Koniec prac na DK-65 Gołdap-Kowale Oleckie

Koniec prac na DK-65 Gołdap-Kowale Oleckie

warmińsko-mazurskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Wykonawca rozbudowy drogi krajowej nr 65 Gołdap-Kowale Oleckie zgłosił zakończenie robót i gotowość do odbioru wykonanych prac. Inwestycja pochłonęła 58 mln zł. Wykonawcą jest firma Strabag.

Zadanie obejmowało swym zakresem przebudowę i wzmocnienie nawierzchni drogi na długości 15,6 km, przebudowę skrzyżowań, budowę zatok autobusowych, ciągów pieszo-rowerowych. Szerokość jezdni wynosi 8 m – dwa pasy ruchu po 3,5 m oraz opaski bezpieczeństwa o szerokości po 0,5 m z obu stron. Wykonawcą zadania o wartości ok. 58 mln zł była firma Strabag.

 

Rozbudowa odcinka Gołdap-Kowale Oleckie jest kolejnym, po wybudowaniu obwodnic trzech miast (Gołdapi, Olecka i Ełku) etapem modernizacji drogi krajowej nr 65. Inwestycja ta współfinansowana jest ze środków pochodzących z Unii Europejskiej oraz Federacji Rosyjskiej (Europejski Instrument Sąsiedztwa i Partnerstwa) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Litwa-Polska-Rosja 2007-2013. Poziom dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi 10 mln euro.

REKLAMA

 

Zmodernizowana DK-65 poprawi połączenie drogowe z Obwodem Kaliningradzkim a wraz z istniejącą obwodnicą Gołdapi utworzy ponad 20-kilometrowy odcinek drogi. W efekcie przebudowy tego odcinka, w 2015 roku, przewidywana jest redukcja liczby wypadków drogowych o 10 proc., a ofiar śmiertelnych o ponad 15 proc.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA