W Katowicach powstaje najwyższy multifunkcyjny kompleks w aglomeracji śląskiej HRA Architekci

W Katowicach powstaje najwyższy multifunkcyjny kompleks w aglomeracji śląskiej

FILM+WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

ATAL, ogólnopolski deweloper, realizuje miastotwórczy i multifunkcyjny kompleks ATAL SKY+ w samym centrum Katowic, tuż przy pętli Słonecznej. Docelowo inwestycja składać się będzie z sześciu budynków i zaoferuje łącznie ponad 62 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni, w której zaaranżowane zostaną przestrzenie mieszkalne, apartamenty inwestycyjne, lokale o przeznaczeniu handlowo-usługowym oraz strefy rekreacyjne.

Najwyższy budynek w kompleksie będzie liczył 35 kondygnacji i 121 metrów wysokości budynek i stanie się najwyższym obiektem mieszkaniowym w województwie śląskim, który określi dominantę wysokościową okolicy, jednocześnie jego dach wyznaczy najwyższy punkt w Katowicach – sięgając 409,01 metra n.p.m.

Wielofunkcyjny kompleks łączący mieszkania, apartamenty inwestycyjne i usługi, a także przestrzeń rekreacyjną ATAL SKY+ wyróżni się wysokim standardem, dzięki czemu odpowie na potrzeby najbardziej wymagających inwestorów – zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Inwestycja zrealizowana zostanie w dwóch etapach.

W pierwszym etapie powstały trzy 15-piętrowe budynki mieszkalne, w których zaprojektowano 316 funkcjonalnych i ergonomicznych apartamentów. W ofercie jest szeroka gama metraży – od 33 do 122 mkw. – oraz wnętrza o układach od 1 do 4 pokoi. Na parterze budynków zaplanowano przestrzeń o przeznaczeniu handlowo-usługowym, gdzie znajdzie się 9 lokali przeznaczonych na sklepy, usługi i gastronomię.

Projekt przewiduje dwukondygnacyjny parking podziemny z licznymi miejscami postojowymi (w tym również stanowiskami rodzinnymi). Zaplanowano także komórki lokatorskie i boksy rowerowe zapewniające dodatkowe miejsce do przechowywania.

Na drugi etap projektu składać się będą kolejne trzy budynki – dwa 15-kondygnacyjne przeznaczone na funkcje mieszkaniową i apartamenty inwestycyjne oraz wieńczący kompleks wysokościowiec liczący 35 kondygnacji naziemnych i wznoszący się na 121 metrów wysokości.

– ATAL SKY+ to unikatowy projekt powstający w jednej z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji w aglomeracji śląskiej – w samym sercu Katowic, z wygodnym dostępem do rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Kompleks wpisuje się w trend tworzenia miastotwórczych i wielofunkcyjnych kwartałów oferujących wyjątkowe miejsce do życia. Przyszli lokatorzy wszystko, co ważne będą mieli w najbliższej okolicy. Pracując nad koncepcją tego projektu postawiliśmy na ponadczasową miejską architekturę. Inwestycję wyróżnia licząca ponad 121 metrów wieża, ale także wysoka jakość budynków i towarzyszącej im przestrzeni społecznej, którą tworzy ponad hektarowy zielony i rekreacyjny teren. Nowoczesne technologie, funkcjonalne i wysokokomfortowe rozwiązania oraz niezwykła lokalizacja przyciągną do ATAL SKY+ inwestorów i mieszkańców – mówi Angelika Kliś, członek zarządu ATAL S.A.

REKLAMA

WIZUALIZACJE:

Komentarz do inwestycji Kompleks wielofunkcyjny ATAL Sky+
Orzech
+9
0
Zaloguj aby dodać komentarz

Różnorodne funkcje w ATAL SKY+ zostały zaprojektowane tak, aby wzajemnie się wspierały i w efekcie stworzyły tętniący życiem fragment miasta. Kompleks zostanie uzupełniony o przestrzeń odpoczynku i rekreacji – alejki, chodniki, zieleń z małą architekturą. Niskie krawężniki, szerokie korytarze, brak barier architektonicznych oraz cichobieżne windy ułatwiające poruszanie się w obrębie osiedla sprawią, że inwestycja zostanie w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także rodzin z dziećmi i osób starszych.

Kompleks ATAL SKY+ wyróżni technologia zapewniającą przyszłym użytkownikom i mieszkańcom komfort oraz bezpieczeństwo, a także oszczędność czasu. Budynki zostaną wyposażone w inteligentny system części wspólnych ograniczający konieczność m.in. dotykania włączników i drzwi w częściach wspólnych. Lokale posiadać będą natomiast system smart home pozwalający na zarządzanie m.in. temperaturą i światłem w mieszkaniu. W wysokościowcu, który stanie się wizytówką kompleksu, powstanie dwukondygnacyjne, reprezentacyjne lobby. Witryny usługowe oraz strefy wejść do klatek schodowych zaaranżowano z wykorzystaniem dużych przeszkleń, które podobnie jak duże okna mieszkań zapewnią doskonałe doświetlenie wnętrz oraz widok na panoramę miasta.

Za kompleksową obsługę projektową inwestycji odpowiada pracownia HRA Architekci Sp. z o.o. specjalizująca się w miastotwórczych projektach realizujących funkcje biurowe i mieszkaniowe.

Zapraszamy również do obejrzenia naszego FILMU o wieżowcach w Katowicach:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA