Ghelamco wybuduje kolejny wieżowiec w Warszawie? źródło: Miejska Pracownia Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju

Ghelamco wybuduje kolejny wieżowiec w Warszawie?

Orzech
Orzech
REKLAMA
Ghelamco Poland planuje kolejną dużą inwestycję w Warszawie. Tym razem na Ochocie, przy placu Zawiszy. Warszawski magistrat wydał zgodę na budowę przez tego inwestora 130-metrowego wieżowca. Pierwotnie Ghelamco planowało tam realizację 160-metrowej wieży.

Wydana w grudniu 2021 roku decyzja, pozwala na budowę czterosegmentowego obiektu o wysokościach: 108 (27 kondygnacji), 116 (30 kondygnacji), 127 (32 kondygnacje) i 130 metrów (34 kondygnacje). Maksymalnie wieżowiec może posiadać 34 kondygnacje naziemne i 5 podziemnych. Łączna powierzchnia użytkowa całego kompleksu wysokościowego może liczyć 77 500 mkw. 


Jak informuje profil FB ""Ochocianie Sąsiedzi", decyzja o warunkach zabudowy nie jest jeszcze ostateczna ani prawomocna.

– Wizualizacja nowej koncepcji wieżowca, opracowana przez Miejską Pracownię Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju, a 16 września 2021 roku przedstawiona Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej – widok wzdłuż ul. Grójeckiej ku pl. Zawiszy. Po lewej stronie widoczne nowe połączenie Grójeckiej z rozbudowanymi do dwóch jezdni Alejami Jerozolimskimi. Razem z wieżowcem ma powstać tylko jezdnia wschodnia, umożliwiająca wjazd do wieżowca.

Widoczny park między nowym wieżowcem a hotelem Sobieski to tylko plan miejskich urbanistów na (raczej daleką) przyszłość – nie jest to część planowanej inwestycji. W narożniku przy samym pl. Zawiszy widać planowany niski budynek na terenie będącym własnością m.st. Warszawy – czytamy na grupie "Ochocianie Sąsiedzi".


Widok od pl. Zawiszy w osi ul. Grójeckiej. 


Szacowany przez Ghelamco koszt całej inwestycji ma się zamknąć kwotą w przedziale od 250 do 300 mln zł. Projekt ma roboczą nazwę Sobieski Tower

Ghelamco Poland w zamian za zgodę na realizację swojej inwestycji ma zbudować na własny koszt i przekazać nieodpłatnie miastu lokalną ulicę, łączącą Aleje Jerozolimskie z ul. Grójecką. Ulica ta ma roboczą nazwę Nowogrójecka.

Wizualizacje: Miejska Pracownia Planowania Przestrzennego i Strategii Rozwoju

Komentarze (4)

Napisz komentarz
Piotr Wysocki(gość)
@
Jan Augustynowski
A co z Grójecką? Co z tramwajem? O co tu chodzi?
No nie wiem właśnie im dłużej patrzę na te rendery tym bardziej nic nie rozumiem o.0'
Mat(gość)
Ale kupsko urbanistyczne, szok nawet jak na wawe
Jan Augustynowski
@
Piotr Wysocki
(gość)
Co by nie mówić o jakości architektury (chociaż kocham Warsaw Unit:-)) - Ghelamco nie zwalnia tempa:-)
A co z Grójecką? Co z tramwajem? O co tu chodzi?
Piotr Wysocki(gość)
Co by nie mówić o jakości architektury (chociaż kocham Warsaw Unit:-)) - Ghelamco nie zwalnia tempa:-)
REKLAMA