W Krakowie, przy Szkole Podstawowej nr 89 powstaje nowa, dwukondygnacyjna hala gimnastyczna wraz z zapleczem ZIS Kraków

W Krakowie, przy Szkole Podstawowej nr 89 powstaje nowa, dwukondygnacyjna hala gimnastyczna wraz z zapleczem

ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Inwestycja przy Szkole Podstawowej nr 89 (Osiedle Piastów 34a) obejmuje budowę dwukondygnacyjnej hali gimnastycznej wraz z zapleczem. Obiekt zostanie przyłączony do budynku szkoły. Prace budowlane rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku.

To kolejny obiekt tego typu realizowany w ramach prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie (ZIS) programu "Pędem do hali", dzięki któremu coraz więcej krakowskich placówek edukacyjnych, a także klubów sportowych może pochwalić się nowoczesnymi halami i salami sportowymi.

– Hala sportowa wyrasta już na naszych oczach i wiemy, że pójdzie w dobre ręce. Cieszę się, że tutejsza, bardzo aktywna i zaangażowana młodzież będzie mogła z niej wkrótce korzystać, realizować się sportowo, a także przychodzić tu dla rekreacji i by odpocząć – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Andrzej Kulig.

Szkoła podstawowa, przy której powstaje nowy obiekt, istnieje od 1982 roku. – Jest nam niezmiernie miło, że na jubileusz 40-lecia nasza szkoła otrzyma prezent w postaci dobudowy hali sportowej – podkreśla dyrektor placówki Grażyna Janawa.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Główną część obiektu, na I piętrze, będzie stanowiła sala sportowa o wymiarach boiska 39,30 x 26,10 m. Zapewni ona pełnowymiarowe boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę oraz boisko do piłki ręcznej/futsalu. Będzie też możliwość podziału sali na mniejsze pola gry – trzy sektory, każdy z pełnowymiarowym boiskiem do gry w siatkówkę. Na parterze obiektu znajdą się dwie sale fitness.

REKLAMA

Pozostała część hali gimnastycznej zostanie przeznaczona na potrzeby zaplecza sanitarno-szatniowego oraz pomieszczeń technicznych. Zaplecze będzie się składało z sześciu zespołów szatni z natryskami, kabinami WC i umywalkami. Dwa zespoły zostaną przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Projektowana powierzchnia zabudowy obiektu to 1267,50 mkw., a całkowita – 2550,65 mkw.

Przewidywany koszt realizacji inwestycji wyniesie 18 696 442,00 zł.

Generalnym wykonawcą hali sportowej jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem Sp. z o.o.

Zakończenie prac prowadzonych pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie planowane jest na sierpień 2024 r.

WIZUALIZACJE:

ZIS Kraków
ZIS Kraków
ZIS Kraków
ZIS Kraków
ZIS Kraków
ZIS Kraków

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA