Kraków: W Płaszowie powstaje komfortowy akademik

Kraków: W Płaszowie powstaje komfortowy akademik

Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Przy ulicy Koszykarskiej 33 w budynku po dawnym Domu Turysty powstaje prywatny akademik. Obecnie trwają prace wykończeniowe, a pierwsi studenci będą mogli wprowadzić się już we wrześniu.
Pod koniec ubiegłego roku rozpoczął się gruntowny remont i przebudowa budynku hotelowego, który pełnił rolę domu turysty.
Akademik posiadać będzie pięć kondygnacji o łącznej powierzchni 4,4 tys. mkw. Na czterech piętrach pomieści 173 pokoje, w których zamieszka około 400 studentów. Na każdym z pięter znajdować się będzie kilka wspólnych kuchni, łącznie jedenaście.
W budynku znajdować się będzie pralnia, sala konferencyjna, świetlica z telewizorem ULTRA HD z abonamentem Netflix – tzw. sala wypoczynkowa, biblioteka ze zbiorem kilkuset książek polskojęzycznych i zagranicznych, ciche pokoje do nauki, punkt ksero oraz całodobowa recepcja.
REKLAMA
Koszt wynajęcia jednoosobowego pokoju o powierzchni 18 mkw., wraz z prywatną łazienką, toaletą doliczając w to media, internet, pranie pościeli, ręczników oraz sprzątanie, wynosić będzie 1450 złotych. W przypadku wynajmu pokoju 2-osobowego o powierzchni 31-39 mkw. to koszt 790 złotych. Za pokój trzyosobowy trzeba będzie zapłacić już tylko 690 złotych.
Dla porównania za miejsce w dwuosobowym pokoju z indywidualną łazienką i niewielkim aneksem kuchennym na miasteczku studenckim AGH zapłacimy 513 złotych.
Prace remontowe budynku są już bardzo zaawansowanie. Planuje się, że już we wrześniu tego roku akademik zaprosi pierwszych studentów. Na ścianie bocznej budynku pojawił się spory mural. Jego autorem jest znany krakowski artysta graffiti – "Newer", który tworzy murale w przestrzeni miejskiej od połowy lat 90.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA