W Szczecinie otworzono nowoczesną fabrykę hi-tech branży medycznej francuskiej firmy NemeraMateriały prasowe

W Szczecinie otworzono nowoczesną fabrykę hi-tech branży medycznej francuskiej firmy Nemera

Orzech
Orzech
REKLAMA

Nemera, światowy lider w produkcji urządzeń do podawania leków wybudowała zakład, w którym znajdują się nowoczesne hale produkcyjne, dział badań i rozwoju, narzędziownia, magazyn i część administracyjna.

Nowy zakład produkcyjny firmy Nemera powstał w Szczecinie przy ul. Tytanowej 3, na terenie o pow. 5 ha, w szczecińskiej strefie ekonomicznej Trzebusz w Dąbiu. Został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami zrównoważonego rozwoju.

– Budowa nowego zakładu produkcyjnego była możliwe dzięki połączeniu szczecińskiego Copernicusa z francuską Nemerą. To był bardzo ważny moment dla obu firm. Współpraca szybko przyniosła efekty. Ulokowanie fabryki w Szczecinie daje nam nowe możliwości i pozwala na większą ekspansję w Europie Środkowo-Wschodniej – mówił Sebastian Perrier, dyrektor operacyjny grupy Nemera.

– Otwarcie nowej fabryki w Szczecinie to dla nas bardzo ważny moment w rozwoju naszej firmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatu jaki tu osiągnęliśmy – mówił Marc Haemel, dyrektor generalny grupy Nemera.

– Naszym najważniejszym celem jest dobro pacjenta. Można go osiągnąć, wtedy, gdy ludzie, z którymi współpracujesz i miejsce, gdzie odbywa się produkcja stoją na najwyższym poziomie. W Szczecinie to się udało – dodaje.

Zakład wybudowano w oparciu o nowoczesne i proekologiczne rozwiązania, w którym m.in. odzyskuje się ciepło z linii technologicznej, system wentylacyjny jest specjalnie filtrowany i ulega również rekuperacji, w zakładzie prowadzona jest również segregacja i sortownia wszystkich odpadów, z których większość z nich poddana jest recyklingowi. Aktualnie fabryka zatrudnia ponad 180 pracowników i poszukiwani są kolejni, głównie specjaliści kierunków technicznych. W tym roku Nemera Szczecin planuje zatrudnić jeszcze około 60 osób.

– Nowa fabryka, to nowe wyzwania, ale też ogromny potencjał. Nasze możliwości bardzo wzrosły. Z wytwarzania kilkuset tysięcy urządzeń rocznie wchodzimy na poziom produkcji wielomilionowej. Poszerzamy też asortyment naszych urządzeń i rozwijamy tzw SmartPen – mówi prof. Alberto Lozano, dyrektor firmy Nemera Szczecin.

REKLAMA

– Ostatnie kilkanaście miesięcy to był czas bardzo intensywny. Szczęśliwie dotarliśmy do mety, ale nie zwalniamy tempa, dopiero teraz zaczyna się nowy etap dalszego rozwoju – dodaje.

Materiały prasowe

Powierzchnia nowej fabryki wynosi ok 10 000 mkw.. Cała infrastruktura zakładu oparta jest na nowoczesnych rozwiązaniach, materiałach i maszynach, najlepszych marek na świecie.

Jej sercem jest tzw. cleanroom, gdzie odbywa się finalny montaż urządzeń do podawania leków. Jego powierzchnia wynosi aż 3400 mkw. To największe i najnowocześniejsze tego typu pomieszczenie w Polsce. Jest bardzo sterylne i mają do niego dostęp tylko uprawnione osoby, wyłącznie przez śluzy powietrzne.

Materiały prasowe

W 2020 roku nastąpiło połączenie szczecińskiego Copernicusa z firmą Nemera. Założona w 2004 roku firma Copernicus (aktualnie Nemera Szczecin) specjalizowała się w projektowaniu, rozwoju i produkcji urządzeń iniekcyjnych oraz świadczyła kompleksowe usługi w zakresie wprowadzania nowoczesnych, intuicyjnych urządzeń do podawania leków. Uznawana była za jedną z najcenniejszych innowacyjnych firm w polskim sektorze zdrowia.

Grupa posiada 4 zakłady w Europie, jeden w USA oraz jeden w Brazylii i zatrudnia w swoich fabrykach ponad 3 000 osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA