W Warszawie trwa modernizacja placu Na Rozdrożu Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

W Warszawie trwa modernizacja placu Na Rozdrożu

MAPY + WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA

Trwa modernizacja placu Na Rozdrożu, połączona z budową wind i przebudową przystanków na poziomie Trasy Łazienkowskiej. W kolejnym etapie prac wykonawca wyburzy stare schody, a piesi zostaną skierowani do tymczasowych przejść. Zmiany będą obowiązywać od najbliższego wtorku.

Warszawscy drogowcy prowadzą generalną przebudowę placu Na Rozdrożu. Zainstalują windy, utworzą nowe przejścia dla pieszych, ścieżki rowerowe i wygodne przystanki autobusowe. Z placu będą mogli komfortowo korzystać również rodzice z dziećmi w wózkach, osoby starsze i z niepełnosprawnościami.

W tej chwili drogowcy zajmują głównie chodniki oraz kilka fragmentów dróg dla rowerów. Kierowcy muszą natomiast uważać na "ślimaku", który umożliwiał wjazd na zachodnią część placu, w stronę Mokotowa. Na części dróg pojawiły się również słupki, które pozwalają prowadzić m.in. wymianę krawężników.

Od wtorku, 13 czerwca, sporo zmieni się na przystankach przy Trasie Łazienkowskiej. Robotnicy przystąpią tam do rozbiórki schodów prowadzących z przystanków autobusowych na górę, na plac Na Rozdrożu. By właściwie zabezpieczyć miejsce prowadzonych prac – po obu stronach arterii – na wysokości przystanków autobusowych, wygrodzone zostaną prawe pasy jezdni.

Na jezdni w stronę centrum, na odcinku około 80 metrów, zagrodzony zostanie buspas oraz zatoka przystanku Plac Na Rozdrożu 06. Dla kierowców aut w dalszym ciągu do dyspozycji pozostaną tu dwa pasy ruchu. Autobusy zatrzymają się kilkadziesiąt metrów dalej za dotychczasowym przystankiem, przy tymczasowych płytach ułożonych w zatoce sąsiadującej z buspasem. Pasażerowie, by wejść na górny poziom, będą musieli się cofnąć i skorzystać z tymczasowego przejścia i schodów, które zostały przygotowane na nasypie pomiędzy jezdniami prowadzącymi na plac. Dla zwiększenia bezpieczeństwa przed zebrą ułożone zostaną wyspowe progi zwalniające, a na drodze obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Podobne zmiany wprowadzone będą po południowej stronie trasy. Tam również wygrodzony zostanie kilkudziesięciometrowy fragment buspasa. Funkcjonujący obecnie przystanek Plac Na Rozdrożu 55 zostanie przesunięty około 50 metrów dalej, w stronę Wisły. Autobusy będą zatrzymywały się w tymczasowej zatoce. Pasażerowie, którzy będą chcieli wejść na plac także skorzystają ze specjalnie wytyczonego przejścia i istniejących schodów prowadzących na aleję Szpitala Ujazdowskiego.

Kierowcy zjeżdżający z alei Szucha, od strony Mokotowa, na Trasę Łazienkowską będą musieli zdjąć nogę z gazu. W łączniku prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h, a pas jezdni będzie zwężony do 3,5 metra. Przed zebrą również zainstalowany zostanie wyspowy próg zwalniający.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała w tym miejscu do momentu zakończenia modernizacji placu.

REKLAMA
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie
Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Źródło: UM Warszawa / Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA