Kraków: Kolejne prace remontowe w Teatrze Ludowymfot. Damian Daraż

Kraków: Kolejne prace remontowe w Teatrze Ludowym

REKLAMA
W październiku wyłoniono wykonawcę  zadania pn. "Przebudowa kieszeni scenicznej wraz z instalacją elektryczną w budynku Teatru Ludowego". To trzeci etap modernizacji Dużej Sceny teatru znajdującego się na Nowej Hucie.

Teatr Ludowy działa w Krakowie od 1955 roku. Wnętrze obiektu zaprojektowano funkcjonalnie i nowocześnie, jednak największym utrudnieniem był brak odpowiednich magazynów na dekoracje i pracowni technicznych. W pierwotnych założeniach funkcje te miały pełnić pomieszczenia zlokalizowane w nowohuckim Teatrze Wielkim, z którego budowy jednak zrezygnowano.

Głównym elementem historycznego budynku na Osiedlu Teatralnym jest Duża Scena, której widownia mieści 320 numerowanych miejsc siedzących. W ramach realizowanej inwestycji przebudowie ulegnie kieszeń sceny. Ma ona wpłynąć na poprawę wykorzystania przestrzeni około-scenicznej i umożliwienie sprawnego i bezpiecznego magazynowania elementów dekoracyjnych.

Dodatkowo w ramach prac budowlanych wykonana zostanie metalowa antresola, która wraz z wyciągiem suwnicowym służyć będzie do transportu elementów scenografii – informuje Agnieszka Wierzbicka z Teatru Ludowego w Krakowie.W ramach zadania zostaną wykonane prace budowlane związane z przebudową kieszeni sceny, a także zostanie dokonany zakup i wymiana reflektorów scenicznych typu "ruchoma głowa" oraz zakup i wymiana oświetlenia widowni. – Przebudowa kieszeni sceny ukierunkowana jest na uzyskanie większej przestrzeni dla gromadzenia i magazynowania elementów dekoracji scenicznych oraz ma na celu utworzenie sprawnej i nowoczesnej bazy technicznej przy Dużej Scenie – dodaje Wierzbicka.

Zakup oraz montaż reflektorów typu ruchome głowy wynika z konieczności wymiany zużytych urządzeń oświetlenia scenicznego na nowoczesny komplet reflektorów dających ogromne możliwości aranżacji oświetlenia podczas trwania przedstawień teatralnych. Zakup i montaż zestawu oświetlenia widowni dotyczy wymiany źródeł światła na oszczędne oświetlenie LED. 

Efektem prac będzie poprawa warunków funkcjonowania oraz zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności kulturalnej. Za realizację zadania odpowiedzialna jest firma Usługi Ślusarskie Jarosław Jastrzębski z Szarowa. Część funduszy pochodzi z dofinansowana Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Koszt trzeciego etapu inwestycji po nieco ponad 312 tys. zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA