W Katowicach trwa budowa ostatniego wieżowca Global Office Park Cavatina Holding S.A. / youtube.com

W Katowicach trwa budowa ostatniego wieżowca Global Office Park

FILM + ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Katowicach przy ul. Mickiewicza Cavatina Holding realizuje Global Office Park, kompleks typu mixed-use. Aktualnie trwają prace związane z budową ostatniego z trzech wieżowców.

Global Office Park to jedna z najbardziej widowiskowych realizacji powstających w centrum Katowic. Dwie efektowne wieże biurowe już przyćmiły swoją wielkością pobliskie wieżowce Stalexportu. To 25-piętrowe budynki o wysokości 104 m, które zapewnią dostęp do ponad 55 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Natomiast w trzeciej wieży znajdą się mieszkania na wynajem od Resi Capital. Budynek mieszkaniowy zaoferuje 670 mieszkań.

Wieże biurowe Global Office Park górujące nad centrum Katowic wkrótce zapełnią się najemcami. Cavatina Holding otrzymała w marcu pozwolenie na użytkowanie dla jednej ze swoich flagowych inwestycji.

– Global Office Park to nie tylko niezwykle nowoczesny, dobrze zaprojektowany obiekt biurowy. To przede wszystkim otwarty na miasto, wzbogacający jego infrastrukturę kompleks mixed-use wpierający przemiany zachodzące w centrum Katowic. Oddanie do użytku jego najokazalszej części to dla nas w Cavatina Holding ważny i oczekiwany moment. Otrzymane pozwolenie na użytkowanie jest potwierdzeniem, że prace przy tej inwestycji przebiegły zgodnie z planem, a firmy takie, jak ING Tech, UPC, Hyland i wiele innych już wkrótce skorzystają ze swoich nowych biur – mówi Tomasz Zydorek, Leasing Director w Cavatina Holding.

Global Office Park to nowoczesny obiekt składający się z części biurowej, usługowej, a także z mieszkalnej. W dwóch najwyższych wieżach będą znajdować się biura o łącznej powierzchni 55,2 tys. mkw. W trzeciej najniższej wieży znajdować się będą mieszkania na wynajem od Resi Capital. Podstawą wszystkich trzech wieżowców będzie pięciokondygnacyjne podium z miejscem dla gastronomii, punktami usługowymi, sklepami.

Część mieszkalna jak i część biurowa będą mieć dostęp do stref zieleni i relaksu stworzonej na tarasach zajmujących aż 2,3 tys. mkw. powierzchni. Prace przy budowie rozpoczęły się w 2019 r., a ich zakończenie planowane jest na II kwartał 2022 r. Wszystkie budynki biurowe GOP będą certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Oddany do użytku budynek C już otrzymał ten certyfikat, wieże są w trakcie procedury weryfikacyjnej. Mając na uwadze zdrowie i komfort użytkowników, deweloper postanowił wszystkie swoje biurowce certyfikować także w systemie WELL Health-Safety Rating.

Cavatina Holding S.A. / youtube.com
Cavatina Holding S.A. / youtube.com
REKLAMA
Cavatina Holding S.A. / youtube.com
Cavatina Holding S.A. / youtube.com
Cavatina Holding S.A. / youtube.com
Cavatina Holding S.A. / youtube.com
Cavatina Holding S.A. / youtube.com
fot. Orzech

Katowicka inwestycja Cavatina Holding wyróżnia się lokalizacją, designem oraz dobranym mixem funkcji, co przyciąga nowych najemców. Najemcami biurowców będą między innymi takie marki, jak ING Tech, Hyland czy UPC. Natomiast budynek C został już wynajęty w całości.

Cavatina Holding S.A.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA