Startuje budowa Afrykarium-Oceanarium we wrocławskim ZOO

Startuje budowa Afrykarium-Oceanarium we wrocławskim ZOO

Wrocław
REKLAMA
We wrocławskim ZOO jeszcze w tym miesiącu rozpocznie się budowa nowoczesnego pawilonu, który ma być wyjątkowy na skalę europejską. Afrykarium-Oceanarium zostanie wzniesione w ciągu trzech lat i ma stać się jedną z głównych atrakcji naszego miasta.
Zakończyły się formalności związane z przetargiem na budowę Afrykarium-Oceanarium. Generalny wykonawca, firma PB Inter-System S.A. z Wrocławia, która wygrała przetarg, rozpocznie prace najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Oznacza to, że ZOO na swoje 150 lecie zyska bardzo prestiżowy obiekt.
- Należy mieć świadomość, że za chwilę zostanie wzniesiona prawdziwa ikona Wrocławia. Wrocław ma szansę na prawdziwe ożywienie i udowodnienie, że jest prawdziwym miastem spotkań i Europejską Stolicą Kultury 2016 - mówi Marek Nowara, prezes zarządu PB Inter-System S.A.
- To także żywa i najlepsza z możliwych lekcja biologii zachowań stworzeń z głębin mórz i oceanów, dla dzieci i młodzieży szkolnej. Bardzo się cieszę, że moja firma będzie mogła realizować projekt jakiego jeszcze w Polsce nikt się nie podjął. Będzie to pierwsze w Polsce Oceanarium i największe w Europie - mówi Marek Nowara.
REKLAMA
Warto podkreślić, że zakończenie budowy Oceanarium pokrywać się będzie ze 150-leciem istnienia Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, które zostało założone w 1865 roku. Wrocławskie Oceanarium będzie bez wątpienia przyciągało jak magnes, będzie miejscem edukacji, nauki, przygody.
- To nowe życie Wrocławskiego ZOO, które i tak jest największym i najbardziej prestiżowym ZOO w Polsce, ale dzięki wybudowaniu Oceanarium będzie i najbardziej prestiżowym w całej Europie - podkreśla Daniel Zieliński, rzecznik prasowy PB Inter-System S.A.
Inwestycja ma kosztować około 200 mln złotych. Częściowo zostanie sfinansowana z kasy miejskiej, ale władze ZOO starają się również o pozyskanie środków unijnych. Nie wiadomo jeszcze, jaki będzie koszt biletów do ogrodu zoologicznego po otwarciu nowej atrakcji. Niewykluczone jednak, że obiekt będzie częściowo wydzielony i wejdziemy do niego wykupując osobne wejściówki.
Autor: jg/inf. prasowa

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA