W Warszawie postępują prace na budowie nowego, 174-metrowego wieżowca The Bridge fot. Jakub Zazula

W Warszawie postępują prace na budowie nowego, 174-metrowego wieżowca The Bridge

FILMY
REKLAMA

W biznesowym sercu Warszawy, przy placu Europejskim, Ghelamco buduje najnowocześniejszy i najbardziej ekologiczny wieżowiec w tej części Europy – The Bridge. Budynek docelowo będzie mieć 174 m wysokości i 47 tys. mkw. powierzchni biurowej. Za jego architekturę odpowiada renomowana holenderska pracownia UNStudio i PBPA Projekt Wieżowiec powstaje w dzielnicy Wola, przy ul. Grzybowskiej i Placu Europejskim, w bezpośrednim sąsiedztwie biurowca Bellona.

The Bridge zaoferuje 47 tys. mkw. najwyższej klasy powierzchni biurowej. Liczący 40 pięter i 174 metry wysokości budynek będzie wyposażony w około 280 miejsc parkingowych oraz udogodnienia dla rowerzystów (przewidziano dla nich 147 miejsc oraz szafki i prysznice). Posiadać będzie także najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i proekologiczne. W budynku znajdą się m.in. ładowarki do samochodów elektrycznych oraz specjalny parking dla elektrycznych jednośladów (rowerów i hulajnóg) z 20 miejscami do ładowania.

– Budujemy najbardziej zaawansowany technologicznie i ekologiczny wieżowiec w Polsce. Potwierdzeniem tego już teraz są otrzymane w czerwcu prestiżowe certyfikaty SmartScore i WiredScore, które zdobyliśmy jako pierwsi w Europie Środkowo-Wschodniej, uzyskując najwyższą możliwą punktację. Nasz projekt połączy przyszłość z przeszłością, oferując najemcom niepowtarzalny klimat i jednocześnie najnowocześniejsze rozwiązania, jakie mogą być dostępne w biurowcu – mówi Jarosław Zagórski, dyrektor handlowy i rozwoju Ghelamco Poland.

Projekt architektoniczny The Bridge to wspólny projekt UNStudio i Polsko-Belgijskej Pracowni Architektury Projekt Sp. z o.o.

Liczący 40 pięter wieżowiec połączony zostanie z dawną siedzibą wydawnictwa Bellona. Dzięki temu powstanie symboliczny most łączący minioną architekturę ze współczesną.

REKLAMA

W przyszłości od strony ulicy Grzybowskiej, w miejscu gdzie dotychczas znajdował się parking, powstanie park kieszonkowy. W ten sposób wejście do The Bridge prowadzić będzie przez zielony skwer, a sam plac Europejski zbliży się do ulicy Towarowej i Grzybowskiej, skąd przez lobby wieżowca będzie można przedostać się na jego główną część.

Przewidywany termin zakończenia budowy The Bridge to I kwartał 2025 r.

WIZUALIZACJE:

UNStudio / Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt
UNStudio / Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt
UNStudio / Polsko-Belgijska Pracownia Architektury Projekt

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Powierzchnie biurowe w The Bridge

The Bridge

Dostępna powierzchnia: 51700 m2
  • status budynku: w budowie
  • dostępność: Od zaraz
  • klasa budynku: A
  • certyfikat: BREEAM - Excellent, WELL - Gold , Obiekt Bez Barier
  • czynsz wywoławczy: 24.50 EUR
  • współczynnik miejsc parkingowych: 1/170
  • liczba podziemnych miejsc parkingowych: 284
  • podłoga techniczna
  • podwieszany sufit