Nowy Port na Swojczycach – ostatnia prosta

Nowy Port na Swojczycach – ostatnia prosta

Wrocław
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Gotowa elewacja, rozpoczęte prace przy drogach wewnętrznych i parkingach, ponad 60% sprzedanych mieszkań. Nowy Port wrocławskiej firmy deweloperskiej InkomS.A. wchodzi w ostatnią fazę realizacji. W czerwcu pierwsi klienci będą mogli wprowadzić się do inwestycji.

 

Z końcem roku zakończyły się prace nad elewacją budynku. Pozostały do zamontowania panele ochronne, jednak generalny wykonawca czeka na montaż przyłączy i podejść pod sieci zewnętrzne. W obecnej chwili brukowany jest parking naziemny przy budynku, a także wytyczany jest fragment drogi wewnętrznej, która łączyć będzie osiedle i wjazdy do parkingów pod budynkiem z ulicą Chałupniczą.

 

Jak dotąd łagodna tegoroczna zima, podobnie jak zeszłoroczna, pozwala na ciągłość prac na budowie. Zgodnie z planem zdążymy zatem z deklaracją o oddaniu pierwszej części nowej dzielnicy w czerwcu 2015 roku. Obecnie wyprzedzamy harmonogram o ok. 2-3 tygodnie – mówi Krzysztof Ziajka, Prezes firmy Inkom SA. Inwestor rozpoczął prace na jesieni 2013 roku. Oprócz 2 budynków ze 116 mieszkaniami, powstanie tu także wewnętrzny dziedziniec z placem zabaw. Pierwszy etap jest częścią wielkiego przedsięwzięcia na Swojczyczach. Łącznie w Nowym Porcie wybudowanych zostanie ponad 1000 mieszkań do 2024 roku. Wtedy, w pobliżu Odry, powstanie samowystarczalne osiedle ze sklepami, zielonymi terenami rekreacyjnymi i niezbędnymi usługami na miejscu.

REKLAMA

 

Autorem projektu pierwszego etapu jest Pracownia Projektowa Maćków. Do tej pory sprzedano ponad 60% mieszkań I-szego etapu. – Większość lokali znajduje się w limicie Programu Mieszkanie dla Młodych, choć ku naszemu zaskoczeniu nie jest to główny determinant przy wyborze naszej oferty. Klienci równie często korzystają z systemu 10/90 – mówi Agnieszka Sternal z działu sprzedaży dewelopera. Deweloper zauważa, że szczególnie w ostatnim czasie wielu klientów pyta o możliwość wykończenia „pod klucz”.

 

Przypomnijmy, że zgodnie z nową rekomendacją banki udzielać mogą kredytów klientom posiadającym co najmniej 10% wkładu własnego – do końca roku było to 5%. – Rzeczywiście widać zmianę. Klienci coraz częściej wolą zlecić wykończenie mieszkania – bez nerwów i według indywidualnego projektu naszemu wykonawcy, niż samemu przechodzić przez ten proces. Wielu z nich opcję „pod klucz” także kredytuje, dzięki czemu posiadają środki finansowe na wkład własny – dodaje Agnieszka Sternal.

Inkom S.A., według zapowiedzi Zarządu, już wkrótce rozpocznie także 3 nowe projekty deweloperskie. Będą to m.in. zespół kameralnych willi miejskich z 6-cioma mieszkaniami, ogródkami i tarasami zlokalizowany w zachodniej części miasta oraz budynek wielorodzinny na północy Wrocławia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA