W Warszawie powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie AGK Architekci

W Warszawie powstaje jeden z największych hoteli pod marką Marriott w Europie

FILM+ZDJĘCIA
REKLAMA

W Warszawie, przy ulicy Towarowej 30 w dzielnicy Wola trwa budowa nowego hotelu Moxy Centrum, należącego do jednej z największych globalnych firm hotelarskich – sieci Marriott. Będzie jednym z największych obiektów pod marką Marriott w Europie.

Hotel będzie dysponował 263 pokojami. Będzie to drugi hotel pod szyldem Moxy w stolicy. Inwestorem jest Towarowa Sancak Spółka Komandytowa, której właścicielem jest Nusret Sancak. Ta sama firma posiada w Warszawie otwarty w 2020 r. hotel Hampton by Hilton Reduta na Ochocie i prowadzi aktualnie budowę kompleksu Campanile – Premiere Classe z ok. 400 pokojami sieci Louvre Hotel Group, który powstaje w miejscu wyburzonego Sangate Airport Hotel Warszawa (dawna Gromada Lotnisko), przy ul. Komitetu Obrońców Robotników 32.

Projekt architektoniczny hotelu Moxy Centrum przygotowała pracownia AGK Architekci. Generalnym wykonawcą jest firma Strabag.

Zgodnie z założeniami marki w części centralnej znajdzie się bar połączony z recepcją, a cały parter według projektu będzie otwartą przestrzenią. – Będzie to nowoczesny budynek z ciekawym designem typowym dla tego brandu, nawiązującym do swojej lokalizacji, a więc w tym przypadku do Warszawy i jej symboli – informuje Sławomir Nowak, cluster general manager Sangate Airport Hotel, oraz hoteli w procesie inwestycyjnym Hampton by Hilton Warszawa Reduta i Moxy Warszawa Centrum.

Otwarcie hotelu Moxy Centrum w Warszawie planowane jest w 2025 roku.

REKLAMA
Komentarz do inwestycji Hotel Moxy Centrum Warszawa
Jakub Zazula
+5
0
Zaloguj aby dodać komentarz
fot. Jakub Zazula
fot. Jakub Zazula
AGK Architekci

Aktualnie w Polsce działają cztery hotele pod marką Moxy, w tym jeden, który został otwarty w 2019 roku przy ulicy Ząbkowskiej w Warszawie, w budynku zrewitalizowanejWarszawskiej Wytwórni Wódek Koneser.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA