Elewacja niczym skóra i wielki rów - czyli budują we wrocławskim ZOO

Elewacja niczym skóra i wielki rów - czyli budują we wrocławskim ZOO

Wrocław
REKLAMA

We wrocławskim ZOO na finiszu jest budowa pawilonu dla nosorożców, budynek ma już elewację, która ma przypominać skórę zwierząt. Na budowie Afrykarium trwa zbrojenie, wylewanie betonu oraz układanie izolacji na płycie dennej. Jednocześnie z placu budowy wyjeżdżają dziesiątki ciężarówek z piaskiem wydobywanym z wyrobiska.

Na budowie pawilonu dla nosorożców rozpoczął się finisz. Powstaje elewacja, przy nakładaniu której zastosowano oryginalną metodę "wyciskania", przez co ściany mają fakturę przypominającą skórę zwierząt. Na dachu budynku zamontowano już wentylację i urządzenia do solarnego podgrzewania wody do prysznica dla zwierząt.

Trwają prace przy wyposażaniu boksów wewnętrznych dla przyszłych mieszkańców pawilonu. Powstaje zewnętrzna woliera wiewiórek, profilowane są fosy wybiegów, montowane zabezpieczenia tzw. pastucha elektrycznego, układana nawierzchnia ścieżek przy budynku oraz montowane bramy przy drogach dojazdowych.

- Na naszej drugiej budowie trwa zbrojenie, wylewanie betonu oraz układania izolacji na płycie dennej. Jednocześnie z placu budowy nadal wyjeżdżają dziesiątki ciężarówek z piaskiem dobywanym z wyrobiska - opisują przedstawiciele ogrodu zoologicznego.

Na zapleczu ZOO, w pobliżu wybiegu niedźwiedzi, trwają prace mające na celu doprowadzenie odpowiedniej mocy potrzebnej do obsługi Afrykarium, ale także i sąsiadujących z ZOO obiektów (np. Hali Stulecia) położonych z tej samej strony Odry. Dlatego z głównego punktu zasilania zlokalizowanego przy ul. Wilczej metodą przeciskową przeprowadzany jest pod ziemią potężny kabel elektryczny o długości 650m. Pod Odrą przeciskany jest on na głębokości aż 30m.

Równocześnie w ramach tego samego projektu trwa modernizacja głównego wejścia do ZOO. Wiąże się to z przejściowymi utrudnieniami dla wchodzących do ZOO bramą główną. Sytuacja jednak stale się zmienia, roboty postępują bardzo wartko i tak np. niektóre dotychczas zamknięte odcinki są już otwarte, zasypano już wykopy po przełożeniu sieci EC, a wybieg wielbłądów, pod którym biegnie rurociąg, jest już w całości odsłonięty dla zwiedzających.

REKLAMA
Autor: jg/inf. pras.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA