W Nowej Hucie trwa remont i przebudowa Sceny Stolarnia przy Teatrze Ludowym Materiały inwestora

W Nowej Hucie trwa remont i przebudowa Sceny Stolarnia przy Teatrze Ludowym

ZDJĘCIA
Orzech
Orzech
Scena Stolarnia
adresKraków, Os. Teatralne 23
inwestorTeatr Ludowy
projektantArch. Marcin Stelmach
REKLAMA

W Krakowie, w dzielnicy Nowa Huta na Osiedlu Teatralnym trwają prace remontowe w budynku dawnej Sceny Stolarnia przy Teatrze Ludowym, który po ich zakończeniu zamieni się w centrum o charakterze kulturalno-edukacyjnym. Koszt wszystkich prac wyniesie 24 miliony złotych.

W ramach inwestycji budynek Sceny Stolarnia przy Teatrze Ludowym w Krakowie zamieni się w obiekt z dwiema scenami teatralnymi, salami edukacyjnymi, pracowniami czy strefą rekreacji. Scena Stolarnia dodatkowo zostanie rozbudowana, a na zewnątrz zaplanowano m.in. kino plenerowe.

fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
REKLAMA
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż
fot. Damian Daraż

Po przeprowadzonych pracach remontowych wewnątrz obiektu nowa Scena Stolarnia wyposażona będzie w dużą salę teatralną dla dorosłych, z widownią na 111 osób na parterze, a także salę teatralną dla dzieci na 150 osób mieszcząca się na pierwszym piętrze. Dodatkowo w budynku zaplanowano pomieszczenia biurowe, garderoby oraz salę wielofunkcyjną na 140 osób zlokalizowaną na drugim piętrze. Ostatnie piętro krakowskiej Stolarni zajmą pracownie i magazyny.

Za budynkiem będzie mieściło się będzie kino plenerowe, scena letnia i ogród. Budynek Sceny Stolarnia zostanie rozbudowany o nowe skrzydło z przeszkloną klatką schodową.

Łączna powierzchnia użytkowa Sceny Stolarnia po rozbudowie wyniesie 2289 mkw. Obiekt ma być gotowy pod koniec 2022 roku.

Materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA