W Katowicach trwa budowa nowego stadionu miejskiego Materiały prasowe

W Katowicach trwa budowa nowego stadionu miejskiego

FILM+WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Katowicach powstaje nowy stadion miejski. Budowa kompleksu GKS-u Katowice rozpoczęła się w październiku 2021 roku. Oprócz stadionu do piłki nożnej na Załęskiej Hałdzie powstaje także hala sportowa oraz boiska treningowe.

W okolicy ulic Upadowej, Załęskiej Hałdy i Bocheńskiego, przy zjeździe z autostrady A4, powstaje stadion piłkarski o pojemności blisko 15 tys. miejsc, hala sportowa i szerokie zaplecze treningowe. Pierwszy etap kosztować ma 205 mln zł, drugi oszacowano na kolejne 42 mln zł. Koszt całej inwestycji wyniesie 268 milionów złotych. Budowa kompleksu zostanie sfinansowana z budżetu miasta oraz z emisji obligacji wartych 150 mln zł.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest sopocka firma NDI. Zgodnie z podpisaną umową pierwszy etap inwestycji, obejmujący budowę stadionu, hali sportowej, dwóch boisk treningowych, miejsc parkingowych i niezbędnej infrastruktury drogowej ukończony ma zostać z końcem sierpnia 2024 roku.

Drugi etap zakłada budowę kolejnych czterech boisk treningowych, pola do praktyki bramkarskiej oraz parkingów i dróg.

Jak wygląda budowa katowickiego kompleksu ponad 2 lata po jej rozpoczęciu?

Stadion ma już konstrukcje wszystkich czterech trybun, a w pomieszczeniach rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół trwają obecnie prace związane z realizacją budynków pomocniczych. Budowany jest też główny parking, który pomieści 11 autokarów i 252 samochody osobowe.

Stadion będzie mógł przyjąć 14 896 kibiców, a swoje mecze na nim rozgrywać będzie zarówno męska, jak i damska sekcja klubu.

REKLAMA

Gotowa jest już również konstrukcja hali sportowej, w której trwają aktualnie prace nad montażem instalacji oraz wydzielaniem potrzebnych pomieszczeń. Obiekt o funkcji sportowo-widowiskowej o pojemności około 3 000 widzów. Nowa hala będzie przystosowana do organizacji wydarzeń i meczów różnych dyscyplin.

WIZUALIZACJE:

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to odbiory obiektu powinny rozpocząć się pod koniec roku. Jak zapowiadał prezydent Katowic, Marcin Krupa, miasto chce, żeby pierwsze mecze na nowych obiektach mogły zostać rozegrane wiosną 2025 roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA