W Warszawie został otwarty nowy hotel międzynarodowej marki Campanile Materiały prasowe

W Warszawie został otwarty nowy hotel międzynarodowej marki Campanile

REKLAMA

W Warszawie został otwarty nowy, 3-gwiazdkowy hotel pod międzynarodową marką Campanile. Obiekt o nazwie Campanile Warszawa Północ zlokalizowany jest na Żeraniu koło mostu Grota-Roweckiego, przy Trasie Toruńskiej. To drugi tej marki w Warszawie.

Hotel Campanile Warszawa Północ posiada 152 pokoi, restaurację i 330 metrów kwadratowych powierzchni konferencyjnej. Inwestorem jest znana polska Grupa Europlan, należąca do Artura Koziei. Obiektem zarządza francuska sieć hotelarska Louvre Hotels Group.

Obiekt powstał w wyniku rozbudowy 2-gwiazdkowego hotelu Grot z 50 pokojami, który otwarty został w 1993 r. przy ul. Modlińskiej. W 2018 r. został kupiony przez Grupę Europlan i od samego początku planowane było wprowadzenie go pod markę Campanile.

Żeby spełniać standardy tej sieci hotelarskiej, obiekt wymagał przebudowy i rozbudowy. Inwestor planował zrealizować tę inwestycję w technologii modułowej. Ostatecznie jednak wybrał technologię tradycyjną. Realizację tego projektu zablokował wybuch pandemii i brak możliwości pozyskania finansowania bankowego dla tej inwestycji.

W 2023 r. finansowania inwestycyjnego w kwocie 36,5 mln zł na ten projekt udzielił Polski Fundusz Rozwoju.

PFR-owi Funduszowi Inwestycyjnemu FIZAN przy finansowaniu udzielonemu spółce Grot Hotel Investment (należącej do Grupy Europlan), na przebudowę hotelu doradzała Kancelaria Brzozowska & Barwińska, która odpowiedzialna była za przeprowadzenie badania due diligence spółki pożyczkobiorcy, nieruchomości, na której realizowana jest inwestycja, i dokumentacji związanej z inwestycją oraz za przygotowanie dokumentacji finansowania.

Materiały prasowe
Materiały prasowe
Materiały prasowe
REKLAMA
Materiały prasowe
Materiały prasowe

O inwestorze:

Grupa EUROPLAN to doświadczony holding inwestycyjny, który działa na rynku od 2004 roku, specjalizujący się w obszarze budownictwa biurowego i hotelowego. Artur Kozieja, twórca grupy, jest doświadczonym inwestorem i bankierem inwestycyjnym, który przez 22 lata pracował jako dyrektor inwestycyjny m.in. w Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim "City".

W ramach inwestycji biurowych EUROPLAN zrealizował wiele projektów, w tym budynek Feniks o powierzchni 10 tys. mkw. przy ul. Żelaznej 32 w Warszawie, który pełni funkcję siedziby BOŚ Banku oraz budynek Mangalia na warszawskim Mokotowie o powierzchni 8 tys. mkw.

W obszarze inwestycji hotelowych, EUROPLAN przeprowadził wiele udanych projektów, w tym zakup hotelu "Centrum Kongresowe Gromada" w Krakowie, który dysponuje 220 pokojami oraz największym w Polsce przyhotelowym centrum konferencyjnym. Ten obiekt, po modernizacji, został otwarty pod 4-gwiazdkową marką Metropolo by Golden Tulip w grudniu 2018 roku.

EUROPLAN w 2019 roku rozpoczął m.in. realizację hotelu w Ostródzie pod 5-gwiazdkową marką Radisson Blu z przyhotelowym aquaparkiem dysponującym 241 pokojami, który został otwarty w styczniu 2023 roku.

Dzięki swojej wieloletniej obecności na rynku, EUROPLAN stał się jednym z najbardziej renomowanych inwestorów w Polsce i cieszy się uznaniem wśród klientów oraz partnerów biznesowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA