W centrum Warszawy trwa przebudowa placu Trzech Krzyży Foto: Cezary Warś / UM Warszawa

W centrum Warszawy trwa przebudowa placu Trzech Krzyży

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
Plac Trzech Krzyży (remont)
adresWarszawa, Plac Trzech Krzyży
inwestorMiasto Warszawa
REKLAMA

Wraz z końcem wakacji na kierowców w Śródmieściu czekają spore zmiany. Będą to jednak wyłącznie zmiany na lepsze. Samochody znów pojadą dwoma jezdniami placu Trzech Krzyży, ruch wróci na ulicę Piękną, a Myśliwiecka odzyska połączenie z rondem Sedlaczka.

Plac Trzech Krzyży z dwoma jezdniami

W piątek, 1 września kierowcy znowu będą mogli jeździć po obu stronach kościoła św. Aleksandra. W ciągu dnia warszawscy drogowcy po remoncie otworzą obie jezdnie na placu Trzech Krzyży. Od tej pory prace budowlane będą się toczyły już tylko między Nowym Światem a Bracką oraz w południowo-zachodnim narożniku placu, czyli przy ulicy Hożej. Dzięki przebudowie zyskają pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego, piesi i cykliści. Razem z jezdniami oddane do użytku zostaną między innymi nowe odcinki dróg dla rowerów, wspólny – ułatwiający przesiadki – przystanek autobusów komunikacji miejskiej przy Instytucie Głuchoniemych, a dla pieszych nowe trotuary, azyle i sygnalizacja świetlna.

fot. Orzech
fot. Orzech

Piękna i Myśliwiecka znów przejezdne

Wcześniej, w nocy z 30 na 31 sierpnia, ruch wrócił na ulice Piękną. W czasie wakacji miejscy drogowcy, na odcinku między Alejami Ujazdowskimi a Wiejską wymienili podbudowę i krawężniki, a na jezdni ułożyli nowy asfalt. Zamknięcie Pięknej wykorzystali także budowniczowie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. W tym samym czasie przeprowadzili oni prace na ulicy Myśliwieckiej i rondzie Sedlaczka.

W piątek, 1 września, o godzinie 9:00, wróci tu poprzednia organizacja ruchu. Kierowcy znów przejadą przy Liceum Batorego do ronda Sedlaczka. Objazd do Pięknej nadal będzie prowadził ulicami Górnośląską i Hoene-Wrońskiego. Autobusy linii 107, 159, 171, 517 oraz N33 i N83 zmienią swoje trasy objazdowe.

fot. Orzech
REKLAMA
fot. Orzech

Szerzej na Marszałkowskiej

Od 4 września kierowcy będą mieli szerzej na Marszałkowskiej, pomiędzy placem Bankowym a Królewską. Tutaj miejscy drogowcy dobudowują brakujący fragment drogi dla rowerów. Będą tu jeszcze trwały prace budowlane, które mogą oznaczać czasowe zwężenia, ale będą one prowadzone już tylko poza godzinami szczytu.

fot. Orzech
fot. Orzech

Czecha po remoncie

30 sierpnia, ruch wrócił także na obie jezdnie ulicy Czecha. Drugi z wakacyjnych miesięcy drogowcy wykorzystali na wymianę nawierzchni na południowej jezdni tej drogi, na odcinku od Płowieckiej do Kajki. Na kilometrowym odcinku ułożonych zostało ponad 8,5 tys. mkw. nowego asfaltu, a nawierzchnia została wzmocniona dodatkowo specjalną siatką stalową. Poza jezdnią drogowcy pracowali także nad poprawą bezpieczeństwa. Zmieniona została między innymi geometria drogi na pasie do skrętu w prawo w rejonie skrzyżowania z ulicą Sejmikową.

Źródło: UM Warszawa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA