W Warszawie ma powstać nowy, 130-metrowy wieżowiec Sobieski Tower. Tak może wyglądać Materiały inwestora

W Warszawie ma powstać nowy, 130-metrowy wieżowiec Sobieski Tower. Tak może wyglądać

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

W Warszawie może powstać nowy, 130-metrowy wieżowiec Ghelamco. Podczas ostatniej transmisji internetowej na temat planu miejscowego dla rejonu placu Zawiszy pojawiły się nowe wizualizacje wieżowca – Sobieski Tower, który miałyby powstać na warszawskiej Ochocie przy placu Zawiszy.

Przypomnijmy, warszawski magistrat wydał zgodę na budowę przez tego inwestora 130-metrowego wieżowca. Pierwotnie Ghelamco planowało tam realizację 160-metrowej wieży. Wydana w grudniu 2021 roku decyzja, pozwala na budowę czterosegmentowego obiektu o wysokościach: 108 (27 kondygnacji), 116 (30 kondygnacji), 127 (32 kondygnacje) i 130 metrów (34 kondygnacje). Maksymalnie wieżowiec może posiadać 34 kondygnacje naziemne i 5 podziemnych. Łączna powierzchnia użytkowa całego kompleksu wysokościowego może liczyć 77 500 mkw.

Materiały inwestora
Materiały inwestora
Materiały inwestora
REKLAMA
Materiały inwestora
Miejska Pracownia Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju w Warszawie

Szacowany przez Ghelamco koszt całej inwestycji miał się się zamknąć kwotą w przedziale od 250 do 300 mln zł (ze względu na inflację w Polsce i rosnące koszty materiałów budowlanych i prac budowlanych te wartości z pewnością ulegną zmianie).

Projekt ma roboczą nazwę Sobieski Tower. Ghelamco Poland w zamian za zgodę na realizację swojej inwestycji ma zbudować na własny koszt i przekazać nieodpłatnie miastu lokalną ulicę, łączącą Aleje Jerozolimskie z ul. Grójecką. Ulica ta ma roboczą nazwę Nowogrójecka.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA