W centrum Warszawy powstaje nowy wieżowiec Skyliner II APA Wojciechowski

W centrum Warszawy powstaje nowy wieżowiec Skyliner II

FILMY+ZDJĘCIA+WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Warszawie trwa budowa kolejnego wieżowca. Karimpol wybuduje na Woli, przy Rondzie Daszyńskiego 130-metrowej wysokości biurowiec Skyliner II, który zajmie miejsce tuż obok pierwszego etapu inwestycji. Łącznie cały kompleks przy ul. Prostej 67 zaoferuje 73 tys. mkw. powierzchni wynajmu.

Nowy warszawski biurowiec Skyliner II ma liczyć 23 tys. mkw. powierzchni rozmieszczonej na 28 kondygnacjach. Projekt architektoniczny przygotowała znana, renomowana polska pracownia APA Wojciechowski Architekci.

Generalny wykonawca inwestycji, firma Warbud S.A. rozpoczęła budowę w lutym 2024 r. Na realizację wieżowca Skyliner II będzie miała 34 miesiące.

Większość powierzchni użytkowej – 23 tys. mkw. zostanie przeznaczona na biura. Lokale handlowo-usługowe zajmą blisko 1 tys. mkw. Pod względem architektonicznym budynek będzie nawiązywał do pierwszej fazy kompleksu Skyliner oddanego do użytku na początku 2021 roku i w naturalny sposób dopełni pozostałą przestrzeń działki.

Oba wieżowce grupy Karimpol połączy wspólne podium. To w drugiej fazie inwestycji będzie w pełni przeszklonym foyer wejściowym z otwartym, podświetlonym, dwukondygnacyjnym holem i antresolą. Podobnie jak w pierwszej fazie poprowadzą na nią reprezentacyjne schody. Całość wnętrza wypełni bujna roślinność naturalna. Łącznie ogólnodostępne podium kompleksu będzie posiadało 4500 mkw. powierzchni przeznaczonej na strefę handlowo-usługową, z której będą mogli korzystać zarówno najemcy, jak i okoliczni mieszkańcy.

– Skyliner II to naturalna kontynuacja pierwszego etapu naszej inwestycji przy Rondzie Daszyńskiego. To będzie nowoczesny i zrównoważony projekt, który wpisze się w najnowsze trendy związane z ESG – mówią Andreas Prokes i Harald Jeschek, partnerzy zarządzający Grupy Karimpol.

Dodają, że feedback dotychczasowych najemców i rozmowy z potencjalnymi użytkownikami nowego projektu wyraźnie pokazują, że Warszawa to doskonałe miejsce do tworzenia atrakcyjnych przestrzeni biurowych uzupełnionych dodatkowymi funkcjami służącymi pracownikom. Najemcy bardzo cenią takie rozwiązania, szczególnie gdy idą one w parze z indywidualnym podejściem.

– Już przy pierwszej fazie kompleksu Skyliner wysoko postawiliśmy sobie poprzeczkę. To ikoniczny i ponadczasowy budynek, który stał się poniekąd symbolem rozwoju biznesowego Woli. Przy projektowaniu drugiego biurowca chcieliśmy, żeby obydwa budynki były ze sobą spójne, uzupełniały się architektonicznie i dobrze się wspólnie czytały, ale także, by każdy z nich miał swój charakter i był wyjątkowy – mówi Michał Sadowski, architekt, współwłaściciel i wiceprezes zarządu APA Wojciechowski Architekci.

GALERIA ZDJĘĆ:

Komentarz do inwestycji Skyliner II
Jakub Zazula
+5
0
Zaloguj aby dodać komentarz

WIZUALIZACJE:

REKLAMA
APA Wojciechowski
APA Wojciechowski
APA Wojciechowski

Na najwyższych kondygnacjach budynku powstaną tarasy-ogrody o łącznej powierzchni blisko 900 mkw. Każdy z nich będzie miał swój indywidualny charakter i różne przeznaczenia. Wszystkie tarasy połączą zewnętrzne schody. Będą one obsługiwane również przez windę. W całej inwestycji znajdzie się ich w sumie 10 – 7 głównych, 2 obsługujące garaż i 1 pożarowa.

Wokół inwestycji zostanie także zagospodarowany ogólnodostępny plac, zachęcający użytkowników kompleksu oraz okolicznych mieszkańców do korzystania z niego. Zasadzona roślinność stworzy przyjemną przestrzeń łącząc biura przy Rondzie Daszyńskiego z sąsiednimi projektami mieszkaniowymi. W nowym biurowcu do dyspozycji zmotoryzowanych użytkowników będzie 5-kondygnacyjny parking podziemny dla 217 samochodów i 100 rowerów.

APA Wojciechowski
APA Wojciechowski
APA Wojciechowski

O inwestorze:

Grupa Karimpol to spółka deweloperska założona w 1991 roku. Jej celem jest budowa i wynajem powierzchni komercyjnych w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Dziś Grupa działa w 5 krajach regionu: Polsce, Czechach, Austrii, na Słowacji i na Węgrzech. Polski oddział firmy został otwarty w 1997 roku.

O generalnym wykonawcy:

Warbud S.A. to jedna z największych firm budowlanych w Polsce z ponad 30-letnim doświadczeniem na rynku. W jej portfolio znajduje się ponad 650 projektów ze wszystkich sektorów budownictwa. Spółka była także generalnym wykonawcą pierwszego wieżowca Skyliner.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Skyliner II

Skyliner II

Dostępna powierzchnia: 24200 m2
 • status budynku: planowany
 • dostępność: Q2 2025
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Outstanding
 • czynsz wywoławczy: 21.00 EUR
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/145
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 172
 • kontrola dostępu
 • sieć komputerowa
 • światłowód
 • monitoring
 • podłoga techniczna
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • zraszacze
 • podwieszany sufit
 • dwa źródła zasilania
 • wentylacja