Warszawa: Allegro nowym najemcą biur w Fabryce Norblinaźródło: Materiały inwestora

Warszawa: Allegro nowym najemcą biur w Fabryce Norblina

Hania Kowalczyk
Hania Kowalczyk
REKLAMA
Polski lider w sektorze e-commerce rośnie w siłę. W związku z szybkim rozwojem firmy oraz stale  powiększającą się liczbą pracowników, Allegro przenosi się z biurowca Q22 do nowo powstałych budynków w Fabryce Norblina.
Obecnie Allegro ma swoje siedziby w kilku miastach w Polsce m.in. Krakowie, Poznaniu (główna siedziba) czy Warszawie. 
Allegro w swoim warszawskim oddziale, które otwarto w 2016 roku, zatrudnia obecnie 640 specjalistów. Od tamtego czasu, ta liczba zwiększyła się trzykrotnie. Dlatego odpowiedzią na rosnące potrzeby, jest przeprowadzka do biur znajdujących się na terenie dawnej Fabryki Norblina. Firma wynajęła blisko 16.200 mkw. powierzchni biurowej. Najemcę podczas negocjacji z Grupą Capital Park reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cresa, a projektem wnętrz nowego biura zajęła się warszawska pracownia architektoniczna The Design Group.
Allegro planuje zmienić lokalizację w połowie 2021 roku, natomiast do końca 2022 r., będzie tam pracować cały warszawski oddział. Allegro przy wyborze nowego miejsca, wzięło pod uwagę stale rosnącą liczbę pracowników – nowa siedziba będzie w stanie pomieścić dwukrotnie więcej ludzi, niż w dotychczasowym biurze w Q22. Obecnie, w związku z pandemią, spora część pracowników pracuje zdalnie.
REKLAMA
Allegro planuje zmiany także w dwóch innych lokalizacjach: Poznaniu i Krakowie. W przypadku pierwszego miasta firma rozpatruje dwa scenariusze – rozbudowę przestrzeni biurowej, bądź przeprowadzka do innego, większego budynku.
Platformę Allegro odwiedza co miesiąc ponad 20 mln użytkowników. W ciągu ostatnich 3 lat liczba  pracowników wzrosła niemal o 30%. Do końca 2020 roku, firma planuje zatrudnić dodatkowe 330 specjalistów. 
fot. Jakub Zazula

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA