[Wrocław] Prace nad nowym placem zabaw na Maślicach ruszą w styczniuźródło: materiały inwestora

[Wrocław] Prace nad nowym placem zabaw na Maślicach ruszą w styczniu

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Zarząd Zieleni Miejskiej wybrał 18 grudnia wykonawcę placu zabaw na Maślicach Małych przy ulicy Mrągowskiej, czyli projektu numer 340 w ramach WBO 2016. Będzie gotowy do końca maja 2018 roku.
Do przetargu zgłosiło się czterech uczestników. ZZM wybrał firmę Park-M Poland Sp. z o.o. ze Starego Sącza, która zaoferowała 258 tys. 55 zł. Odrzucił dwie oferty niższe o około 20 tys. zł, ponieważ zaproponowane urządzenia nie było równoważne z tymi zawartymi w dokumentacji projektowej i różniła się ich specyfikacja. Umowa ma zostać podpisana na początku przyszłego miesiąca.
Wykonawca już w styczniu 2018 roku rozpocznie i wykona roboty budowlane, na które pozwolą warunki atmosferyczne – mówi Krzysztof Działa, dyrektor ZZM.
Park-M Poland Sp. z o.o. ma zrealizować inwestycję do końca maja 2018 roku.
Na placu zabaw przy Mrągowskiej znajdą się urządzenie linowe w kształcie piramidy o wysokości 4,5 m i rozpiętości 9,6 m, skałka wspinaczkowa z kolorowymi uchwytami, podwójna huśtawka z siedzeniami dla małych i dużych dzieci oraz druga typu "bocianie gniazdo". Do tego zostaną utworzone ławki: młodzieżowa, parkowa z oparciem oraz bez, kosz na śmieci, tablice informacyjne i pięciostanowiskowy stojak na rowery.
materiały inwestora

Dzieci bez miejsc do zabaw

Plac zabaw został zgłoszony jako projekt nr 340 we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim 2016.
W ciągu kilku lat powstało w rejonie ulic Augustowskiej i Suwalskiej kilka bloków mieszkalnych, a kolejne są w budowie. Docelowo będzie to osiedle składające się z kilkunastu budynków i ani jednego miejsca przeznaczonego do spędzenia czasu wolnego – uzasadniał pomysłodawca.
Podkreślał, że wśród nowych mieszkańców przeważają młodzi ludzie, którzy planują zakładać rodziny. – Tym samym na osiedlu znaczną grupę stanowią małe dzieci (w przedziale wiekowym od urodzenia do kilku lat). Obecna struktura demograficzna analizowanego obszaru przedstawia się w taki sposób, że dzieci w wieku 0-12 lat jest pięciokrotnie więcej niż młodzieży – czytamy w uzasadnieniu projektu.
Pomysł uzyskał 653 głosy. W jego promocję była zaangażowana Ewa Wojewoda z Rady Osiedla Maślice, która mieszka w okolicy. – Nowy plac zabaw będzie przeznaczony dla starszych dzieci. Nie będą już zajmowały miejsca na tym skierowanym dla młodszych. Trudno przekonać starszego od siebie kolegę, by ustąpił miejsca na zabawce – wyjaśnia.
materiały inwestora

Korzystna zmiana lokalizacji

Inwestycja miała powstać początkowo na terenie pomiędzy ul. Reszelską i Królewiecką, niedaleko Ługowiny. Urzędnicy zaproponowali zmianę lokalizacji na okolice Mrągowskiej. – Aby zlokalizować plac zabaw (według zgłoszonej propozycji – red.), należałoby przeprowadzić ścieżkę przez działki należące do osób prywatnych, ZDiUM oraz przez rów. W związku z powyższym proponujemy zmianę lokalizacji na działkę numer 107/95 i rozbudowę istniejącego placu zabaw – tłumaczyli.
Ewa Wojewoda twierdzi, że to z korzyścią dla mam, które mają dzieci zarówno w młodszym, jak i starszym wieku. Będą mogły bawić się obok siebie, a rodzice nie muszą się rozdzielać. Dodatkowo w pobliżu znajduje się jeszcze siłownia dla starszych osób, więc i babcie będą mogły przychodzić ze swoimi wnuczkami.
Będziemy korzystać z nowego placu zabaw. Moje dziecko widziało już projekt i jest zachwycone, że nie będzie się już bawić z maluchami – mówi Ewa Wojewoda. Dodaje, że teraz będą starać się o utworzenie w okolicy boisk do koszykówki, siatkówki, czy piłki nożnej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA