61,1 mln euro kredytu dla Royal Wilanów

61,1 mln euro kredytu dla Royal Wilanów

Warszawa
Jan Augustynowski
Jan Augustynowski
REKLAMA
Grupa Capital Park uruchomiła kredyt na finansowanie biurowca Royal Wilanów, zlokalizowanego na rogu ulic Klimczaka i Przyczółkowej w Warszawie.
– Osiągnęliśmy wymagany przez bank poziom wkładu własnego oraz komercjalizacji obiektu, co pozwoliło na uruchomienie pierwszej transzy kredytu.
Łączna kwota kredytu inwestycyjnego przyznanego przez PKO Bank Polski wynosi 61,1 mln euro – poinformował Michał Majewski, Treasury Manager Grupy Capital Park. Budowa biurowca Royal Wilanów rozpoczęła się w sierpniu 2013 r. i przebiega zgodnie z harmonogramem. Zakończony został etap budowy parkingów podziemnych, obecnie trwa montaż pionowych elementów konstrukcji na poziomie parteru. Oddanie do użytkowania planowane jest w sierpniu 2015 r.
REKLAMA
Royal Wilanów będzie obiektem pięciokondygnacyjnym, w którym znajdzie się 29 787 mkw. nowoczesnej przestrzeni biurowej. W podziemnej części budynku znajdzie się trzykondygnacyjny parking na 915 miejsc postojowych dla najemców i klientów oraz parking rowerowy. 270 miejsc parkingowych będzie ogólnodostępne, dzięki czemu goście i klienci z łatwością będą mogli pozostawić samochód i udać się na spotkanie, co jest obecnie problamatyczne w większości warszawskich biurowców. Biurowiec posiadać będzie również część handlowo-usługową (6 920 mkw.) z bogatą ofertą gastronomiczną z ogródkami letnimi oraz liczne sklepy i punkty usługowe. W Wilanowskim projekcie znajdą się delikatesy Piotr i Paweł, stand-up bar „Słony” Magdy Gessler, browar i restauracja Bierhalle, flagowa winiarnia z restauracją Fine Wine & Spirits, francuska naleśnikarnia Bastylia Champagne Bar & Creperia, oraz między innymi takie sklepy jak śródziemnomorskie delikatesy Piccola Italia i oferujący produkty spożywcze premium Krakowski Kredens. Grupa Capital Park będzie jednym z najemców części biurowej budynku.
Autorem projektu architektonicznego jest pracownia JEMS Architekci. Za komercjalizację części handlowej odpowiada BOIG, zaś biurowej – Colliers
International.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA