Hi Piotrkowska coraz bardziej mixed-useźródło: Materiały prasowe

Hi Piotrkowska coraz bardziej mixed-use

REKLAMA
Grono najemców prestiżowej, wielofunkcyjnej, zlokalizowanej w sercu Łodzi inwestycji firmy Master Management Group (MMG) powiększy się o trzy kolejne marki. Nowym najemcą biurowym będzie firma Avient. W Hi Piotrkowska pojawi się także łódzka placówka znanej Kliniki Bocian, a część handlowo-usługową uzupełni piekarnia i cukiernia cenionej marki "Z Pieca Rodem".
Kompleks Hi Piotrkowska, pomimo tego, że oddany został do użytku dopiero przed rokiem, jest dziś już jednym z najlepiej rozpoznawalnych w Łodzi obiektów i przyciąga swoją dobrą, pięknie wkomponowaną w ważny fragment miasta architekturą, świetną lokalizacją oraz wysoką jakością wykończenia. Powierzchnie biurowe, restauracja z tarasem widokowym, sklepy i punkty usługowe, siłownia, a także planowany tu hotel – to funkcje już przypisane do tej inwestycji. MMG dba o to, aby korzystając z jeszcze wolnych powierzchni, poszerzyć proponowany mieszkańcom Łodzi i przyjezdnym mix o kolejne propozycje.
Materiały prasowe
– Pierwszy rok działania Hi Piotrkowska kończymy mocnym akcentem, który dobrze podsumowuje udany dla nas, pomimo pandemii i związanych z nią wyzwań, 2021 rok. Pojawienie się trzech nowych najemców, reprezentujących bardzo różne branże, dobitnie podkreśla charakter mixed-use naszej inwestycji. Ogromnie cieszy nas fakt, że Klinika Bocian poszerzając swoje portfolio o placówkę w Łodzi zdecydowała się właśnie na naszą propozycję. Jestem przekonana, że prestiżowa i wygodna lokalizacja oraz wysoki standard powierzchni pozwolą stworzyć w Hi Piotrkowska komfortowe warunki dla pacjentów tej placówki – mówi Justyna Drużyńska, Director of Office Operations w Master Management Group.
Materiały inwestora

Medyczna strona Hi

Klinika Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa "Bocian" należy do wiodących ośrodków zajmujących się leczeniem niepłodności w Polsce. Oferuje pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie niepłodności z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii medycyny rozrodu, w tym zapłodnienia in vitro. Zapewnia również usługi z zakresu ginekologii i położnictwa. Pracownicy kliniki są cenionymi specjalistami o międzynarodowym doświadczeniu i uznanych osiągnięciach w dziedzinie niepłodności oraz ginekologii. Placówkę wyróżniają wysokie standardy oraz skuteczność leczenia. Klinika Bocian dysponuje obecnie sześcioma placówkami zlokalizowanymi w Białymstoku, Warszawie, Katowicach, Poznaniu oraz w Szczecinie, współpracuje także z łotewskim ośrodkiem My Clinic Riga.
Klinika Bocian zajmie 430 mkw. na pierwszym piętrze najwyższego budynku kompleksu.
– Nowa placówka Kliniki Bocian w Łodzi, którą zamierzamy otworzyć w I połowie 2022 roku, to kolejny krok w rozwoju naszej sieci klinik. Z powodzeniem działamy już w różnych regionach Polski, w Białymstoku, Warszawie, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie, cieszymy się zatem, że wkrótce dołączy do tego grona również Łódź. Kluczowym obszarem naszej działalności jest diagnostyka oraz leczenie niepłodności i tym również będziemy się tutaj zajmować. Pacjenci będą mieli do dyspozycji komfortowe gabinety ginekologiczne i zabiegowe. W ośrodku będzie działo laboratorium diagnostyczne i nowoczesne laboratorium embriologiczne, bowiem i tutaj również przeprowadzać będziemy procedury in vitro. Dogodna lokalizacja w samym centrum miasta, doświadczony personel medyczny to atuty, które zapewne docenią przyszli pacjenci – mówi Bartosz Mrugacz, dyrektor ds. rozwoju Klinik Bocian.
Materiały inwestora

Smaczne zapachy z pieca rodem

REKLAMA
Część usługową Hi Piotrkowska dopełni ceniona w Łodzi i okolicach sieć piekarni i cukierni "Z Pieca Rodem", która zajmie 150 mkw. (poziom 0 oraz antresola +1), od strony ul. Piotrkowskiej i Alei ZHP. "Z Pieca Rodem" to rodzinna firma z tradycjami, która proponuje wysokiej jakości wypieki przygotowywane wg własnych receptur już w ponad 25 lokalizacjach w Łodzi, Zgierzu i Pabianicach.
– Jesteśmy łódzką firmą, dlatego nie mogło nas zabraknąć w samym sercu Łodzi. Nowy punkt w kultowym biurowcu Hi Piotrkowska będzie wyposażony w strefę bistro, w której Łodzianie zjedzą śniadanie na ciepło już od 6 rano! – mówi Jakub Szynklewski, prezes spółki Z Pieca Rodem.
Materiały inwestora

Nowe biuro mówi Hi!

Z kolei do grona najemców powierzchni biurowych wysokiej klasy dołączy firma Avient, zajmując ponad 660 mkw. na 16 piętrze biurowca Hi Piotrkowska. Firma Avient (The Avient Corporation) zatrudnia około 8 400 osób w obu Amerykach, w regionie EMEA, Chinach, Azji i Pacyfiku. Dostarcza specjalistyczne i zrównoważone rozwiązania materiałowe i wprowadza nowe rozwiązania, które zmieniają wyzwania stojące przed klientami w możliwości, przyczyniając się do budowy lepszego świata. Avient jest certyfikowanym członkiem programu ACC (American Chemistry Council) Responsible Care, członkiem-założycielem Alliance to End Plastic Waste, a także posiada certyfikat Great Place to Work.
– Avient utworzył Global Business Service z trzema Centrami Usług Wspólnych (SSC) w Chinach, Indiach i Polsce, aby wzmocnić wsparcie dla biznesu i jeszcze bardziej zwiększyć elastyczności w projektowaniu produktów dla naszych klientów. Największe i najszybciej rozwijające się z naszych SSC znajduje się w nowym budynku "Hi Piotrkowska" w Łodzi. Dobrze znamy ten region, ponieważ jeden z zakładów produkcyjnych Avient, zatrudniający 91 osób, zlokalizowany jest w Konstantynowie Łódzkim. Cieszymy się z tego, że rozwijamy naszą obecność w Łodzi inwestując w ludzi i przygotowując dla nich tę nową przestrzeń biurową. Nie możemy się doczekać współpracy z lokalną społecznością oraz naszego zaangażowania w rozwój miasta. Firma Avient w Łodzi zatrudnia czołowych specjalistów w zakresie usług finansowych, zaopatrzenia i logistyki. Spodziewamy się, że w najbliższych latach Avient w Łodzi będzie się dalej rozwijał, co przełoży się na dużą liczbę dalszych rekrutacji. Jednocześnie stawiamy na dywersyfikację zatrudnienia poprzez rozwój naszych umiejętności technologicznych oraz dodawanie do portfolio kolejnych jednostek biznesowych i nowych obszarów kompetencji – mówi Ewa Matraszek-Królikiewicz, Head SSC Poland, Avient
Materiały inwestora
Hi Piotrkowska, która oferuje łącznie 21 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A i 5 tys. mkw. powierzchni handlowo-usługowej, gwarantuje najemcom nie tylko piękne widoki z panoramą zmieniającej się z każdym dniem Łodzi. Lokalizacja kompleksu w samym sercu miasta, przy dwupasmowej trasie Al. Józefa Piłsudskiego/Al. Adama Mickiewicza biegnącej na linii Północ-Południe, gwarantuje dobre skomunikowanie z dworcami, lotniskiem i drogami wylotowymi z miasta, a także szybki dostęp do szerokiej oferty kulturalnej, gastronomicznej i rekreacyjnej.  
Pomimo pandemii przestrzenie biurowe i usługowo-handlowe kompleksu cieszą się sporym zainteresowaniem i wypełniają się nowymi najemcami. Kilka tygodni temu swój lokal w Hi Piotrkowska otworzyła globalna marka Starbucks. Wcześniej MMG poinformowało o planowanym otwarciu restauracji z tarasem na 19 piętrze najwyższego budynku. W kompleksie działa już także Żabka oraz automatyczny klub fitness Just GYM. W tym roku do grona najemców dołączyła sieć drogerii Rossmann oraz Kwiaciarnia Badylarz. W tej prestiżowej lokalizacji swoją siedzibę mają już między innymi: Oddziału 1 PKO BP w Łodzi oraz iTechArt Group, a także biura serwisowe i centrum konferencyjne New Work.
Agentami najmu powierzchni biurowej kompleksu są CBRE i Knight Frank. Dopełnieniem kompleksu będzie oczywiście hotel Hampton by Hilton z 149 pokojami oraz trzema salami konferencyjnymi. Jego otwarcie może nastąpić latem przyszłego roku.
Źródło + zdjęcia: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w Hi Piotrkowska 155 i Hampton by Hilton

Hi Piotrkowska

Dostępna powierzchnia: 5840 m2
 • status budynku: gotowy
 • dostępność: Od zaraz
 • klasa budynku: A
 • certyfikat: BREEAM - Very Good
 • współczynnik powierzchni wspólnych: 0.00
 • czynsz wywoławczy: 13.00
 • minimalny okres najmu (w latach): 5
 • współczynnik miejsc parkingowych: 1/160.0
 • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 137
 • kontrola dostępu
 • klimatyzacja
 • światłowód
 • monitoring
 • podłoga techniczna
 • recepcja
 • ochrona
 • czujniki dymu
 • zraszacze
 • podwieszany sufit
 • przewody telekomunikacyjne
 • dwa źródła zasilania