Ruszył remont zabytkowego hotelu w centrum Krakowafot. Damian Daraż

Ruszył remont zabytkowego hotelu w centrum Krakowa

Kraków
Damian Daraż
Damian Daraż
REKLAMA
Garnizonowy hotel Royal poddany zostanie gruntownemu remontowi, wojskowa spółka zarządzająca hotelem rozpoczęła przebudowę zabytku, by podnieść jego standard i podnieść ceny za nocleg i wynajem.

Przed głównym wejściem do budynku ustawione zostało ogrodzenie, za nim trwają prace remontowe zabytkowego obiektu. Inwestycję zleciła firma AMW Hotele. Jest to spółka córka Agencji Mienia Wojskowego, która zarządza łącznie 17 obiektami na terenie całego kraju, w tym również hotelami, w takich miastach jak Warszawa, Wrocław, Szczecin, Poznań czy Rzeszów.
Zakres prac obejmuje przebudowę oraz całościowy remont wnętrz wraz z wymianą wszystkich instalacji i sieci. Prace związane z renowacją konserwatorską elewacji zaplanowane są w późniejszym terminie. Remont hotelu obejmie dwie z czterech kamienic o numerze 26 i 27.
REKLAMA
Władze spółki zarządzającej hotelem informują, że głównym celem przeprowadzenia inwestycji jest podniesienie standardu pokoi oraz cen, zastrzegając jednocześnie, iż kategoria hotelu nie ulegnie zmianie i pozostanie przy obecnych trzech gwiazdkach.
Zabytkowy kompleks kamienic przy ulicy Św. Gertrudy, wchodzący w skład hotelu Royal, od 1989 roku wpisany jest do rejestru zabytków województwa małopolskiego. Władze spółki AMW przygotowując remont mogli ubiegać się o dotacje ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, lecz tego nie zrobili. Władze spółki nie ujawniają kosztów prowadzonych prac.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA