech
+8
0
Zaloguj aby dodać komentarz

W ramach inwestycji Atal Olimpijska powstanie łącznie 710 mieszkań oraz 17 lokali usługowych. Klienci mogą wybierać spośród mieszkań o różnych układach i metrażach: od 1- do 4-pokojowych.

Powstaną zarówno przytulne kawalerki jak i przestronne czteropokojowe apartamenty o powierzchniach aż do 311 mkw. oraz mieszkania wielolokalowe składające się z dwóch mieszkań posiadających wspólną komunikację.

Budynki swoją estetyką idealnie wpiszą się w kontekst urbanistyczny miasta oraz architektoniczny krajobraz pobliskiej Strefy Kultury.

– Projekty, takie jak ten przy ul. Olimpijskiej oraz inne nasze przedsięwzięcia deweloperskie, tj. Sky+, Sokolska 30 czy Francuska Park, zmieniają oblicze Katowic. Już dawno dostrzegliśmy ogromny potencjał w tym mieście, a zwłaszcza w jego centrum, gdzie brakowało nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych na miarę współczesnych metropolii. Dzięki wszystkim prowadzonym lub zakończonym inwestycjom firmy Atal w Katowicach przybyło 3 700 nowych mieszkań – powiedział prezes Atal S.A. Zbigniew Juroszek, cytowany w komunikacie.

– Dla wygody przyszłych lokatorów zaplanowaliśmy liczne udogodnienia, m.in. rowerownie, pomieszczenia na akcesoria oraz strefę wypoczynku z zielenią i małą architekturą. Na parterze najwyższego budynku znajdzie się recepcja, a na 38. kondygnacji taras widokowy. Częścią infrastruktury będą zewnętrzne miejsca postojowe z możliwością wykonania stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Klienci Olimpijskiej będą mogli także wybrać opcjonalnie inne opcje smart home – dodała członek zarządu Atal S.A. Angelika Kliś.

REKLAMA

WIZUALIZACJE:

Wojciech Wojciechowski Architekt
Wojciech Wojciechowski Architekt
Wojciech Wojciechowski Architekt
Wojciech Wojciechowski Architekt
Wojciech Wojciechowski Architekt
Wojciech Wojciechowski Architekt

Prace budowlane rozpoczęły się w grudniu 2021 r. Ich zakończenie planowane jest na IV kwartał 2025 r. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie przewidziane jest w I kwartale 2026 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA